‘මෙහි හරි දේ කරන්න’: ප්‍රාථමික රැල්ල ප්‍රින්ස් වතු ආරවුලේදී මොරිස් දිනයට සහාය දක්වයි

දින කිහිපයකට පසු කුමාරයා දිගුකාලීන සහයෝගිතාකරු අවහිර කිරීමට යාමෙන් වතුයාය කෝපයට පත් විය මොරිස් දිනය ඔහුගේ සංගීත කණ්ඩායමේ නම “The Time” භාවිතා කිරීමෙන් නුදුරේදීම වතුයායේ පාලනය භාර ගන්නා පුද්ගලයින් පවසන්නේ ඔහුගේ නම දිගටම භාවිතා කිරීමට ඩේට ඇති අයිතියට තමන් සම්පුර්ණයෙන්ම සහාය දෙන බවයි.

එම මතභේදාත්මක පියවරවතුයාය “මගේ නම මගෙන් උදුරා ගන්නා” බවට සමාජ මාධ්‍යවල පැමිණිලි කිරීමට ඩේ පෙලඹවූයේ කොමරිකා – වසර ගණනාවක් පුරා ප්‍රින්ස්ගේ වත්කම්වල උසාවියෙන් පත් කළ පරිපාලක ලෙස සේවය කරන බැංකුවක් විසිනි. නීතිමය සටන.

නමුත් එම ක්‍රියාදාමයන් වේ පාහේ සම්පූර්ණයි සහ මේ වසර අගදී අවසන් කිරීමට නියමිත අතර, නුදුරේදීම වතුයාය පාලනය කිරීමට නියමිත උරුමක්කාර කණ්ඩායම් දැන් ඩේට පක්ෂව කතා කරති.

ප්‍රින්ස්ගේ වත්තේ සියයට 50 ක කොටස් උරුමක්කරුවන් කිහිප දෙනෙකු මිල දී ගෙන ඇති ප්‍රමුඛ සංගීත සමාගමක් වන ප්‍රයිමරි වේව් සෙනසුරාදා (මාර්තු 5) ප්‍රකාශයක් නිකුත් කළේ “වර්තමානයේ වත්තේ කටයුතු සම්බන්ධයෙන් තමන්ට කිසිදු ප්‍රකාශයක් නොමැති” නමුත් කොමරිකාට විරුද්ධ බවයි. දිනය සමඟ උපක්රම.

“අපි ඔවුන්ගේ තීරණයට එකඟ නොවන බව ඔවුන්ට දැනුම් දීමට අපි Comerica වෙත ළඟා වූ අතර ඔවුන් මෙහි නිවැරදි දේ කළ යුතු යැයි විශ්වාස කරමු, එනම් මොරිස් ඩේට නම දිගටම භාවිතා කිරීමට ඉඩ දීමයි,” ප්‍රාථමික වේව් පැවසීය. “Morris Day හට Primary Wave හි පූර්ණ සහාය ඇත.”

මේ අතර, වත්තේ අනෙක් සියයට 50 පාලනය කරන උරුමක්කාරයින්ගේ කණ්ඩායම නියෝජනය කරන නීතිඥයෙකු සහ උපදේශකයෙකු වන L. Londell McMillan, Twitter හි සමාන හැඟීමක් ප්රකාශ කළේය.

“කොමරිකා සහ ඔවුන්ගේ උපදේශකයින් දැනට ප්‍රින්ස් වතුයාය පවත්වාගෙන යයි” මැක්මිලන් ට්වීට් කළේය. “මම හිතන්නේ මේක භයානකයි. මම මොරිස් දිනයට සහාය දෙමි [100 percent.] වගකිවයුත්තන්ගෙන් වත්ත පවරා ගැනීමට අපට බලා සිටිය නොහැක. බලාපොරොත්තු වෙනවා ඉක්මනින්.”

වතුයායේ ප්‍රකාශිකාවක් ප්‍රාථමික තරංග සහ මැක්මිලන්ගේ අදහස් පිළිබඳ අදහස් දැක්වීම සඳහා ඉල්ලීමක් වහාම ඉදිරිපත් නොකළේය. පෙර ප්‍රකාශයක දී, වතුයාය පැවසුවේ ඩේ සමඟ සාකච්ඡාව “මිත්‍රශීලී” වූ බවත්, “ඔහුගේ මෑත කාලීන සටහන දැකීමෙන් පුදුමයට හා කලකිරීමට පත් වූ” බවත්ය.

ප්‍රින්ස් අනුබද්ධ ෆන්ක් සංගීත කණ්ඩායම වන ද ටයිම් හි ප්‍රමුඛයා වන ඩේ බ්‍රහස්පතින්දා මතභේදයට තුඩු දුන්නේ ප්‍රින්ස් වතුයාය තමාට තවදුරටත් “මොරිස් ඩේ ඇන්ඩ් ද ටයිම්” යන නම භාවිතා කළ නොහැකි බව පැවසූ බව ෆේස්බුක් සටහනක ප්‍රකාශ කිරීමත් සමඟය. 2016 දී ෆෙන්ටැනයිල් අධික ලෙස පානය කිරීමෙන් මිය යාමට පෙර ප්‍රින්ස් කිසි විටෙකත් එවැනි විරෝධතා ප්‍රකාශ නොකළ බව ඔහු පැවසීය.

“ඔහුගේ ඩොලර් මිලියන ගණනක වතුයාය පාලනය කරන පුද්ගලයින්ට අවශ්‍ය වන්නේ මගේ නම මගෙන් ඉවත් කර ඉතිහාසය නැවත ලිවීමට ය, එමඟින් මම මගේ පවුල පෝෂණය කරන ආකාරය කෙරෙහි බලපායි,” ඩේ පෝස්ට් එකේ ලිවීය. “ඉතින් මේ වන විට, ප්‍රින්ස් වතුයායට අනුව, මට තවදුරටත් මොරිස් ඩේ සහ ද ටයිම් කිසිම ධාරිතාවකින් භාවිතා කළ නොහැක.”

“ඕනෑම ආකාරයකට” සංගීත කණ්ඩායමේ නම භාවිතා කිරීමට ඔහුට “අයිතියක් නැත” යනුවෙන් වතුයායේ නීතීඥවරුන් විසින් දෙසැම්බර් මස එවන ලද ලිපියකින් ඩේගේ පෝස්ටුව අවුලුවා ඇත. “The Time” හි වෙළඳ ලකුණු අයිතිය ප්‍රින්ස්ගේ සමාගම විසින් රඳවා තබා ගන්නා බවට ඩේ එකඟ වූ බව කියන 1982 ගිවිසුමක් එම ලිපියේ සඳහන් කර ඇත. වත්ත පසුව හෙළි නොකළ මිලකට නමට නැවත වරක් බලපත්‍ර ලබා දීමට ඉදිරිපත් විය.

ප්‍රායෝගික අර්ථයකින්, ප්‍රයිමරි වේව් සහ මැක්මිලන්ගේ නව ප්‍රකාශවලින් අදහස් වන්නේ දිගු කාලීනව “කාලය” නම භාවිතා කිරීමට ඩේට ඉඩ ලැබෙනු ඇති බවයි. නමුත් උරුමක්කාරයන් පාලනය කරන්නේ කවදාද යන්න සම්පූර්ණයෙන්ම පැහැදිලි නැත.

IRS සමඟ බදු පියවීම ජනවාරි මාසයේදී වතු නඩු කටයුතු අවසන් කිරීමට ඇති අවසාන ප්‍රධාන බාධාව වූ අතර, විනිසුරුවරයෙකු විසින් ප්‍රින්ස්ගේ වත්කම් බෙදා හැරීමේ දළ සැලැස්මක් පසුගිය මාසයේදී අනුමත කරන ලදී. පාර්ශවයන් 2022 තුළ නඩුව අවසන් කිරීමට අපේක්ෂා කරයි, නමුත් එසේ කිරීමට අපහසු කාලසටහනක් නොමැත.

Next Post

හයිටි නගරයක් සර්ෆින් ගමනාන්තයක් බවට පත් කිරීමේ මෙහෙයුමක් එහි පොරොන්දුව ඉටු කිරීමට අසමත් වූ ආකාරය

Sun Mar 6 , 2022
ප්‍රදේශවාසීන් බෝඩ් කුලියට දී පාඩම් පැවැත්වීම නිසා, සැරිසැරීම ජැක්මෙල්හි ලාභදායී ව්‍යාපාරයක් විය. එහෙත් ව්‍යාපෘතියේ මෑතකාලීන අරගලවලින් පිළිබිඹු වන්නේ ව්‍යසන මාලාවකින් බැට කෑ රටක සම්පත් ලබාගැනීමේ දුෂ්කරතාවයි. සම්පූර්ණ පළ කිරීම බලන්න ›

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.