පළාත් කිහිපයකට වැසි අපේක්ෂා කෙරේ

නිරිත දිග බෙංගාල බොක්ක ආශ්‍රිතව පැවති ගැඹුරු පීඩන අවපාතය පීඩන අවපාතයක් දක්වා දුර්වල වී 2022 මාර්තු 05 දින රාත්‍රී 11.30 ට මධ්‍යගතව (11.5N, 82.4E), කන්කසන්තුරේ වෙරළට කිලෝමීටර් 320ක් පමණ ඊසාන දෙසින් පිහිටා ඇත. තව..

Next Post

වීසා සහ මාස්ටර්කාඩ් රුසියානු මෙහෙයුම් නවතයි

Sun Mar 6 , 2022
ලොව ප්‍රමුඛ ක්‍රෙඩිඩ්කාඩ් සමාගම් දෙකක් ගත් තීරණය යුක්‍ර‍්‍ර‍මේ‍න්‍ය‍යේ නිෂ්පාදනය‍හි යුද්ධයට අදාළ සම්බාධක ඉ‍‍ටාන්‍ටා‍ට්‍‍‍‍‍න්‍‍වෙන්‍න් සමාගම වන මාකාඩ් සහ වීසා විසින් රුසියාව තුල ක්‍රියා කරන නවත්වන බව නිවේදනය කර ඇත. කෙසේ වෙතත්, සියලුම දේශීය අයිතම 2014 දී නිර්මාණය කරන ලද අභ්‍යන්තර ජාතික උපාංග පද්ධතිය (NSPK) හරහා රුසියාව විසින් නිකුත් කරනු ලබන ලද […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.