පෙරළෙන විදුලිය විසන්ධි කිරීම අවසන් වෙයිද?

අද (මාර්තු 04) සිට විදුලි කප්පාදුව අවම කරන බවට රජය ප්‍රතිඥා දී ඇති බැවින් නියමිත විදුලිය විසන්ධි වීම අඩුවීමට හෝ කිසිසේත්ම සිදුනොවීමට ඉඩ ඇති බව ශ්‍රී ලංකා මහජන උපයෝගිතා කොමිෂන් සභාවේ (PUCSL) සභාපතිවරයා පවසයි. තව..

Next Post

කැබිනට් සංශෝධනය: ප්‍රවාහන හා වනජීවී අමාත්‍යවරු

Sat Mar 5 , 2022
කැබිනට් සංශෝධනය යටතේ කැබිනට් අමාත්‍යවරු දෙදෙනෙක් සහ රාජ්‍ය අමාත්‍යවරයෙක් අද (04) ජනාධිපති ලේකම් කාර්යාලයේදී ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා ඉදිරියේ දිවුරුම් දුන්හ. මීට පෙර සිය ධුරයෙන් ඉල්ලා අස්වූ අරුන්දික ප්‍රනාන්දු යළිත් රාජ්‍ය අමාත්‍යවරයෙකු ලෙස දිවුරුම් දුන්නා. සී බී රත්නායක – වනජීවී හා වන සංරක්ෂණ අමාත්‍ය දිලුම් අමුණුගම – […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.