LNP – ඕමානයට එරෙහිව ශ්‍රී ලංකා හොඳම XI ක්‍රීඩා කරන බව ශානක පවසයි

විස්සයි20 ලෝක කුසලානයට පෙර ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවට ඇති ලොකුම හිසරදය කුමක්දැයි බැලීමට ක්‍රිකට් විශ්ලේෂණවලට ගැඹුරින් කිමිදීමක් අවශ්‍ය නොවේ – මෑතකදී අවසන් වූ දකුණු අප්‍රිකාවට එරෙහිව අවසන් වූ T20I තරඟාවලියේ වැඩිම ලකුණු ලබාගත් ක්‍රීඩකයින්ගේ ලැයිස්තුව දෙස බැලූ බැල්මට. . ඔහුගේ මන්දගාමී ලකුණු වේගය නිසා දඬුවම් ලැබූ පුද්ගලයා කණ්ඩායමේ වැඩිම ලකුණු ලාභියා වන අතර අර්ධ ශතකයක් ලබාගත් එකම පිතිකරුවා ද වේ.

කිසිසේත් දිනේෂ් චන්දිමාල් විස්සයි20 පිතිකරුවා නොවේ, එසේත් නැතිනම් ලෝක කුසලානය සඳහා ඔහු කණ්ඩායමට ඇතුළත් කිරීම සඳහා මෙය තර්කයකි, නමුත් ඔහු මෙම තරඟාවලියේ වෙනත් ඕනෑම ශ්‍රී ලංකා පිතිකරුවෙකුට වඩා වැඩි කාලයක් ක්‍රීස් එකේ සිටීම – ඔහු ක්‍රීඩා කළේ දෙදෙනෙකු පමණි. T20I තරඟ තුනෙන් – සහ තවමත් ශ්‍රී ලංකා T20 ලෝක කුසලාන සංචිතයේ ඇති ගැටළු වලින් එකක් ලෙස සැලකෙන්නේ, ශ්‍රී ලංකාවේ පිතිහරඹය කෙතරම් දුර්වල ලෙස ගබඩා කර ඇති සහ සූදානම් කර ඇත්ද යන්න පිළිබඳ චෝදනාවකි.

දකුණු අප්‍රිකාවට එරෙහිව 3-0ක තරගාවලි පරාජයට උත්ප්‍රේරකය වූයේ පිත්තෙන් අසාර්ථක වීම වන අතර, එය ශ්‍රී ලංකාව විසින් මව්බිමේදී ලැබූ ඉතාම ලැජ්ජා සහගත T20I තරඟාවලියේ පරාජයෙන් පසුව නායක දසුන් ශානක පිළිගත්තේය.

“අපි පන්දු යවන්නාට ගරු කරන්න ඕනේ, නමුත් අපි මෘදු දැවී යෑම් ද අත්හැරියා, ඒක නිසා තමයි අපිට කේවල ලකුණු ගන්න බැරි වුණා වගේ පෙනුණේ. කඩුළු අතේ තියාගෙන හිටියා නම් ලකුණු 150-160ක් දක්වා ගන්න තිබුණා” ශානක පැවසීය.

ශ්‍රී ලංකාව එම තරගමාලාවේ දී අවම වශයෙන් පිතිකරණ අංශයේ කළ වැරදි සියල්ලක්ම පාහේ එම ප්‍රකාශයෙන් උපුටා ගත හැකිය – මෘදු දැවී යෑම්, දුර්වල පහර භ්‍රමණය සහ මුළු ලකුණු සංඛ්‍යාවට වඩා දුක්ඛිත ලෙස.

ධනංජය ද සිල්වා වැනි මෘදු දවාගැනීම්, තරග දෙකේදීම එක හා සමානව දැවී යාම, පන්දු යවන්නාට ආරෝපණය කිරීම, ඔහුගේ ඇසට හසුවීමටත් පෙර – ඔහුගේ කඩුල්ල අගය කිරීමට සහ ඉනිමක් ගොඩනැගීමට ඇති ආශාව අඩුය. දුර්වල පහර භ්‍රමණය, ශ්‍රී ලංකාව තුන්වන T20I හි තිත් බෝල 46ක් අත්හැරීම වැනි, පෙර තරඟ දෙකේදී සමාන සංඛ්‍යා ඇත. ශ්‍රී ලංකාව අවසන් විස්සයි20 තරග දෙකේදී ලබා ගත් ලකුණු 120 සහ 103 වැනි සමාන ලකුණුවලට වඩා අඩු ලකුණු, කලාතුරකින් ඔබට විස්සයි20 තරග ජය ගැනීමට ලැබෙන්නේ කලාතුරකිනි – ඔබේ කණ්ඩායමේ ලසිත් මාලිංග හෝ රංගන හේරත් නොමැති විට නොවේ. . තුන්වන විස්සයි20 තරගයේදී තුන් ඉරියව් ක්‍රීඩකයින් 6 දෙනෙකු ක්‍රීඩා කළද, ශ්‍රී ලංකාව ආක්‍රමණශීලී ලෙස ලකුණු රැස් කිරීමට අපොහොසත් වූ අතර, ඕවර අංක 7 සහ 17 අතර, ඔවුන්ට ලබා ගත හැකි වූයේ එක් හතරේ පහරක් පමණි.

ශ්‍රී ලංකාව මෙම තරඟාවලියේ සෑම පිතිකරුවෙකු සමඟම පාහේ, කිසිදු පිතිකරුවෙකු සමඟ මිශ්‍ර කර ගැලපීම, ආරම්භක පිතිකරුවන්ගෙන් පිටත ස්ථාවර ස්ථානයක් තහවුරු කරමින් අත්හදා බැලූ නමුත්, කෙසේ වෙතත්, හොඳම කණ්ඩායම් සංයුතිය දැන් ස්ථාපිත වී ඇති බව ශානක විශ්වාස කරයි.

“අපි අපේ හොඳම XI ඕමානයට එරෙහිව ක්‍රීඩා කිරීමට සැලසුම් කරනවා, අපට ලෝක කුසලාන කණ්ඩායම් අදියර සඳහා එකම කණ්ඩායම ක්‍රීඩා කිරීමට අවශ්‍ය නිසා. කුසල් ජනිත් ආබාධයකින් පසුව නැවත පැමිණ Covid-19 සුවය ලැබීම නිසා අපට අපගේ සංයෝජන වෙනස් කිරීමට සිදු වී ඇත, එබැවින් අපට නිවැරදි සංයෝජන සොයා ගැනීමට නොහැකි විය. ඒ නිසා ඕමාන් තරගාවලියෙන් අපේ හොඳම සංයෝජන ඇති කරන්න අපි බලාපොරොත්තු වෙනවා,” ශානක පැවසීය.

ශානක ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් තරගාවලියේදී ලබාගත් හොඳ දස්කම් සමඟින්, පිතිකරුවෙකු ලෙස දායක නොවී – ආර්. ප්‍රේමදාස පිටියේ හැරවුම් මංතීරුවේ ආර්ථිකමය වශයෙන් තමා ගැන එතරම් විශ්වාසයක් නොතබමින්, නායකත්වයේ වගකීම්වලින් බර වී, ඇලෙන සුළු කඩුල්ලක වැටී ඇත. ආරාධිත T20 තරඟාවලිය නැවත පල්ලෙකැලේ දී.

“ඔබ දේශීය තරඟාවලිය ගත්තොත්, අපි එය පල්ලෙකැලේ ක්‍රීඩා කළා, එහිදී පන්දුව පිත්තට එන නිසා පන්දුවාර විස්සයි20 සඳහා කඩුළු සුදුසුයි. මෙන්න, ආර්. ප්‍රේමදාස ක්‍රීඩාංගණයේ දී, අපට දඟ පන්දු යවන තත්ත්‍වයේදී ඔවුන්ට අභියෝග කිරීමට අවශ්‍ය විය.

දකුණු අප්‍රිකාවේ දඟපන්දු යවන්නන්ට එරෙහිව ශ්‍රී ලංකාව පොරබදද්දී – ඒඩ්න් මාක්‍රම්ගේ අර්ධකාලීන දඟ පන්දු යැවීමට පවා එරෙහිව සටන් වැදීමෙන් එය සිදු විය.

ඔහුගේම පිතිහරඹය ගැන ශානක පැවසුවේ, “පෞද්ගලිකව, මම දේශීය තරගාවලියේ හොඳ තත්ත්වයේ සිටියත්, මෙතැනට පැමිණීමෙන් පසු පන්දුව පිත්තට නොපැමිණි නිසා මම ක්‍රීඩා කරන ඉරියව්ව අනුව ආරක්‍ෂාකාරීව ක්‍රීඩා කිරීමට මට සිදු වුණා.”

ලෝක කුසලානයට මාසයකට මඳක් වැඩි කාලයක් ඉතිරිව ඇති හෙයින්, ඕමානයට එරෙහිව T20I තරඟ දෙකක් සහ පෙරහුරු තරඟ දෙකක් පමණක් ඉතිරිව ඇති තරඟකාරී පරිසරයක් තුළ, ශ්‍රී ලංකාවට මෙම දෝෂ – දත් නොදැමූ පන්දු යැවීම අතහරින්න – දැන් අත් අඩංගුවට ගැනීමට වැඩි කාලයක් ඉතිරිව නැත. ඔවුන්ගේ ලෝක කුසලාන ව්‍යාපාරය ආරම්භ කරන්න.

ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ඉදිරියට ඇදෙන මන්දගාමී දුම්රිය අනතුර නැවැත්වීමට එම කාලය ප්‍රමාණවත් නොවනු ඇත.

Next Post

LNP - සීමිත පන්දුවාර තරඟාවලිය සඳහා ප්‍රෝටීස් ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණේ

Sat Mar 5 , 2022
දකුණු අප්‍රිකානු ක්‍රිකට් කණ්ඩායම ලබන සතියේ සිය සීමිත ඕවර ශ්‍රී ලංකා සංචාරය ආරම්භ කිරීමට සූදානමින් සිටින බැවින් බ්‍රහස්පතින්දා කොළඹට පැමිණියේය. ICC ක්‍රිකට් ලෝක කුසලාන සුපර් ලීගය සමඟින් එක්දින තරඟාවලිය ද වැදගත් වන අතර, T20 ලෝක කුසලානයට පෙර මෙම තරඟ කණ්ඩායම් දෙකටම අත්‍යවශ්‍ය පුහුණුවීම් ලබා දෙයි. IPL 2021 අදියර 2 ට […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.