Live Nation ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී Michael Rapino ගේ 2021 බෝනස් වටිනා $10.5M

සිකුරාදා (මාර්තු 4) සුරැකුම්පත් හා විනිමය කොමිෂන් සභාව වෙත ගොනු කිරීමකට අනුව, සමාගමේ වන්දි කමිටුව විසින් නිර්වචනය කරන ලද යම් යම් මූල්‍ය ඉලක්ක කරා ළඟා වූ පසු, Live Nation හි ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී මයිකල් රැපිනෝ ඔහුගේ වාර්ෂික කාර්ය සාධන ප්‍රසාද දීමනාවෙහි කොටසක් ලෙස ඩොලර් මිලියන 10.5 ක කොටස් එකතු කිරීමට සූදානම් වේ. රැපිනෝට ඩොලර් මිලියන 3ක වාර්ෂික වැටුපක් ද ලැබේ, නමුත් ස්වේච්ඡා වසංගත වැටුප් අඩු කිරීමක් හේතුවෙන් 2021 සඳහා ඩොලර් මිලියන 3 ට අඩු වැටුපක් වාර්තා කිරීමට අපේක්ෂා කෙරේ.

එම අවස්ථාවේ සමාගමේ කොටස් මිල මත පදනම්ව ඔවුන් සම්පූර්ණයෙන්ම නිශ්චය කරන කාලය වන විට කොටස්වල වටිනාකම නිසැකවම වෙනස් වනු ඇත. සමාගමේ මෑතකාලීන අවසාන මිල මත පදනම්ව සිකුරාදා කොටස්වල වටිනාකම ඩොලර් 114 ක් වන අතර, ඩොලර් මිලියන 5.3 ක් පමණ වටිනා කොටස් (කොටස් 46,272 ක්) මැයි 10 වන විට සහ අගෝස්තු 16 වන විට සමාන මුදලක් හිමි වේ.

Live Nation සභාපති සහ CFO ජෝ බර්ච්ටෝල්ඩ් ප්‍රසාද දීමනාවක් ලෙස කොටස් 22,279ක් ලැබුණු නමුත් එම කොටස්වලින් 10,000ක් පරිත්‍යාගශීලීන්ගේ උපදෙස් දෙන පුණ්‍ය අරමුදලකට පරිත්‍යාග කළේය. සමාගමේ සාමාන්‍ය උපදේශක මයිකල් රෝල්ස් ප්‍රසාද දීමනාවක් ලෙස කොටස් 14,139ක් ලැබුණු අතර විධායක vp ජෝන් හොප්මන්ස් කොටස් 23,479ක් ලැබිණි. ඒකාබද්ධව, විධායකයින් හතර දෙනාගේ කොටස්වල වටිනාකම ඩොලර් මිලියන 17.3 කි.

COVID-19 වසංගතය හේතුවෙන් සමාගම වසරකට වැඩි කාලයක් ඵලදායි ලෙස වසා දැමීමෙන් පසු 2020 වසරට වඩා ඩොලර් බිලියන 1.1 ක ආදායමක් ඉහළ නැංවීමත් සමඟ සමාගම 2021 වසර සඳහා එහි වසර අවසාන ප්‍රතිඵල වාර්තා කිරීමෙන් සතියකට පසුව ප්‍රසාද දීමනා ලැබේ.

2021 දී, 2019 එම කාල සීමාව තුළට වඩා තුන්වන සහ සිව්වන කාර්තු තුළ එළිමහන් උත්සවවලට සහභාගී වන රසිකයන් වැඩි ප්‍රමාණයක් සමාගම දුටුවේය, එයම Live Nation සඳහා වාර්තාගත වසරක් විය. අනුග්‍රාහකත්ව සහ ප්‍රචාරණ මෙහෙයුම් ආදායම 2021 දෙවන භාගය සඳහා 2019 ලෙස සමාන මට්ටම් කරා ළඟා වූ බවත්, සිව්වන කාර්තුවේ ප්‍රවේශපත්‍ර ආදායම 118%කින් ඉහළ ගිය බවත් අනුග්‍රාහකත්ව ආදායම 37%කින් ඉහළ ගිය බවත් Rapino වාර්තා කළේය. මෙම පුවත සමාගමේ කොටස් මිල නව උසකට තල්ලු කළ අතර, 2020 අප්‍රේල් මාසයේ සිට කොටසක මිල ඩොලර් 33.57 දක්වා කඩා වැටුණු විට 375% කින් පෙබරවාරි 26 වන දින කොටසකට ඩොලර් 126ක් වාර්තා කළේය.

නොවැම්බර් 5 වන දින හූස්ටන්හි ට්‍රැවිස් ස්කොට්ගේ ඇස්ට්‍රෝවර්ල්ඩ් උළෙලේදී ප්‍රසංග නරඹන්නන් 10 දෙනෙකු මිය යාමෙන් පසු සමාගමේ එක් උත්සවයකදී මෙතෙක් සිදු වූ මාරාන්තිකම අනතුර සම්බන්ධයෙන් ද Live නේෂන් විමර්ශනයට මුහුණ දුන්නේය. Astroworld හි ඛේදවාචකය සහභාගී වූවන්ගෙන් සිය ගණනක් නඩු පැවරීමට හේතු විය. ප්‍රසංගයේදී මියගිය අයගේ පවුල්. Live Nation නිලධාරීන් සමාගමේ 2022 වාර්ෂික වාර්තාවේ ලියා ඇත්තේ එහි නෛතික බිල්පත් සඳහා “වගකීම් රක්‍ෂණය (ප්‍රමාණවත්) ආවරණයක් ලබා දෙනු ඇතැයි” අපේක්ෂා කළ නමුත් උත්සවය පිළිබඳ විමර්ශන අවසන් වන තුරු සමාගමට වන පිරිවැය සම්පූර්ණයෙන් සාක්ෂාත් කර නොගන්නා බවයි. නඩුව සම්බන්ධ සිවිල් නඩු විසඳා ඇත.

දෙසැම්බර් මාසයේදී, Astroworld හි සති හයකට පසුව, රැප් ගායක Drakeo the Ruler LA හි Live Nation උත්සවයකදී වේදිකාව පිටුපස ඝාතනය කරන ලදී, ප්‍රවර්ධකයා ද එම සිදුවීමට අදාළ විවිධ නඩු වලට මුහුණ දී සිටී.

Next Post

'Donda 2' Stem Player නිකුතුව සමඟින්, Kanye West Streamers - සහ ප්‍රස්ථාර මඟ හැරේ

Sat Mar 5 , 2022
සිට ගීත 16 ක් නිකුත් කිරීමෙන් පසුව දොන්ඩා 2 පසුගිය සතියේ ඔහුගේ Stem Player වෙත, Kanye West ප්‍රවාහ සේවා වලින් ඇල්බමය රඳවා තබා ගැනීමට ඔහු දුන් පොරොන්දුව මෙතෙක් සැබෑවකි. දැන් යන කලාකරුවා සහ ව්‍යවසායකයා ඔව්වාර්තා කර ඇත කඳ අලෙවියෙන් ඩොලර් මිලියන 1.3 කි නිවේදනය කිරීමෙන් පසු පැය 24 තුළ Instagram […]

සබැඳි පුවත්

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.