ජොනී බ්‍රවුන්, විකට නළුවෙක්, ගායකයෙක් සහ ‘ගුඩ් ටයිම්ස්’ නළුවෙක්, 84 දී මිය යයි

ජොනී බ්‍රවුන්, පහසු නළුවෙක්, විකට නළුවෙක් සහ ගායකයෙක්, නිවාස ව්‍යාපෘති අධිකාරී නේතන් බුක්මන් නිරූපණය කිරීම සඳහා වඩාත් ප්‍රසිද්ධයි. හොඳ කාලයන්, මැරිලා. ඔහු 84 විය.

බ්‍රවුන් බදාදා (මාර්තු 2) මිය ගියේය, ඔහුගේ දියණිය, නිළි ෂැරන් කැතරින් බ්‍රවුන් නිවේදනය කළේය Instagram. “අපේ පවුල විනාශ වෙලා. විනාශයට පත් විය. විනාශයට පත් විය. හද කම්පාවෙන් ඔබ්බට. හුස්ම ගන්න අමාරුයි,” ඇය ලිවීය.

ඔහුගේ මරණය පිළිබඳ වැඩිදුර තොරතුරු ක්ෂණිකව ලබා ගත නොහැකි විය.

බ්‍රවුන් සැක්සෝෆෝන වාදකයෙකු වන සෑම් “ද මෑන්” ටේලර් සමඟ සංගීත කණ්ඩායමක ගීත පටිගත කර රඟ දැක්වීය, 1960 ගණන්වල බ්‍රෝඩ්වේ හි දෙවරක් පෙනී සිටි අතර වාර තුනක් සඳහා නිත්‍ය රංගන ශිල්පියෙකු විය. Rowan & Martin’s Laugh-In.

බ්‍රවුන්, ඔහු ගැන නපුරු හැඟීමක් ඇති කළේය ලුවී ආම්ස්ට්‍රෝං සහ තවත් අය, රෙඩ් ෆොක්ස් සමඟ ලැමොන්ට් රඟපෑමට ප්‍රමුඛ තරඟකරුවෙකු විය සැන්ෆෝර්ඩ් සහ පුතානමුත් ඔහුගේ කොන්ත්‍රාත්තුව ඔහුව ලාෆ්-ඉන් වෙත බැඳ තැබූ නිසා, එම භූමිකාව ඩිමන්ඩ් විල්සන්ට හිමි විය.

හිටපු එක්ක සිනාසෙන්න ලේඛක ඇලන් මැනින්ග්ස් නිෂ්පාදකයෙකු ලෙස සේවය කරයි හොඳ කාලයන්, බ්‍රවුන් 1975 දී එහි දෙවන වාරය මැදදී චිකාගෝ-සෙට් CBS ප්‍රහසනයට සම්බන්ධ විය. ඔහුගේ චරිතය බොහෝ විට JJ (ජිමී වෝකර්) සහ එවන්ස් පවුලේ අනෙකුත් සාමාජිකයින් විසින් ඔහුගේ බර ගැන විහිළුවට ලක් කරන ලදී.

“සමහර විට ඔබට ඕනෑවට වඩා දෙයක් කළ හැකි අතර, එය ස්වභාවික නොවේ,” බ්‍රවුන් 2019 දී පැවසීය. “සියලු දෙනා සමඟම [calling Bookman] ‘මී හරක්’ සීන් එකක, ඌට මොනවා හරි නැති වෙනවා. … ඔවුන්ට ජැනට් පවා සිටියා [Jackson]බෆලෝ බට් මහත්තයා වගේ උත්තර දීලා දැන් ෂෝ එකට ආපු එකා.

“ඔවුන් එය සෑම සංදර්ශනයකම භාවිතා කළා. මම දර්ශනයේ ඇවිදින විට, දර්ශනය හරහා ඔවුන් එය භාවිතා කළා. මම දර්ශනයෙන් ඉවත් වූ විට ඔවුන් එය භාවිතා කළා. මට මොකුත් කියන්න බැරිවුණේ මගේ බිරිඳයි දරුවෝ දෙන්නයි ඉන්න නිසා. දැන් මගේ වයසේදී මට යමක් පැවසීමට සිදුවනු ඇත.

බ්‍රවුන් 1937 ජුනි 11 වන දින ෆ්ලොරිඩාවේ ශාන්ත පීටර්ස්බර්ග් හි උපත ලැබූ අතර හැදී වැඩුණේ හාර්ලම් හි ය. ඔහු ඇපලෝ රඟහලේ පැවති ආධුනික රාත්‍රී තරඟයකින් ජයග්‍රහණය කළේය; ඔහුගේ අනාගත බිරිඳ ජූන් සමඟ රාත්‍රී සමාජශාලා ක්‍රියාවල රඟපෑ අතර ටැප් නර්තන ශිල්පී ග්‍රෙගරි හයින්ස් ජූනියර් සහ බෙර වාදක ග්‍රෙගරි හයින්ස් ජ්‍යෙෂ්ඨ සමඟ; සහ කොලොම්බියා සහ අත්ලාන්තික් වාර්තා සඳහා ගීත පටිගත කරන ලදී.

කැට්ස්කිල්ස් හි වැඩ කරන අතරතුර, බ්‍රවුන් හමුවිය සැමී ඩේවිස් ජූනියර්, සහ ජනප්‍රිය විනෝදාස්වාදකයා ආශ්වාදයක් වනු ඇත. “ඔහු මට කරන්න ඕන හැම දෙයක්ම කළා,” බ්රවුන් කිව්වා 1996 සම්මුඛ සාකච්ඡාවකදී. “මට අවශ්‍ය වුණේ හොඳින් වටකුරු, සම්පූර්ණ විනෝදාස්වාදකයෙක් වෙන්න. මට ඕන වුණේ නිකං සින්දු කියන්නවත් විහිළුවක් කියන්නවත් නෙවෙයි.”

1964 දී, ඩේවිස් සංගීත අනුවර්තනයක රඟපෑමට සූදානම් වෙමින් සිටියදී රත්තරන් කොල්ලා බ්‍රෝඩ්වේහිදී, ඔහු ගොඩ්ෆ්‍රේ කේම්බ්‍රිජ්ගේ අධ්‍යාපනය ලෙස බ්‍රවුන්ට ප්‍රසංගයක් ලබා ගත්තේය. (බ්‍රවුන් පැවසුවේ ඔහු මීට පෙර බ්‍රෝඩ්වේ සංදර්ශනයක්වත් දැක නැති බවයි.)

නමුත් පසුව කේම්බ්‍රිජ් අධ්‍යක්ෂක ආතර් පෙන් සමඟ රණ්ඩු විය. “ඒ දවස්වල විකට නළුවෙකුට ඇල්බම් එකක් ලොකු දෙයක්. මෙන් බිල් කොස්බි සහ රිචඩ් ප්‍රයර් සහ ඒ අය ඇල්බමයක් විකුණුවොත් ඔවුන්ට විශාල ප්‍රසංගවලින් මුදල් ඉපයිය හැකියි,” බ්‍රවුන් පැවසීය. කේම්බ්‍රිජ්ට “කොන්ත්‍රාත්තුවෙන් ඉවත් වීමට නොහැකි විය, එබැවින් ඔහු පෙරදසුන් සඳහා විවෘත කිරීමට දින දෙකකට පෙර සෑම දිනකම තර්ක කිරීමට පටන් ගත්තේය.”

එතකොට තමයි කේම්බ්‍රිජ් එක අයින් කළේ. බ්‍රවුන් රොනී ලෙස වැඩ භාරගත් අතර ප්‍රදර්ශන-නැවතුම් අංකය වන “127 වැනි වීදිය අමතක නොකරන්න” ලෙස පෙරමුණ ගත්තේය. රත්තරන් කොල්ලා ප්‍රසංග 500කට වඩා වැඩි ප්‍රමාණයක් පැවතුනි.

ඩේවිස් රඟපෑ නාට්‍යයේ අන්ධ පියානෝ වාදකයෙකු නිරූපණය කරමින් බ්‍රවුන් සිය පළමු සිනමා නිර්මාණය කළේය ආදම් කියලා කෙනෙක් (1966) – අනාගතය හොඳ කාලයන් සහය නළු Ja’Net DuBois ද එහි සිටි අතර – 1968 දී බ්‍රෝඩ්වේ වෙත ආපසු ගියේය. මාව නැවත උදෑසන උස් ස්ථානයට රැගෙන යන්න, අධ්‍යක්ෂණය Sidney Poitier විසිනි. Cicely Tyson, Diane Ladd, Louis Gossett Jr. සහ David Steinberg රංගනයෙන් දායක වූ රංගනයක් තිබියදීත්, ප්‍රහසනය සතියක් පමණක් පැවතුනි.

ඔහු ලොස් ඇන්ජලීස් වෙත පැමිණියේ නීල් සයිමන් ඔහුට දුම්රියක වේටර්වරයකු ලෙස ක්‍රීඩා කරන ලෙස ඉල්ලා සිටි විටය නගරයෙන් පිටත (1970). නගරයේ සිටියදී, ඔහුට බලගතු CBS වාත්තු අධ්‍යක්ෂක Ethel Winant හමුවිය, “මම නැවත නිව්යෝර්ක් වෙත පැමිණෙන විට, මට මාලාවක් තිබුණා” – ලෙස්ලි උග්ගම්ස් සංදර්ශනය.

බ්‍රවුන් ක්‍රියාත්මක විය සිනාසෙන්න ඔහු ඒ සඳහා කුලියට ගත්තේ මන්දැයි දැන ගැනීමට වසරකට පෙර. ඩේවිස් “රාත්‍රී ආහාරය ගත්තා [Dan] රෝවන් සහ [Dick] මාටින්, ”ඔහු සිහිපත් කළේය. “ඔවුන් අලුත් මුහුණු සොයමින් සිටි අතර, සැමී ඇසිල්ලකින් තොරව, ‘ජොනී බ්‍රවුන් ලබා ගන්න’ යැයි කීවේය.

ඇතුළු සංදර්ශනවලදී බ්‍රවුන් ද පිළිගැනීමේ දසුනක් විය ජූලියා, මෝඩ්, නවකයන්, ලොට්සා වාසනාව!, ජෙෆර්සන්, ආචී බංකර්ගේ ස්ථානය, පවුල් ප්රශ්න, නංගි, නංගි, සඳ එළිය හා මාටින් සහ එවැනි චිත්රපටවල විස් (1978), Poitier’s හැන්කි පැන්කි (1982), ජීවිතය (1999) සහ නගරය සහ රට (2001).

ඔහු රයිට් බ්‍රදර්ස් පෑන් (“සහෝදරයන් මත ලියන්න, ලියන්න!”) මාලාවක් ද ඉදිරිපත් කළේය. සංගීත වෙළඳ දැන්වීම් 1970 ගණන්වල මුල් භාගයේ Papermate සඳහා සහ රඟපෑවේය ශුභාරංචිය සත්‍යය80 දශකයේ අගභාගයේදී රට පුරා වේදිකා වල වාදනය කරන ලදී.

61 හැවිරිදි ඔහුගේ දියණිය සහ ඔහුගේ බිරිඳට අමතරව දිවි ගලවා ගත් අය අතර ඔහුගේ පුත් ජෝන් ජූනියර් ද ඇතුළත් ය.

මෙම ලිපිය මුලින් ප්‍රකාශයට පත් කරන ලද්දේ හොලිවුඩ් වාර්තාකරු.

Next Post

ව්යසනකාරී දේශගුණික විපර්යාස වැළැක්වීම හෝ ගල් අඟුරු ගිනි තැබීම දිගටම කරගෙන යන්න? ඔබට දෙකම තිබිය නොහැක.

Sat Mar 5 , 2022
“2030 වන විට එක්සත් ජනපදයේ අපට ගල් අඟුරු නොලැබෙනු ඇත,” දේශගුණය පිළිබඳ එක්සත් ජනපද විශේෂ ජනාධිපති නියෝජිත ජෝන් කෙරී මේ සතියේ ප්‍රකාශ කළේය. සම්පූර්ණ පළ කිරීම බලන්න ›

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.