LNP – ක්‍රීඩකයින් 18 දෙනෙක් 2021 අවසානය දක්වා ගිවිසුම් අත්සන් කරති

ශ්‍රී ලංකා ක්‍රීඩකයින් 18 දෙනෙකු 2021 දෙසැම්බර් 31 දිනෙන් අවසන් වන මාස පහක කාලයක් සඳහා ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් (SLC) සමඟ පිරිමි ජාතික ක්‍රීඩක ගිවිසුම් අත්සන් කර ඇත.

ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනය විසින් නිකුත් කරන ලද මාධ්‍ය නිවේදනයකට අනුව, ක්‍රීඩකයින් විසින් තාක්ෂණික උපදේශක කමිටුව සමඟ එක්ව ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනය විසින් සකස් කරන ලද මීට පෙර ලබාදුන් කොන්ත්‍රාත්තුවලින් කිසිදු බැහැරවීමක් නොමැතිව ගිවිසුම් අත්සන් කර ඇත.

මත පදනම්ව සකස් කරන ලද නව කාර්ය සාධනය පදනම් කරගත් කොන්ත්‍රාත්තු මුලින් ක්‍රීඩකයින් 24 දෙනෙකුට මැයි මාසයේදී ලබා දෙන ලදී.

නිරෝෂන් දික්වැල්ල, ධනුෂ්ක ගුණතිලක සහ කුසල් මෙන්ඩිස් ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනය විසින් පනවා ඇති වසරක තරග තහනමකට ලක්ව සිටින අතර ඉසුරු උදාන පසුගියදා ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් පිටියෙන් සමුගන්නා බව නිවේදනය කළේය.

මේ අතර හිටපු නායක ඇන්ජලෝ මැතිව්ස් තේරීම් සඳහා සහභාගී වීමට නොහැකි වී ඇති බැවින් ඔහුව සලකා බැලුවේ නැත.

කුතුහලය දනවන කරුණ වන්නේ වේග පන්දු යවන ක්‍රීඩක කසුන් රාජිත මැයි මාසයේදී කොන්ත්‍රාත්තුවක් ලබා දුන් නමුත් ගිවිසුම් අත්සන් කර ඇති ක්‍රීඩකයින් 18 දෙනාගේ නව ලැයිස්තුවට ඇතුළත් නොවීමයි.

“ඔහු (රාජිත) ගැන නැවත සලකා බැලිය යුතු බව තේරීම් කමිටු නිලධාරීන් පවසා ඇති අතර ඔවුන් නැවත අප වෙත පැමිණෙනු ඇත” යනුවෙන් ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනයේ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී ඈෂ්ලි ද සිල්වා ඩේලිමිරර් වෙත පැවසුවේ රාජිතගේ අතපසුවීම පිළිබඳවය.

තවද, ක්‍රීඩක සංචිතය සාමාජිකයින් හය දෙනෙකුගෙන් පහත වැටී ඇති බැවින් තේරීම් කමිටුව විසින් නිර්දේශ කරන ලද තවත් ක්‍රීඩකයින් තිදෙනෙකු ජාතික වශයෙන් ගිවිසුම්ගත ක්‍රීඩකයින් ලැයිස්තුවට ඇතුළත් කිරීමට ඉඩ ඇති බව ද සිල්වා මහතා පැවසීය.

“තේරීම් කමිටුව විසින් නිර්දේශ කරනු ලබන ක්‍රීඩකයින් තිදෙනෙකු සලකා බලනු ලබන අතර ඔවුන් ජාතික කොන්ත්‍රාත්තුවක් සඳහා සුදුසුකම් ලබයි,” ඔහු පැවසීය.

ක්‍රීඩක කොන්ත්‍රාත්තු 2021 අගෝස්තු 1 සිට ක්‍රියාත්මක විය.

ජාතික කොන්ත්‍රාත් ප්‍රදානය කළ ක්‍රීඩකයන්: ධනංජය ද සිල්වා, කුසල් පෙරේරා, දිමුත් කරුණාරත්න, සුරංග ලක්මාල්, දසුන් ශානක, වනිඳු හසරංග, ලසිත් ඇඹුල්දෙණිය, පැතුම් නිශ්ශංක, ළහිරු තිරිමාන්න, දුෂ්මන්ත චමීර, දිනේෂ් චන්දිමාල්, ලක්ෂාන් සඳාමාල්, ලක්ෂාන් සඳානාන්දෝ, ෆකාන්දෝ , ලහිරු කුමාර, අශේන් බණ්ඩාර, අකිල ධනංජය

Next Post

වාහනේ ගෙදර තියලා පොදු ප්‍රවාහනයේ ගියොත් වෙන දේ

Sat Mar 5 , 2022
පොදු ප්‍රවාහනයේ ජනතාව කැමති අකමැති මෙන්න වාහනවලින් ගමන් බිමන් යන මහජනතාව දහයකින් ප්‍රවාහනයට හැකියාවක් ඇත්නම් රජයට රුපියල් බිලියන හයක් ඉතිරි කර ගැනීමේ හැකියාව ශ්‍රී ලංකා සුනිත්‍ය බලශක්ති අධිකාරියෙන් ලැබෙන අධ්‍යක්ෂ සහතිකය (තොරතුරු පොදු විසිරීම) හර්ශ වික්‍රමසිංහ මහතා පවසයි. දිවයිනේ බස්නාහිර පළාතේ ජනතාව තවත් දහයකින් පොදු ප්‍රවාහන සේවයට එක් කර ගැනීමට […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.