රුසියාවේ ආක්‍රමණය යුක්රේන පවුල් බිඳ දමමින් සිටින අතර ඡායාරූප හද කම්පා කරවන සුළුයි

මිලියන 1.2 කට වැඩි යුක්රේනියානුවන් තම මව්බිමෙන් පලා ගොස් ඇත, නමුත් තවත් බොහෝ දෙනෙක් සටන් කිරීමට රැඳී සිටින අතර, පවුල් සිය සමුගැනීම් පවසන විට දුම්රිය ස්ථානවල හැඟීම්බර දර්ශනවලට තුඩු දෙයි.


සම්පූර්ණ පළ කිරීම බලන්න ›

Next Post

මෙම ආර්ථික අර්බුදයට පෙර වෙනත් විසඳුමක් ශ්‍රී ලංකාව සමාජ අසහනයකට ඇද දමන්නේ නැති බව හර්ෂ පවසයි

Sat Mar 5 , 2022
ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදලට ගිය පමණින් ශ්‍රී ලංකාවට වත්මන් අර්බුදය විසඳිය නොහැකි බවත් ඊට විසඳුම් සෙවීම සඳහා බහුපාර්ශ්වික, ද්විපාර්ශ්වික සහ පෞද්ගලික ආයෝජකයින් රැසක් සමඟ සම්බන්ධ වීමට අවශ්‍ය බවත් විපක්ෂ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී හර්ෂ ද සිල්වා මහතා පැවසීය. මාධ්‍ය හමුවක් අමතමින් ද සිල්වා රජයෙන් ඉල්ලා සිටියේ ඒ සඳහා මාර්ගයක් සකස් කරන ලෙසයි […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.