රුසියානුවන් ඉදිරියට යද්දී යුක්රේනියානුවන් කියෙව් වෙතින් පලා යාමට මංමුලා සහගත ලෙස උත්සාහ කරති: “එය නිරපේක්ෂ බියකරු සිහිනයකි”

අගනගරයෙන් පිටවන අවසන් දුම්රියට ගොඩවීමට දහස් ගණන් ජනයා අරගල කළ අතර, පවුල්වලට වෙන්වීමට සහ ආදරණීයයන් හැර යාමට බල කෙරුනි.


සම්පූර්ණ පළ කිරීම බලන්න ›

Next Post

අන්තර්ජාල බිඳ වැටීමක්

Sat Mar 5 , 2022
එල්ලවූ සයිබර් ප්‍රහාරය යුක්‍රේනයේ රුසියානු ආක්‍රමණය ආරම්භ වීමත් සමඟ එල්ලවූ සයිබර් ප්‍රහාරයක් යුරෝපය පුරා දැවැන්ත අන්තර්ජාල බිඳවැටීමක් සිදු වූ බව අනාවරණය වේ. ප්‍රංශය, හංගේරියාව, ග්‍රීසිය, ඉතාලිය, පෝලන්තය ආදී රටවල් රැසකින් අන්තර්ජාල බිඳවැටීම් වාර්තා වී ඇති අතර, දින කිහිපයක් පුරා එම තත්ත්වය පැවති බව වාර්තා විය. ප්‍රධාන පෙළේ අන්තර්ජාල සහ චන්ද්‍රිකා […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.