LNP – ක්ෂය වූ ඉන්දියාව අඩු ලකුණු ත්‍රාසජනක චිත්‍රපටයක් තුළ ගිල්වා දැමීමට ශ්‍රී ලංකාව දැඩි උත්සාහයක් දරයි

ශ්‍රී ලංකාව සහ ඉන්දියාව අතර කොළඹදී බදාදා පැවැති දෙවැනි විස්සයි20 ජාත්‍යන්තර තරගයෙන් කඩුලු 4ක ජයක් අත්කර ගනිමින් තරග තුනකින් සමන්විත තරගාවලිය සම කිරීමට ධනංජය ද සිල්වා පිත්තෙන් දස්කම් දැක්වීය.

ලකුණු 133ක සාමාන්‍ය ඉලක්කයක් හඹා ගිය ශ්‍රී ලංකා පිල ලකුණු 105-6දී අසීරු තත්ත්වයකට පත් වූ නමුත් ද සිල්වා පන්දු 34කදී ලකුණු 40ක් රැස්කරමින් තම කණ්ඩායම තවත් පන්දු 2ක් ඉතිරිව තිබියදීම සිය කණ්ඩායම වෙත ගෙන ගියේය.

“මම ඉතා සතුටු වෙනවා දායක වීමට ලැබීම ගැන. මගේ හිතේ මට ඕන වුණේ 20 වැනි ඕවරය වෙනකම් බැට් කරන්න. මම හිතුවා මේක මගේ අවස්ථාව කියලා. ඉන්දියාවට එරෙහිව ක්‍රීඩා කරනකොට ඒක හරිම අමාරුයි” ද සිල්වා පැවසීය.

කෘනාල් පාණ්ඩ්‍යා සමඟ සම්බන්ධ වීමෙන් පසු ඉන්දියාවට ක්‍රීඩකයින් අට දෙනෙකු තෝරා ගැනීමට නොහැකි විය, ඔහුගේ ධනාත්මක COVID-19 පරීක්ෂණය අඟහරුවාදා තරඟය දිනකින් පසුපසට තල්ලු කළේය.

ඉන්දීය ක්‍රිකට් මණ්ඩලය (BCCI) කියා සිටියේ අදාළ ක්‍රීඩකයින් අට දෙනා බදාදා පස්වරුවේ සෘණාත්මක පරීක්‍ෂණයක් කර ඇති නමුත් පූර්වාරක්ෂාව ලෙස හුදෙකලා වන ලෙස ඉල්ලා සිටින බවයි. ඉදිරිපෙළ පිතිකරුවන් පස් දෙනෙකු සමඟ පමණක් ක්‍රීඩා කරමින් පන්දුවට පහර දුන් ඉන්දියාව, ශ්‍රී ලංකා දඟපන්දු යවන්නන් ප්‍රමාණවත් හැරීමක් ලබා දුන් මන්දගාමී කඩුල්ලක වාසිය ලබා ගැනීමත් සමඟින් ඉදිරියට යාමට අපහසු විය.

ඉන්දීය පිල වෙනුවෙන් නායක ශිකර් ධවාන් පන්දු 42කදී ලකුණු 40ක් රැස්කළ අතර රුතුරාජ් ගයික්වාඩ් (21) සහ දේව්දුත් පද්දිකල් (29)ගේ දායකත්වයෙන් නරඹන්නන් ලකුණු 132-5ක් දක්වා අඩු ලකුණු සංඛ්‍යාවක් රැස්කිරීමට සමත්විය. ශ්‍රී ලංකා පන්දු යවන්නන් අතර අකිල ධනංජය වඩාත් ආකර්ෂණීය වූ අතර (2-29) දුෂ්මන්ත චමීර, වනිඳු හසරංග සහ දසුන් ශානක කඩුල්ල බැගින් දවා ගත්හ.

ශ්‍රී ලංකා හඹායාම වේලාසනින්ම දෙදරා ගිය අතර, එක් අවස්ථාවකදී ඔවුන් ලකුණු 66-4ක් ලෙසින් ඉන්දියාව අත්හැර දැමුවේ ද සිල්වාගේ වීර ක්‍රීඩා දිනය රැක ගැනීමට ප්‍රමාණවත් නොවීය. තරගාවලියේ තීරණාත්මක තරගය බ්‍රහස්පතින්දා කොළඹදී පැවැත්වේ. ඉන්දියාව පළමු තරගය ලකුණු 38කින් ජය ගත්තේය.

බදාදා පෙර, ඉන්දීය ක්‍රිකට් මණ්ඩලය (BCCI) නිවේදනය කළේ, ක්‍රීඩකයින් ඉවත් කිරීම නිසා ශ්‍රී ලංකාවේ දැල් පන්දු යවන්නන් ලෙස Ishan Porel, Sandeep Warrier, Arshdeep Singh, Sai Kishore සහ Simarjeet Singh නිත්‍ය සංචිතයට එක් කළ බවයි.

Next Post

මහ බැංකුව මුදල් ප්‍රතිපත්ති ස්ථාවරය තවදුරටත් දැඩි කරයි

Sat Mar 5 , 2022
මහ බැංකුවේ මුදල් මණ්ඩලය, 2022 මාර්තු 03 වැනි දින පැවති රැස්වීමේදී, 2022 ජනවාරි මාසයේ දී සම්මත කරගත් සිය ස්ථාවරය ශක්තිමත් කිරීමට තීරණය කර ඇත. ඒ අනුව, අ) මහ බැංකුවේ නිත්‍ය තැන්පතු පහසුකම් අනුපාතිකය (SDFR) සහ නිත්‍ය ණය පහසුකම් අනුපාතිකය (SLFR) පදනම් ලකුණු 100 බැගින් වැඩි කිරීම, […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.