Dua Lipa ‘Levitating’ සම්බන්ධයෙන් තවත් ප්‍රකාශන හිමිකම් නඩුවක් සමඟ පහර දුන්නේය

Dua Lipa දශක ගණනාවක් පැරණි ඩිස්කෝ ට්‍රැක් යුගලයකින් ද්‍රව්‍ය එසවූ බව ප්‍රකාශ කරමින් මෙවර ඇයගේ අතිවිශිෂ්ට ජනප්‍රිය ගීතය වන “Levitating” සම්බන්ධයෙන් දෙවන ප්‍රකාශන හිමිකම් නඩුවකට මුහුණ දෙයි.

සිකුරාදා (මාර්තු 4) මෑන්හැටන් ෆෙඩරල් උසාවියේ ගීත රචකයින් විසින් ගොනු කරන ලද පැමිණිල්ලක එල්. රසල් බ්‍රවුන් හා සැන්ඩි ලින්සර් Lipa ඔවුන්ගේ 1979 ගීතය “Wiggle and Giggle All Night” සහ 1980 ගීතය “Don Diablo” පිටපත් කිරීම සම්බන්ධයෙන් චෝදනා කළාය. ඔවුන් පැවසුවේ “Levitating” සඳහා ආරම්භක තනු නිර්මාණය ඔවුන්ගේ ගීතවල තනුවේ “අනුපිටපතක්” බවයි.

බ්‍රවුන් සහ ලින්සර් වෙනුවෙන් පෙනී සිටි නීතිඥයන් ඔවුන්ගේ පැමිණිල්ලේ ලියා ඇත්තේ “විත්තිකරුවන් පැමිණිලිකරුවන්ගේ බුද්ධිමය දේපළ පැහැරගෙන ගොස් ඇත. “විත්තිකරුවන්ට ඔවුන්ගේ හිතාමතා උල්ලංඝනය කිරීම්වලින් මිදීමට නොහැකි වන පරිදි පැමිණිලිකරුවන් නඩුවක් ඉදිරිපත් කරයි.”

නව නඩුව පැමිණියේ Lipa සිට දින කිහිපයකට පසුවය වෙනත් ප්‍රකාශන හිමිකම් නඩුවකින් පහර දෙන්න “Levitating” හරහා – සති 68 ක් ගත කර ඇති දැවැන්ත පහරක් Billboard Hot 100. එහි, ආර්ටිකල් සවුන්ඩ් සිස්ටම් නම් ෆ්ලොරිඩා රෙගේ සංගීත කණ්ඩායමක් කියා සිටියේ බ්‍රිතාන්‍ය පොප් තරුව “Live Your Life” නම් එතරම් ප්‍රසිද්ධ 2017 ධාවන පථයක් පිටපත් කර ඇති බවයි.

නව නඩුවේදී, බ්‍රවුන් සහ ලින්සර් මාධ්‍ය සම්මුඛ සාකච්ඡා පෙන්වා දුන් අතර, ඔවුන් පැවසුවේ ලිපා “පෙර යුග හිතාමතාම අනුකරණය කළ බව පිළිගෙන” සහ “රෙට්‍රෝ” ශබ්දයක් නිර්මාණය කිරීමට පෙර සංගීතයෙන් “ආභාෂය ලබා ගත්” බවයි.

“විකාර සහගත ආශ්වාදයක් ලබා ගැනීමේදී, විත්තිකරුවන් පැමිණිලිකරුවන්ගේ නිර්මාණ ආරෝපණයකින් තොරව පිටපත් කළහ,” චූදිතයන් යුගලය ඔවුන්ගේ නඩුවේ ලිවීය. නඩුව විත්තිකරුවන් ලෙසද නම් කර ඇත්තේ Warner Music Group, DaBabyසහ ගීතයට සම්බන්ධ වෙනත් අය.

Lipa හි දෙවන චිත්‍රාගාර ඇල්බමය මත 2020 දී නිකුත් කරන ලද “Levitating”, අනාගත නොස්ටැල්ජියාHot 100 හි අංක 2 ස්ථානයට පත් වූ අතර එය නම් කරන ලදී 2021 සඳහා අංක 1 Hot 100 ගීතය. එය ප්‍රස්ථාරයේ කාන්තා කලාකරුවෙකු විසින් මෙතෙක් පැවති දීර්ඝතම හොඳම ගීත 10 ද වේ.

“Levitating” ආරම්භයේ සිට “අත්සන තනු නිර්මාණය” – Lipa ගායනා කිරීමට පටන් ගන්නා විට තත්පර කිහිපයකින් ආරම්භ වන “ඔබට මා සමඟ පලා යාමට අවශ්‍ය නම් …” – පෙර ගීතවල සමාන කොටසක් පිටපත් කර ඇති බව නව නඩුව කියා සිටී. . චෝදනා කරන්නන් පැවසුවේ ගීතයේ කොටස කිහිප වතාවක් පුනරාවර්තනය වීම විශේෂයෙන් වැදගත් වූයේ එය TikTok හි “ලෙවිටේටින්” වෛරස් සංවේදනයක් බවට පත් කිරීමට උපකාරී වූ බැවිනි.

“අත්සන තනු නිර්මාණය උල්ලංඝනය කරන කෘතිවල වඩාත්ම සවන් දෙන සහ හඳුනාගත හැකි කොටස වන අතර ඒවායේ ජනප්‍රියතාවයේ තීරණාත්මක කාර්යභාරයක් ඉටු කරයි” යනුවෙන් බ්‍රවුන් සහ ලින්සර් වෙනුවෙන් නීතීඥවරු ලිවීය. “වීඩියෝ නිර්මාපකයින් TikTok හි දැනටමත් කෙටි ශබ්ද කොටස් නිතර කප්පාදු කරන නිසා, අත්සන තනු නිර්මාණය බොහෝ විට මෙම වෛරස් වීඩියෝවලින් සියයට පනහක් හෝ ඊට වැඩි ප්‍රමාණයක් අඩංගු වේ.”

Dua Lipa සඳහා නියෝජිතයෙකු වහාම ආපසු පැමිණියේ නැත දැන්වීම් පුවරුවඅදහස් දැක්වීම සඳහා ඉල්ලීම.

පහත ගීත දෙකට සවන් දෙන්න.

Next Post

ඔලිම්පික් සමාරම්භක උත්සවයේ අධ්‍යක්ෂකවරයා 1998 දී සිදු කළ සමූලඝාතන "විහිළුවක්" නිසා සේවයෙන් පහ කර ඇත.

Sun Mar 6 , 2022
“ඒ වෙලාවේ මගේ මෝඩ වචන තේරීම වැරදීමක් බව මට තේරෙනවා, මම ඒ ගැන කනගාටු වෙනවා.” සම්පූර්ණ පළ කිරීම බලන්න ›

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.