IPO උත්සාහය සඳහා අලෙවිකරණ අදහස් සොරකම් කළ බවට චෝදනා කිරීම සම්බන්ධයෙන් එන්ඩෝවර් නඩු පවරන ලදී

උපදේශකයෙක් නඩු පවරනවා උත්සාහය $ බිලියන 10.3 ක සාර්ථක මූලික කොටස් නිකුතුවකට තුඩු දුන් මහජන වෙළඳපොළට එහි මංගල ගලවා ගැනීමට ඔහු සමාගමට සැලැස්ම ලබා දුන් නමුත් ඔහුට වන්දි හෝ ණය ලබා දුන්නේ නැත.

ඩේවිඩ් කාර්ඩ් බ්‍රහස්පතින්දා LA ප්‍රාන්ත ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරනයේ ගොනු කරන ලද ඔහුගේ පැමිණිල්ල ආරම්භ කෙරුනේ, මෙම සොරකම සිදු වූ කාලය හා සැසඳීමෙනි. එන්ඩෝවර් හි නිර්මාතෘවරු 1995 දී ICM හැර ගියහ මධ්‍යම රාත්‍රියේ “සේවාදායක ලිපිගොනු රාශියක් සොරකම් කර ඒවා භාණ්ඩ ප්‍රවාහන සෝපානයක නවතා තිබූ SUV රථයකට පුරවා ඇත.”

“අසාර්ථක වූ පළමු මූලික කොටස් නිකුතුවේ අපහසුතාවයෙන් පසුව, කොවිඩ් වසංගතය හේතුවෙන් සමාගමේ ව්‍යාපාරය ඇනහිටීමෙන් පසු එන්ඩෝවර්ගේ තලා දැමූ ණය පැවැත්මේ තර්ජනයක් බවට පත් විය” යනුවෙන් පහතින් කාවැද්දූ පැමිණිල්ලේ සඳහන් වේ. “කෙසේ වෙතත්, වරක් එන්ඩෝවර් සොරකම් කර පසුව වැලඳගත් අතර, එහි ව්‍යාපාරය පිළිබඳව වෙළඳපොළට සන්නිවේදනය කිරීමේ කාර්ඩ් මහතාගේ ප්‍රවේශය සාර්ථක මූලික කොටස් නිකුතුවක් සඳහා මාර්ගයක් පැහැදිලි වූ අතර අවසානයේ එය සාක්ෂාත් විය.

පසුගිය දශකය පුරාවට එන්ඩෝවර්ගේ “වියදම් විප්ලවය” පිළිබඳ විශ්ලේෂක විවේචන ද පැමිණිල්ල සටහන් කරයි. මිශ්‍ර සටන් කලා සංවිධානයක් වන UFC, කලා ප්‍රදර්ශන සමාගමක් වන ෆ්‍රීස් සහ ප්‍රොෆෙෂනල් බුල් රයිඩර්ස් ඇතුළුව සම්බන්ධ නොවන ව්‍යාපාරවල “හොඩ්ජ්පොජ්” ලෙස විස්තර කර ඇති දේ අත්පත් කර ගැනීම Carde විශේෂයෙන් පෙන්වා දෙයි. 2019 දී සමාගමට ඩොලර් මිලියන 554 ක් අහිමි වූ අතර දිගු කාලීන ණය වලින් ඩොලර් බිලියන 4.5 ක් රැස් කර ඇති බව ද ඔහු අවධාරණය කරයි.

සමාගම සිය මූලික කොටස් නිකුතුව 2019 දී පැවැත්වීමට සැලසුම් කර ඇත නමුත් වෙළඳපොලේ සැක සංකා මැද එය ඇදගෙන ගියේය.

“සරලව කිවහොත්, එන්ඩෝවර් සමාගමට ඔවුන්ගේ සමාගමට ‘ව්‍යුහයක්’ ඇතැයි කිසිවෙක් සිතුවේ නැත,” නීතිඥවරයා ලියයි ඩෙවින් මැක්රේ පැමිණිල්ලේ. “එන්ඩෝවර් ව්‍යවසායයක් ලෙස කිසිදු තේරුමක් ඇති බව කිසිවෙක් සිතුවේ නැත.”

නඩුවට අනුව Carde හැර කිසිවෙකු නැත.

එන්ඩෝවර් සිය පළමු මූලික කොටස් නිකුතුව අවලංගු කිරීමට සතියකට පෙර, කාර්ඩ් වෙනුවෙන් නීතීඥයෙකු ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී වෙත යවන ලදී ආරි එමානුවෙල් එන්ඩෝවර්ගේ වටිනාකම වෙළඳපොළට නිසි ලෙස සන්නිවේදනය කළ බව ඔහු පවසන ඔහුගේ සැලැස්මේ පිටපතක්. ඔහු කියා සිටින්නේ එන්ඩෝවර් හි සම්බන්ධයක් නොමැති යැයි කියන ව්‍යාපාරවල යටිතල ව්‍යුහය ඇත්ත වශයෙන්ම සමාගමට යහපත් වන්නේ කෙසේද යන්න නිදර්ශනය කරන බව ඔහු කියා සිටියේ එය ජාල බලපෑම් ඇති කරන බැවිනි, එනම් නිෂ්පාදනයක වටිනාකම වැඩි වන පුද්ගලයින් එය භාවිතා කරයි යන සංකල්පයයි.

ඔහුගේ නීතීඥ එමානුවෙල්ට සහ WME සභාපතිට විද්‍යුත් තැපෑලෙන් යැවූ නිසා බලාත්මක කළ හැකි ව්‍යංග කොන්ත්‍රාත්තුවක් තිබූ බව Carde පවසයි. Ari Greenberg ඔහුගේ විශ්ලේෂණය.

“විශ්ලේෂණයේදීම, “නියෝජනය:” යන නොපැහැදිලි මාතෘකාව යටතේ පැමිණිලිකරු නීතිඥයෙකු වන ජියෝර්ඩනෝ විසින් නියෝජනය කරන බව ලේඛනය උපදෙස් දෙයි, විනෝදාස්වාද ක්‍ෂේත්‍රයේ, අදහස් සහ බුද්ධිමය දේපළ නියෝජනය හරහා ඉදිරිපත් කරන විට එය අක්‍ෂික සහ චාරිත්‍ර හා භාවිතයකි. , එම ද්‍රව්‍ය ලබන්නා විසින් නොමිලයේ භාවිතා නොකළ හැකිය, නමුත් ඒ වෙනුවට ඕනෑම භාවිතයක් සඳහා වන්දි අවශ්‍ය වනු ඇත, ”මැක්‍රේ ලියයි.

ඇඳුමට අනුව, Carde ගේ විශ්ලේෂණය අලෙවිකරණ ද්රව්ය සඳහා භාවිතා කරන ලදී එන්ඩෝවර් හි දෙවන IPO “කාඩ් මහතාගේ නිබන්ධනය සහ පරමාර්ථය පුනරුච්චාරණය කරන ඉහළම 3 එන්ඩෝවර් විධායකයින් විසින්”

McRae එකතු කරයි, “සමාගමේ ජාල ප්‍රයෝග සඳහා සන්දර්භීය රාමුව ස්ථාපිත කරන හඳුන්වාදීමෙන් පසුව, Endeavor පසුව සමාගමේ ජාල බලපෑම් සජීවී කරන දෘශ්‍ය අලෙවිකරණ ද්‍රව්‍ය ජනනය කිරීම සඳහා Carde මහතාගේ හිමිකාර තාක්ෂණික රූප සටහන සමඟ සම්බන්ධ වීමට කටයුතු කරයි.”

WME එහි භාවිත නියමයන්ට අනුව, එහි වෙබ් අඩවිය හරහා කිසිදු ආකාරයක ඉදිරිපත් කිරීම් පිළි නොගනී. ඔන්ලයින් ඉදිරිපත් කිරීමක් කරන ඕනෑම අයෙකු “ඕනෑම ඉදිරිපත් කිරීමකදී බුද්ධිමය දේපල අයිතිය ක්‍රියාත්මක කිරීම සඳහා ආපසු හැරවිය නොහැකි, සදාකාලික, කර්තෘ-නිදහස් බලපත්‍රයක් (තෙවන පාර්ශවයන්ට උප බලපත්‍ර ලබා ගැනීමේ අයිතිය ඇතුළුව)” ලබා දෙයි. TOS හි විද්‍යුත් තැපෑල හරහා ඉදිරිපත් කරන ලද අදහස් සඳහන් නොකරයි, නමුත් ප්‍රධාන හොලිවුඩ් ආයතන සාමාන්‍යයෙන් අනවශ්‍ය තණතීරු අධෛර්යමත් කරයි.

දණ්ඩනීය හානි ඉල්ලා සිටින පැමිණිල්ල, ව්‍යංග කොන්ත්‍රාත්තුව උල්ලංඝනය කිරීම සහ අයුක්තිසහගත ලෙස පොහොසත් කිරීම ඉල්ලා සිටී.

පැමිණිල්ලට ප්‍රතිචාර වශයෙන් එන්ඩෝවර් තවමත් අදහස් දක්වා නොමැත.

මේ කතාව මුලින් ප්‍රකාශයට පත් කළේ හොලිවුඩ් වාර්තාකරු.

Cardes v. එන්ඩෝවර් විසින් දැන්වීම් පුවරුව

Next Post

රුසියාව යුක්රේනය ආක්‍රමණය කිරීමට ලොව පුරා මිනිසුන් ප්‍රතිචාර දක්වන ආකාරය ඡායාරූප පෙන්වයි

Sat Mar 5 , 2022
රුසියාවේ මාරාන්තික යුක්රේනය ආක්‍රමණයට විරෝධය දැක්වීම සඳහා ජපානයේ සිට තුර්කිය දක්වා මිනිසුන් කොඩි, සාම්ප්‍රදායික යුක්‍රේන ඇඳුම් පැළඳුම් සහ සංඥා පෙන්වූහ. සම්පූර්ණ පළ කිරීම බලන්න ›

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.