ප්‍රවීණ රට සංගීත රූපවාහිනී නිෂ්පාදක ජිම් ඕවන්ස් 84 දී මිය යයි

රූපවාහිනී නිෂ්පාදක ජිම් ඕවන්ස්, නිර්මාණ සඳහා ප්රසිද්ධය රට 1980 සහ 1990 ගණන්වල රූපවාහිනී ශ්‍රේණිගත කිරීම් ආධිපත්‍යය දැරූ සංගීත රූපවාහිනී වැඩසටහන්, සිකුරාදා (මාර්තු 4) ටෙන් හි ෆ්‍රෑන්ක්ලින්හිදී මිය ගියේය. ඔහු 84 වන වියේ පසුවිය.

දශක හතරකට ආසන්න කාලයක් ඕවන්ස්ගේ බිරිඳ ලොරියන් ක්‍රෝක් ඔහු මිය යන විට ඔහුගේ පැත්තේ සිටියාය.

1937 අගෝස්තු 27 වන දින දකුණු කැරොලිනාවේ උපත ලද ඕවන්ස් 1977 දී ඔහු නිර්මාණය කර නිෂ්පාදනය කරන විට ජාතික සින්ඩිකේෂන් වෙත ඔහුගේ පළමු තල්ලුව කළේය. බන්ධනාගාර බිත්ති පිටුපස ප්‍රසංගයක්විශේෂාංග ජොනී කෑෂ්, ලින්ඩා රොන්ස්ටාඩ් හා රෝයි ක්ලාක්. 1978 දී, ඕවන්ස්, රට සංගීතයේ ප්‍රථම රසික ඡන්දය දුන් සජීවී සම්මාන සංදර්ශනය දියත් කළේය Music City News රට සම්මාන. සම්මාන උළෙල සින්ඩිකේෂන් හි ශ්‍රේණිගත කිරීම්වල අංක 1 දක්වා ඉහළ ගියේය. ඕවන්ස් 1990 දක්වා ඔහුගේම සමාගමක් හරහා සංදර්ශනය ඒකාබද්ධ කර නිෂ්පාදනය කළේය.

1983 දී, Owens ඔහුගේ අරමුණ නිර්මාණය කිරීමට තැබුවේය අද රාත්‍රියේ විනෝදාස්වාදය– රට සංගීතය කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන විලාසිතාවේ වැඩසටහන. ඔහු ගුවන්විදුලි සහ දේශීය රූපවාහිනී පෞරුෂයක් වන චාලි චේස් සමඟ විනෝදාස්වාද ප්‍රවෘත්ති වාර්තාකරු ක්‍රූක් සමඟ සම්බන්ධ විය. ඕවන්ස්ගේ සංදර්ශනය, මෙම සතියේ රට සංගීතයරටේ සංගීත කලාකරුවන් සහ ප්‍රසංග සමඟ ප්‍රවෘත්ති සහ සම්මුඛ සාකච්ඡා සම්මිශ්‍රණයක් ඉදිරිපත් කළේය.

වසර දෙකකට පසුව, TNN: Nashville Network අන්තර්ගත නිර්මාණය සඳහා Jim Owens Entertainment සමඟ පමණක් හවුල් වීමට ගනුදෙනුවක් ලබා ගත්තේය. ඉදිරි වසර 15 සඳහා, Owens විසින් TNN හි පළමු දෛනික සහ සතිපතා රට සංගීත ප්‍රවෘත්ති සංදර්ශන, සම්මාන වැඩසටහන්, විවිධ විශේෂ, සංගීත වාර්තා චිත්‍රපට සහ ජීවන රටා වැඩසටහන් ඇතුළුව ඉහළම ශ්‍රේණිගත වැඩසටහන් විශාල ප්‍රමාණයක් නිර්මාණය කර නිෂ්පාදනය කරන ලදී.

ක්‍රූක් සහ චේස් නිල TNN තානාපතිවරුන් ලෙස නම් කරන ලද අතර 1985 සහ 1999 අතර ලොව පුරා ප්‍රදර්ශනය ගෙන ගිය අතර නිෂ්පාදන කැනඩාව, අයර්ලන්තය, ජපානය, මෙක්සිකෝව, රුසියාව සහ එක්සත් රාජධානියේ මෙන්ම ලොස් ඇන්ජලීස්, හූස්ටන්හි ප්‍රාන්තවල ද පවත්වන ලදී. , New York, Orlando සහ තවත්.

1980 සහ 1990 ගණන්වල ඕවන්ස්ගේ නිෂ්පාදන ඇතුළත් විය TNN/Music City News Country Awards (1985-1996), සතියේ දිනය (1988-1990), සති අන්තය (1988-1990), රට සම්මත වේලාව (1990-1991), TNN/Music City News ගීත රචකයන්ගේ සම්මාන (1991-1995), සහ ඊයේ (1994-1995).

1993 දී ඕවන්ස් ටීඑන්එන් සමඟ විකාශනය සඳහා ගිවිසුමක් තැබුවේය කෲක් සහ චේස් Ralph Emery’s විසින් පවත්වන ලද ප්‍රයිම් ටයිම් මිනිත්තු 90 ක පරතරය තුළ නැෂ්විල් දැන්. සුරක්ෂිතාගාර තුළ කථාංග 500 කට වඩා වැඩි ගණනක් සමඟ, Music City අද රෑ අවසර දෙමින් 1995 දී අත්සන් කරන ලදී කෲක් සහ චේස් හොලිවුඩයේ යුනිවර්සල් ස්ටූඩියෝ වෙතින් ජාතික සින්ඩිකේෂන් වෙත ආපසු යාමට. කෲක් සහ චේස් වැඩියෙන්ම අලෙවි වන ස්වයං චරිතාපදානය ද නිකුත් කරන ලදී Crook & Chase: Our Lives, The Music & The Stars. ඕවන්ස්ගේ සමාගම ඇතුළු වැඩසටහන්කරණය දිගටම කරගෙන ගියේය ලොරියන් ක්‍රොක් සමඟ වේදිකාවෙන් පිටත ප්‍රසිද්ධ පුද්ගලයින් (1988-1995), චාලි චේස් සමඟ විනෝදජනක ව්‍යාපාරයක් (1989-1995), අද රාත්‍රියේ ක්‍රූක් සහ චේස් (1997) සහ මේ වසරේ රට සංගීතයෙන් (1989-1999).

මෙම යුගයේදී ඕවන්ස්ගේ විශේෂ සහ රූපවාහිනී වැඩසටහන් නිෂ්පාදනය කිරීම අඛණ්ඩව සිදු විය ලොරියන් ක්‍රොක් සමඟ වේදිකාවෙන් පිටත ප්‍රසිද්ධ පුද්ගලයින් (1988-1995), චාලි චේස් සමඟ විනෝදජනක ව්‍යාපාරයක් (1989-1995), අද රාත්‍රියේ ක්‍රූක් සහ චේස් (1997) සහ මෙම වසරේ දේශීය සංගීතය (1989-1999).

2000 දී TNN වසා දැමීමෙන් පසු, Owens නිෂ්පාදනය කළේ (සහ Crook විසින් සත්කාරකත්වය දරයි). වේදිකාවෙන් පිටත කීර්තිමත් පුද්ගලයන් විශේෂ, කථාංග 180 ට අමතරව කීර්තිමත් කුස්සිය GAC සඳහා. 2007 දී, කෲක් සහ චේස් රූපවාහිනියට ආපසු පැමිණියේය, පළමුව RFD සහ පසුව 2015 හරහා සින්ඩිකේෂන්. කෲක් සහ චේස් ගණන් කිරීම 1989 සිට ගුවන් විදුලි මධ්‍යස්ථාන සිය ගණනකින් අසා ඇති අතර දැනට බෙදා හරිනු ලබන්නේ Premiere Networks/iHeart Media විසිනි. Owens විධායකය සහකාර පොඩ්කාස්ට් සමඟ ගණන් කිරීම නිෂ්පාදනය කළේය කෲක් සහ චේස් නැෂ්විල් කතාබස්ඔහු මිය යන තුරු.

Jim Owens Entertainment විසින් TNN: The Nashville Network සඳහා 2011 වසරේ සිට වෙළඳ ලකුණු තබා ඇත, මුල් නිෂ්පාදන සහ අනෙකුත් අමු දර්ශන සහිත වසර 45ක පුස්තකාලයකින් පැය 10,000කට අධික දර්ශන සහිතව.

මල් වෙනුවට, පවුල ඕවන්ස්ගේ නමින් කන්ට්‍රි මියුසික් හෝල් ඔෆ් ෆේම් සහ කෞතුකාගාරයේ ඩිජිටල් සංරක්ෂණයට පරිත්‍යාග කිරීම දිරිමත් කරයි. උත්සාහයන්. විධිවිධාන බලාපොරොත්තු වේ.

Next Post

Facebook හි ස්පාඤ්ඤ භාෂා පරිපාලකයින් ඔවුන්ගේ කාර්යය "නපුරු සිහිනයක්" ලෙස හඳුන්වයි

Sat Mar 5 , 2022
ෆේස්බුක් හි ස්පාඤ්ඤ භාෂාවෙන් අන්තර්ගත නවීකරණය කරන කොන්ත්‍රාත්කරුවන් පැවසුවේ COVID වැඩිවීම් අතරතුර ඔවුන්ට කාර්යාලයට පැමිණීමට බල කළ බවයි. සම්පූර්ණ පළ කිරීම බලන්න ›

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.