රුසියානු තුවක්කු දිගින් දිගටම වෙඩි තැබීම නිසා ඉවත් කිරීම් නතර කළ බව යුක්රේනය පවසයි

200,000 කට වැඩි පිරිසකට සටනින් බේරීමට රුසියාව තාවකාලික සටන් විරාමයක් ප්‍රකාශයට පත් කිරීමෙන් පසු අඛණ්ඩ ප්‍රහාර හේතුවෙන් දකුණු යුක්රේනයේ නගර දෙකක සිවිල් ඉවත් කිරීම් නතර විය. තව..

Next Post

එකඟ වූ සටන් විරාමය රුසියාව කඩ කරයි

Sat Mar 5 , 2022
විරෝධතාවයේ නිරත වන්නැයි යුක්‍රේන ජනපති රුසියානුවන්ට කියයි යුක්රේනයේ මරියුපොල් වරාය නගරයට සහ වොල්නොවකා නගරයට තාවකාලිකව ක්‍රියාත්මක කළ සටන් විරාමය පවතී. යුක්‍රේ බලධාරින් විසින් සඳහන් කර ඇත්තේ රුසියානු හමුදා සටන් විරාමයට ගරු කිරීම සිදු නොකිරීමට ක්‍රියා විරහිත දර්ශන සටන් විරාමය තාවකාලිකව පැවති බවයි. යලිත් ස්ථාන වෙත ගොස් වැඩි තොරතුරු ලබා දෙන […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.