ඩීසල් නැව්ගත කිරීම ඉන්ධන හිඟය අර්ධ වශයෙන් ලිහිල් කිරීමට අපේක්ෂා කෙරේ

ශ්‍රී ලංකාවට සඳුදා ඩීසල් නැව්ගත කිරීම් දෙකක් සහ මේ සතිය අගදී තවත් ඩීසල් නැව්ගත කිරීම් ලැබීමට නියමිත අතර එමඟින් ඉන්ධන හිඟය අර්ධ වශයෙන් සමනය වනු ඇතැයි අපේක්ෂා කරන බව බලශක්ති අමාත්‍යාංශයේ ලේකම් කේඩීආර් ඔල්ගා පැවසීය. තව..

Next Post

හෙට විදුලිය කැපෙන්නේ මෙහෙමයි

Mon Mar 7 , 2022
ඔබේ ප්‍රදේශයටත් විදුලිය කැපෙන වේලාව මෙතනින් බලන්න හෙට (08) හෙට 8 සිට 11 දක්වා අතර කාලය තුළ කලාප දෙකක් සඳහා හතහමාරක විදුලියක් සිදු කිරීමට සැලසුම් කිරීමට මහජන උපයෝගීතා කොමිසම සඳහන් කරයි. ඒ අනුව උදෑසන කාලයේ පැය 5ක් හා පැය 2.30ක් වශයෙන් E සහ F යන කලාපවලට විදුලිය ගණනය කෙරේ. මේ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.