හමුදාව ගැන බොරු කිව්වොත් අවුරුදු 15 කට හිරේ

රුසියාව සියලුම සමාජ මාධ්‍ය අවහිර කරයි

වහාම ක්‍රියාත්මක වන පරිදි රට තුළ ෆේස්බුක්,ට්විටර් සහ යූටියුබ් සමාජ මාධ්‍ය ජාල අවහිර කිරීමට රුසියාව පියවර ගෙන තිබේ.

යුක්‍රේනය ආක්‍රමණය කිරීමත් සමග හුවමාරු වන සාවද්‍ය තොරතුරු සඳහා බැඳීමක් ලෙස මෙම පියවර ගෙන ඇති බව විදෙස් මාධ්‍ය වාර්තා කරයි.

ජාත්‍යන්තර මාධ්‍ය ආයතනයක් රුසියාවේ සිට වාර්තාකරණය මේ වනවිට තිබේ.

රුසියානු හමුදා සම්බන්ධයෙන් සාවද්‍ය පුවත් හුවමාරු කරන පුද්ගලයින්ට උපරිම වසර 15 ක සිරකරුවෙකු නියම කිරීමට නව නියෝගයකට අත්සන් තැබීමට ජනාධිපති ව්ලැදිමීර් පුටින් නගරය(04) පියවර ගත් බව වාර්තා මාධ්‍ය වාර්තා කරයි

The post හමුදාව ගැන බොරු කිව්වොත් අවුරුදු 15 කට හිරේ appeared first on Aruna.

Next Post

බස්නාහිර කුණු වලින් පිරෙයි

Sat Mar 5 , 2022
ඉන්ධන අර්බුදයෙන් තවත් අර්බුද රැසක් ඉන්ධන අර්බුදයත් සමග කැළි කසළ ඉවත් කිරීමේ රථ සඳහා ප්‍රමාණවත් ඩීසල් ලබා ගැනීමට නොහැකි වීම බස්නාහිර පළාතේ පළාත් පාලන ආයතන රැස් කිරීම කැළිකසළ ඉවත් කර ගැනීමට නොහැකි වීම ගොඩ ගැසී වාර්තා වේ. කොළඹ මහා නගර සභාව තුළදී එකතු වන කැළිකසළ ප්‍රමාණය මෙට්‍රික්‍‍ටොන් 500 කි. ඉවත් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.