LNP – ICC විසින් පිරිමි T20 ලෝක කුසලාන කණ්ඩායම් ප්‍රකාශයට පත් කරයි

ICC වැඩබලන ප්‍රධාන විධායක ජෙෆ් ඇලර්ඩිස්: “2021 ICC පිරිමි T20 ලෝක කුසලානය සඳහා කණ්ඩායම් ප්‍රකාශයට පත් කිරීමට ලැබීම ගැන අපි සතුටු වෙනවා. කණ්ඩායම් විසින් පිරිනමනු ලබන විශිෂ්ට තරඟ කිහිපයක් ඇති අතර එය අපගේ ප්‍රථම බහුකාර්‍යය ලෙස අපගේ රසිකයින්ට මෙම සිදුවීම ජීවමාන කිරීමට පටන් ගනී. ගෝලීය වසංගතය ආරම්භයේ සිට කණ්ඩායම් සිදුවීම සමීප වේ.

“COVID-19 නිසා ඇති වූ බාධා කිරීම් සැලකිල්ලට ගෙන, කණ්ඩායම් තීරණය කරන ශ්‍රේණිගත කිරීම්වලට උපරිම ක්‍රිකට් ප්‍රමාණය ඇතුළත් කිරීමට අපට හැකි වූ බව සහතික කිරීම සඳහා අපි උත්සවයට හැකි තරම් ආසන්න කඩඉම් දිනය තෝරා ගත්තෙමු. මාස තුනකින් මෙම ඉසව්ව ආරම්භ වන විට අපි ඉතා තරඟකාරී ක්‍රිකට් කිහිපයක් දකිනු ඇති බවට සැකයක් නැත.

BCCI ලේකම් ජේ ෂා: “කණ්ඩායම් නිවේදනය කිරීමත් සමඟ, ICC T20 ලෝක කුසලානය සඳහා අපගේ ගණන් කිරීම ආරම්භ වේ. ක්‍රීඩාවේ කෙටිම ආකෘතියෙන් ඉහළ තරඟකාරී පැතිවලින් දෙකම පිරී ඇති බැවින් කණ්ඩායම් දෙක වෙන් කරන කිසිවක් නොමැත. එසේ පැවසීමෙන් පසු, සිත් ඇදගන්නාසුළු T20 ආකෘතිය එහි විස්මයන් සඳහා ප්‍රසිද්ධය, අපි ඒ සඳහා සූදානම් විය යුතුය. අපට සිත් ඇදගන්නාසුළු සහ නිය සපාකෑමේ ක්‍රීඩා කිහිපයක් දැක ගත හැකි බව මට විශ්වාසයි.

“ඕමානයේ සිටීම ගැන මම විශේෂයෙන් සතුටු වෙනවා. ලෝක ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවේ ප්‍රධාන බලවේගයක් ලෙස, BCCI සෑම විටම ආශ්‍රිත ජාතීන් ප්‍රවර්ධනය කිරීමට සහ සහාය වීමට උත්සාහ කරයි. ආසියානු ක්‍රිකට් කවුන්සිලයේ සභාපතිවරයා වශයෙන් මගේ දැක්ම වන්නේ ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාව ආසියාවට ඈතට ගෙන යාමයි. ලෝක කුසලාන සම සත්කාරකත්වය ඕමාන් ක්‍රිකට් ගෝලීය වේදිකාවට ගෙන එනු ඇත. ඔවුන් සුදුසුකම් ලැබීමේ තරඟ ද ක්‍රීඩා කරන අතර එය අයිසිං එකක් වනු ඇත කේක් ඔවුන් සුපිරි 12 වටයට පැමිණියහොත්.

BCCI සභාපති සව්රව් ගංගුලි: “අයිසීසී පිරිමි T20 ලෝක කුසලානය පැවැත්වීමත් සමඟ ඕමානය ලෝක ක්‍රිකට් රාමුවට ගෙන ඒම හොඳයි. එය බොහෝ තරුණ ක්‍රීඩකයින්ට ක්‍රීඩාව කෙරෙහි උනන්දුවක් දැක්වීමට උපකාරී වේ. එය ලෝකයේ මෙම කොටසේ ලෝක මට්ටමේ සිදුවීමක් වනු ඇතැයි අපි දනිමු.

ඕමාන් ක්‍රිකට් සභාපති, පන්කජ් කිම්ජි: “ඕමාන් ක්‍රිකට් බොහෝ දුරක් පැමිණ ඇති අතර, ICC පිරිමි T20 ලෝක කුසලාන කණ්ඩායම් ප්‍රකාශයට පත් කිරීම සඳහා Oman Cricket Academy හි ICC සහ BCCI පැවැත්විමට අද අපට වැදගත් අවස්ථාවක්!

මෙම ඉසව්ව ක්‍රීඩා කිරීම සහ සත්කාරකත්වය දැක්වීම මගින් ක්‍රීඩාව වර්ධනය කිරීම සඳහා අපගේ කැපවීම පමණක් නොව ඕමානය ලොවට පිළිගැනීමේ ගමනාන්තයක් ලෙස ප්‍රදර්ශනය කිරීමටද අවස්ථාවක් ලබා දේ!

උප සභාපති එමිරේට්ස් ක්‍රිකට් පාලක මණ්ඩලය, කාලිඩ් අල් සරූනි: “වර්තමාන ක්‍රීඩා වාතාවරණය තේරුම් ගනිමින්, එවැනි පෙර නොවූ විරූ කාලවලදී, එමිරේට්ස් ක්‍රිකට් අද ICC පිරිමි T20 ලෝක කුසලාන 2021 කණ්ඩායම් නිවේදනය පිළිබඳව ICC, BCCI සහ අදාළ කණ්ඩායම්වලට සුබ පතයි.

“මෙම කණ්ඩායම් දෙස බලන විට අපි ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවේ ඉහළ තරඟකාරී, තරයේ ප්‍රියජනක සංදර්ශනයක් අපේක්ෂා කරමු. මෙය සැබවින්ම අභිලාෂකාමී තරඟාවලියක් වන අතර පුළුල් එක්සත් අරාබි එමීර් රාජ්‍යයේ ක්‍රිකට් කණ්ඩායම එයට සම්බන්ධ වීමට අතිශයින් සතුටට පත් වේ.

ICC පිරිමි T20 ලෝක කුසලානය 2021 සඳහා පැවැත්වෙන ස්ථාන වන්නේ ඩුබායි ජාත්‍යන්තර ක්‍රීඩාංගනය, අබුඩාබි හි Sheikh Zayed ක්‍රීඩාංගණය, සාජා ක්‍රීඩාංගනය සහ ඕමාන් ක්‍රිකට් ඇකඩමි ක්‍රීඩාංගණයයි.

තරගාවලියේ කාලසටහන ඉදිරියේදී ප්‍රකාශයට පත් කෙරේ.

කණ්ඩායම්:

1 වන වටය

A කාණ්ඩය: ශ්‍රී ලංකාව, අයර්ලන්තය, නෙදර්ලන්තය සහ නැමීබියාව
B කාණ්ඩය: බංග්ලාදේශය, ස්කොට්ලන්තය, පැපුවා නිව්ගිනියාව සහ ඕමානය

සුපිරි 12 තත්

1 කාණ්ඩය: එංගලන්තය, ඕස්ට්‍රේලියාව, දකුණු අප්‍රිකාව, බටහිර ඉන්දීය කොදෙව්, A1 සහ B2.
2 කාණ්ඩය: ඉන්දියාව, පකිස්ථානය, නවසීලන්තය, ඇෆ්ගනිස්ථානය, A2 සහ B1.

-අයිසීසී

Next Post

හොවාර්ඩ්ගේ ලකුණු 32 7-ශ්‍රේණියේ කෙන්ටකි 2-සීඩ් LSU පසුකර ඉදිරියෙන් සිටී

Sat Mar 5 , 2022
Kentucky LSU, 78-63, සහ SEC තරඟාවලියේ අවසන් පූර්ව වටයට පිවිසෙන විට Rhyne Howard ලකුණු 32ක් ලබා ගත්තේය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.