දෙවන බැඳුම්කර මගඩිය – පොදු දේපළ පනත යටතේ රවී ඇතුළු පිරිස චෝදනාවලින් නිදහස්

හිටපු මුදල් අමාත්‍ය රවී කරුණානායක ඇතුළු විත්තිකරුවන් 11 දෙනෙකුට එරෙහිව ගොනු කර ඇති දෙවන බැඳුම්කර නඩුවේදී පොදු දේපළ පනත යටතේ එල්ල වී ඇති චෝදනා තවදුරටත් පවත්වාගෙන යා නොහැකි බව කොළඹ මහාධිකරණ විනිසුරු මඩුල්ලේ බහුතරය තීරණය කර තිබෙනවා. තව..

Next Post

පරෙවි දූපතේ වැල් පාලම කඩාවැටෙයි

Sat Mar 5 , 2022
පුද්ගලයින් කිහිප දෙනෙකුට තුවාල මාතර රන් දූපත හෙවත් පරෙවි දූපතේ මංගල උපෝසථාගාරයට පිවිසීමට ඇති යකඩ පාලම අද (04) මුහුදට කඩා වැටී ඇත. අප වාර්තාකරුවන් රන් දූපත මංගල උපෝසථාගාරය පිහිටි දූපත හා මාතර නගරය යාකෙරෙන යකඩ පාලම අද කඩා වැටුණේ ඒ මතින් ගමන් කරමින් සිටි පිරිසකුත් සමගින්ය. පාලම මුහුදට කඩා වැටෙන […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.