වාහනේ ගෙදර තියලා පොදු ප්‍රවාහනයේ ගියොත් වෙන දේ

පොදු ප්‍රවාහනයේ ජනතාව කැමති අකමැති මෙන්න

වාහනවලින් ගමන් බිමන් යන මහජනතාව දහයකින් ප්‍රවාහනයට හැකියාවක් ඇත්නම් රජයට රුපියල් බිලියන හයක් ඉතිරි කර ගැනීමේ හැකියාව ශ්‍රී ලංකා සුනිත්‍ය බලශක්ති අධිකාරියෙන් ලැබෙන අධ්‍යක්ෂ සහතිකය (තොරතුරු පොදු විසිරීම) හර්ශ වික්‍රමසිංහ මහතා පවසයි.

දිවයිනේ බස්නාහිර පළාතේ ජනතාව තවත් දහයකින් පොදු ප්‍රවාහන සේවයට එක් කර ගැනීමට රජය සමත් වේ නම් රුපියල් මිලියන ගණනක ඉතිරියක් ලබා ගැනීමට හැකියාව ඇති බව ඔහු පෙන්වා දී ඇත. පොදු ප්‍රවාහන සේවයේ පවතින දුර්වලතා නිසා ප්‍රචාරණ වසරකම ප්‍රවාහන සේවයෙන් ඉවත්ව තම පුද්ගලික වාහනයක් මිලදී ගැනීමට අවධානය යොමු කරන ලදී.

මේ පිළිබඳව දැනට අදහස් දක්වමින් ඔහු මෙසේද කියා.

” බස්වල කවුරුත් අද යන්න කැමති නැහැ මොකද ජනතාවට පහසුවක් නැහැ. පොල් පටවල වගේ දාගෙන යනවා මිනිස්සුන්ව. ආරක්ෂාව ගැන හිතන්නේ නැහැ. ඒ වගේම සැපපහසුවට යන්න පුළුවන් බස් තියෙනවනම් මිනිස්සු වාහනවලට වැඩි වශයෙන් යොමු වෙන්නේ නැහැ. අපේ රටේ බස් ටික බැලුවම සමහර විට කැඩිලා ආසන ඒ වාගේම කිසිම වර්ගයක් නැහැ. ගමනක් යන්න හිතෙන්නේ නැහැනේ. මේ ටික අපි දියුණු කරගත්තොත් මිනිස්සු පොදු ප්‍රවාහනයට කැමති වෙනවා, ඒ නිසා අධික අනතුරක් නැති වෙනවා රටට සල්ලි ටිකත් ඉතුරුයි. තෙල් ප්‍රශ්න උනත් ලොකුවට බලපාන්නේ නැහැ. දුම්රිය පද්ධතියත් අපි මීට වඩා සංවර්ධනය කිරීමට. මේ ටික කරගත්තානම් කිසිම අවුලක් වෙන්නේ නැහැ ‘

ආශිකා ජයවීර

The post වාහනේ ගෙදර තියලා පොදු ප්‍රවාහනයේ ගියොත් වෙන දේ appeared first on Aruna.

Next Post

LNP – අත්හිටුවන ලද ත්‍රිත්වයේ තහනම් කාලය අඩු කර, දඩය වැඩි කරන ලදී

Sat Mar 5 , 2022
ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනය පසුගිය මාසයේ එංගලන්ත සංචාරයේදී ජීව බුබුල උල්ලංඝනය කළ වැඩ තහනමට ලක්වූ තිදෙනා සම්බන්ධයෙන් විමර්ශන කමිටුව විසින් නිර්දේශ කරන ලද තරග තහනමේ කාලසීමාව අඩුකර තිබේ. අද (30) ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් මූලස්ථානයේ පැවති හිටපු සම රැස්වීමේදී මෙම තීරණය ගෙන ඇති බව වාර්තා වේ. ආරංචි මාර්ග වලට අනුව, Ex-co […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.