LNP – නව එක්දින සහ T20 නායකයා ලෙස දසුන් ශානක නම් කෙරේ

ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් කණ්ඩායමේ නායකත්වය සඳහා වන සංගීත පුටු තරගය මීළඟ වටයට නියමිතව ඇති අතර නවතම වාර්තාවලට අනුව සීමිත ඕවර නායකයා ලෙස කුසල් පෙරේරා ඉවත් කිරීමටත්, තුන් ඉරියව් ක්‍රීඩක දසුන් ශානකට සුදු ඇඳුමින් නායකත්වය දීමටත් මණ්ඩලය තීරණය කර තිබේ. ඉන්දියාවට එරෙහිව එළඹෙන තරඟාවලියට පෙර පන්දු ආකෘති.

ගතික ආරම්භක පිතිකරු කුසල් පෙරේරාට නායකත්වය ලබා දුන්නේ මීට මාස කිහිපයකට පෙරය. ඔහු ශ්‍රී ලංකාව තරග 2-1කින් පරාජය වූ බංග්ලාදේශයේ පැවැත්වෙන තරග 3කින් යුත් තරගාවලියක මැයි මාසයේ සිට ආරම්භ වන තරගමාලා තුනකදී නායකත්වය දැරීය. පසුව ඔවුන් එංගලන්තයේ පැවති T20I තරඟාවලියේදී 3-0ක් ලෙස සුදු සෝදාගත් අතර, Eoin Morgan ගේ කණ්ඩායමට එරෙහිව පැවති ODI තරඟාවලියේදී 2-0ක් ලෙස එක් තරඟයක් සෝදා හරින ලදී.

කෙසේ වෙතත්, ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් අඛණ්ඩව නව පහත් මට්ටම් කරා ළඟා වෙමින් පවතින හෙයින්, පසුගිය වසර කිහිපය තුළ මණ්ඩලය විසින් නායකයින් ගණනාවක් තෝරා පත් කර ගෙන ඉවත් කර ඇති බව සලකන විට මෙම තීරණය පුදුමයට කරුණක් නොවේ. එසේම, ප්‍රධාන තේරීම් කමිටු ප්‍රමෝද්‍ය වික්‍රමසිංහ බංග්ලාදේශ සංචාරයට පෙර ඉඟි කර තිබුණේ කුසල් පෙරේරාගේ නායකත්වය තාවකාලික එකක් බවයි.

ඇත්ත වශයෙන්ම දසුන් ශානකට ජාතික කණ්ඩායම මෙහෙයවීමේ අත්දැකීම් ඇත – ඔහු 2019 දී පකිස්තානයේ T20I තරඟාවලි ජයග්‍රහණයක් කරා තරුණ කණ්ඩායමක් මෙහෙයවීය.

ශිකර් ධවාන්ගේ නායකත්වයෙන් යුත් දෙවන පෙළ ඉන්දීය කණ්ඩායමට ශ්‍රී ලංකාව සත්කාරකත්වය දරන්නේ ජූලි 13 වනදා ආරම්භ වන එක්දින තරඟ 3ක් සහ පසුව T20I තරඟ 3ක් සඳහාය. නව සීමිත පන්දුවාර නායකයා ලෙස දසුන් ශානක පත්කිරීම පිළිබඳ නිවේදනය නුදුරේදීම සිදුකිරීමට නියමිතයි.

කුසල් පෙරේරා ඉතා හොඳින් කණ්ඩායම මෙහෙයවීය: මිකී ආතර්
ජයග්‍රහණයකින් තොරව එංගලන්ත සංචාරයක යෙදී සිටියද ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමේ ප්‍රධාන පුහුණුකරු මිකී ආතර් කුසල් පෙරේරා කෙරෙහි දැඩි පැහැදීමකින් පසුවිය.

ඔහු වමත් පිතිකරුගේ නායකත්වය තරමක් අශෝභන සංචාරයක ධනාත්මක එකක් ලෙස ගත් අතර, ආරම්භක පිතිකරු කණ්ඩායම දුෂ්කර කාලවලදී, පිටියේදී සහ ඉන් පිටත රඳවා තබා ගැනීම ගැන ප්‍රශංසා කළේය – ක්‍රීඩකයින්ට ඔවුන්ගේ කොන්ත්‍රාත්තු සම්බන්ධයෙන් මණ්ඩලය සමඟ ගැටලුවක් තිබේ. එංගලන්තයට එරෙහිව පැවැති තරගවලදී වේගපන්දු යවන්නන් ගැන ආතර් ද පැහැදී සිටියේය.

“මම ඒකෙන් ගන්න ධනාත්මක දේවල්, මම හිතුවා කුසල් ජනිත් [Perera] ඉතා අසීරු කාලවලදී ඉතා හොඳින් කණ්ඩායම මෙහෙය වූ අතර අපගේ වේගවත් පන්දු යැවීමේ ප්‍රහාරය තරමක් හොඳ බව මට සිතුනි.

“අපට දඟ පන්දු යවන්නන් සිටින බව අපි දනිමු, නමුත් අපගේ සමහර වේගවත් ක්‍රියාකාරකම් දැකීම ඇත්තෙන්ම සිත්ගන්නාසුළුයි,” මිකී ආතර් talkSPORT හි Follow on Podcast වෙත පැවසීය.

-ආයතන

Next Post

නව මහාධිකරණ විනිසුරුවරුන් 13 දෙනෙකුට පත්වීම් ලිපි ප්‍රදානය කිරීම ජනපති අතින් සිදු විය

Sat Mar 5 , 2022
නව මහාධිකරණ විනිසුරුවරුන් 13 දෙනෙකු වෙත පත්වීම් ලිපි ප්‍රදානය කිරීම ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මැතිතුමා අතින් අද (03) පෙරවරුවේ ජනාධිපති කාර්යාලයේදී සිදු විය. නව මහාධිකරණ විනිසුරුවරුන්ගේ ලැයිස්තුව පෙර තනතුර 01. ඒ.ජී. අලුත්ගේ මහතා – දිසා අධිකරණ විනිසුරු 02. ආර්.ආර්.ජූ.ටී.කේ. රාජකරුණා මහතා – දිසා අධිකරණ විනිසුරු 03. රදුන් රණතුංග මහතා – මහේස්ත්‍රාත් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.