රුසියාවේ Netflix, TikTok අවහිර කිරීම් වලක්වා ගැනීම සඳහා සේවාවන්

යුක්රේනයේ රුසියාවේ යුද්ධය ගැන මිනිසුන්ට සහ මාධ්‍ය ආයතනවලට පැවසිය හැකි දේ රජය විසින් මර්දනය කරන බැවින් Netflix සහ TikTok ඉරිදා (මාර්තු 6) රුසියාවේ ඔවුන්ගේ බොහෝ සේවාවන් අත්හිටුවන ලදී.

TikTok පැවසුවේ ජනප්‍රිය සමාජ මාධ්‍ය යෙදුමේ රුසියානු පරිශීලකයින්ට තවදුරටත් නව වීඩියෝ හෝ සජීවී ප්‍රවාහ පළ කිරීමට නොහැකි වන අතර ඔවුන්ට ලෝකයේ වෙනත් තැනකින් බෙදා ගත් වීඩියෝ බැලීමට නොහැකි වනු ඇති බවයි.

Netflix රුසියාවේ සිය සේවාව අත්හිටුවන බව පැවසූ නමුත් අමතර තොරතුරු ලබා දුන්නේ නැත.

බටහිර ආර්ථික සම්බාධක සහ යුක්රේනය ආක්‍රමණය සම්බන්ධයෙන් ගෝලීය කෝපයට ප්‍රතිචාර වශයෙන් බහුජාතික ව්‍යාපාර වැඩි සංඛ්‍යාවක් රුසියාව අත්‍යවශ්‍ය මූල්‍ය සේවා සහ තාක්‍ෂණ නිෂ්පාදනවලින් කපා හැරීමෙන් පසුව මෙම ක්‍රියාවන් රට සහ එහි ජනතාව තවදුරටත් හුදකලා කිරීමට ඉඩ ඇත.

රුසියානු ජනාධිපති ව්ලැඩිමීර් පුටින් සිකුරාදා මාධ්‍ය ආයතන සහ යුද්ධය සම්බන්ධයෙන් ක්‍රෙම්ලින් රේඛාවට යාමට අපොහොසත් වන පුද්ගලයින්ට එරෙහිව මර්දනය දැඩි කළේය, ෆේස්බුක් සහ ට්විටර් අවහිර කරමින් මොස්කව් “ව්‍යාජ” යැයි සලකන දේ හිතාමතාම පැතිරීම අපරාධ කරන පනතකට අත්සන් තැබීය. වාර්තා.

“රුසියාවේ නව ‘ව්යාජ ආලෝකයේ දී පුවත්‘ නීතිය, අපි මෙම නීතියේ ආරක්ෂිත ඇඟවුම් සමාලෝචනය කරන අතරතුර අපගේ වීඩියෝ සේවාවට සජීවී ප්‍රවාහය සහ නව අන්තර්ගතයන් අත්හිටුවීම හැර අපට වෙනත් විකල්පයක් නැත,” TikTok ඉරිදා Twitter හි ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේය. “අපගේ යෙදුම-තුළ පණිවිඩ යැවීමේ සේවාව බලපාන්නේ නැත.”

TikTok ප්‍රකාශක Hilary McQuaide පැවසුවේ රුසියාවේ TikTok යෙදුම දැන් “දර්ශන පමණක්” මාදිලියේ දිස්වන අතර මිනිසුන්ට නව වීඩියෝ හෝ සජීවී ප්‍රවාහ පළ කිරීමට හෝ බැලීමට ඉඩ නොදෙන බවයි. ඔවුන්ට තවමත් පැරණි වීඩියෝ නැරඹිය හැකි නමුත් ඔවුන් රටින් පිටත සිට පැමිණියහොත් එය දැකිය නොහැකි බව ඇය පැවසුවාය.

“සේවකයින්ගේ ආරක්ෂාව අපගේ ප්‍රමුඛතාවයයි,” ඇය පැවසුවාය, සමාගම – චීනය පදනම් කරගත් තාක්ෂණික සමාගමක් වන ByteDance හි කොටසක් – එහි රුසියානු සේවකයින් හෝ පරිශීලකයින් දරුණු සාපරාධී දඬුවම්වලට ලක් කිරීමට අවශ්‍ය නැත.

ක්‍රෙම්ලිනය පාලනය කරන පාර්ලිමේන්තුවේ සභා දෙකෙන්ම ඉක්මනින් රබර් මුද්‍රා තැබූ සහ පුටින් විසින් අත්සන් කරන ලද නව ව්‍යවස්ථාව, යුද්ධය පිලිබඳ රුසියානු ආන්ඩුවේ ආඛ්‍යානයට පටහැනි තොරතුරු පතුරුවන අයට වසර 15ක් දක්වා සිර දඬුවම් නියම කරයි.

තත්වය තක්සේරු කිරීම සඳහා රුසියාව තුළ ඔවුන්ගේ වැඩ කටයුතු නවත්වන බව බහු ප්‍රවෘත්ති ආයතන ද පවසා ඇත. රුසියානු බලධාරීන් යුක්රේනයේ රුසියානු මිලිටරි පසුබෑම් හෝ සිවිල් මරණ පිලිබඳ වාර්තා “ව්‍යාජ” ප්‍රවෘත්ති ලෙස නැවත නැවතත් අසත්‍ය ලෙස ප්‍රතික්ෂේප කර ඇත. රාජ්‍ය මාධ්‍ය ආයතන රුසියාව විසින් යුක්රේනය ආක්‍රමණය කිරීම යුද්ධයක් හෝ ආක්‍රමණයක් වෙනුවට “විශේෂ හමුදා මෙහෙයුමක්” ලෙස හඳුන්වයි.

හමුදාව පිළිබඳ අසත්‍ය ප්‍රවෘත්ති ලෙස බලධාරීන් සලකන දේ පතුරුවා හැරීම සඳහා වසර තුනක සිරදඬුවමක් හෝ දඩයක් නීතියෙන් අපේක්ෂා කරයි, නමුත් “දරුණු ප්‍රතිවිපාකවලට” තුඩු දුන් බවට සැලකෙන නඩු සඳහා උපරිම දඬුවම වසර 15 දක්වා ඉහළ යයි.

Next Post

එක්සත් ජනපදය පුරා ලතින් ඇමරිකානු ඩයස්පෝරාවේ නිර්භීත, පෙර නොවූ ඡායාරූප

Sun Mar 6 , 2022
ඇමරිකානු ඡායාරූපකරණයේ පොහොසත්, වඩාත් විචිත්‍රවත් ඉතිහාසයක් ලිවීමට නම්, එයට තවත් ලතින් ඡායාරූප ශිල්පීන් සහ වර්ණ ඡායාරූප ශිල්පීන් ඇතුළත් විය යුතුය. සම්පූර්ණ පළ කිරීම බලන්න ›

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.