අත්‍යවශ්‍ය නොවන ආනයනයන් අධෛර්යමත් කිරීමට මහ බැංකුවට අවශ්‍යයි. ඉන්ධන සහ විදුලි ගාස්තු වැඩි කිරීම; හදිසි නොවන ව්‍යාපෘති කල් දමන්න

ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකුවරජයේ ආර්ථික හා මූල්‍ය උපදේශකවරයා වශයෙන් රට මුහුණ දී සිටින අභියෝගාත්මක ආර්ථික තත්ත්වයන් ජය ගැනීම සඳහා ගත හැකි ක්‍රියාමාර්ග රැසක් පිළිබඳව ඉතා උනන්දුවෙන් සලකා බලන ලෙස මහ බැංකුව රජයට උපදෙස් දෙයි. අ) මහ බැංකුව විසින් කරන ලද පෙර නිර්දේශය මත පදනම්ව අත්‍යවශ්‍ය නොවන සහ හදිසි නොවන ආනයනයන් අධෛර්යමත් කිරීමට පියවරයන් හඳුන්වා දීම b) ඉන්ධන වැඩි කිරීම […]

Next Post

දණ්ඩමුක්තිය පවතිනතාක් ශ්‍රී ලංකාව සැබෑ සංහිඳියාවක් සහ සාමයක් අත්කර නොගනු ඇත - එක්සත් ජාතීන්ගේ මානව හිමිකම් ප්‍රධානියා

Sat Mar 5 , 2022
එක්සත් ජාතීන්ගේ මානව හිමිකම් මහ කොමසාරිස් Michelle Bachelet අද ශ්‍රී ලංකා රජයෙන් ඉල්ලා සිටියේ වින්දිතයන්ගේ සහ අතුරුදහන් වූවන්ගේ පවුල්වල අයිතිවාසිකම් පිළිගෙන, වින්දිතයන්ගේ ඉරණම හෝ සිටින ස්ථානය කඩිනමින් තීරණය කරන ලෙසත්, අපරාධකරුවන් නීතිය හමුවට පමුණුවා වන්දි ලබා දෙන ලෙසත් ය. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.