ශ්‍රී ලංකාවේ තිරසාර ධීවර කර්මාන්තයෙන් වැඩිදියුණු කළ ජීවනෝපායන් සහ ඉහළ ආදායමක් කරා :WB වාර්තාව

මාළුපාරිසරික, සමාජීය සහ මූල්‍යමය වශයෙන් තිරසාර ලෙස කළමනාකරණය කරන විට, අපනයන ඉපැයීම් සහ නිපුණ රැකියා සඳහා වෙරළබඩ ජලජීවී වගාව සැලකිය යුතු පොරොන්දුවක් දරයි. ශ්‍රී ලංකාවට කිලෝමීටර් 1,620ක වෙරළ තීරයක් සහ ඉන්දියන් සාගරයේ වර්ග කිලෝමීටර් 517,000ක සුවිශේෂී ආර්ථික කලාපයක මසුන් ඇල්ලීමට, සරඹ කිරීමට සහ අනෙකුත් ආර්ථික කටයුතු සිදු කිරීමට තනි අයිතිය ඇත. කෙසේ වෙතත්, මෙය අදහස් නොවේ […]

Next Post

ලබන සඳුදා යළි පාසල් ඇරඹේ

Sat Mar 5 , 2022
නව පාසල් වාරයට කැඳවන්නේ මෙහෙමයි උසස් පෙළ විභාගයෙන් පසු නව පාසැල ආරම්භය ලබන සඳුදා(07) සිදුවෙයි. සිසුවියන් පාසල් කැඳවීමට තීරණය කර ඇත. ඒ අනුව පන්තියක ශිෂ්‍ය සංඛ්‍යාව 20 ක් හෝ ඊට අඩුනම් දිනකම සියලු පන්ති පැවැත්වේ. ශිෂ්‍ය සංඛ්‍යාව 21 සිට 40 දක්වා වේ නම් පන්තියේ සිසුන් කණ්ඩායම් 02 කට වෙන් කර […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.