ප්‍රමුඛ රුසියානු, යුක්රේන රාජ්‍ය තාන්ත්‍රිකයින් බ්‍රහස්පතින්දා තුර්කියේදී හමුවීමට

රුසියානු විදේශ අමාත්‍ය සර්ජි ලැව්රොව් සහ යුක්‍රේන සහකාර ඩිමිට්‍රෝ කුලේබා බ්‍රහස්පතින්දා දකුණු තුර්කියේ පැවති සංසදයේදී හමුවීමට එකඟ වී ඇති අතර, රුසියාව යුක්රේනය ආක්‍රමණය කිරීම ආරම්භ කිරීමෙන් පසු ඉහළ පෙළේ රාජ්‍ය තාන්ත්‍රිකයින් අතර පළමු විභව සාකච්ඡා වේ. තව..

Next Post

යතුරු පැදි ඉස්සූ හිටපු ගුවන් සෙබලා මාට්ටු

Mon Mar 7 , 2022
කුරුණෑගල සහ මහනුවර නගරවල නවතා තිබියදී සොරාගත් රුපියල් ලක්ෂ විස්සකට අධික වටිනාකමින් යුත් යතුරුපැදි හතක් සමඟ ඒවා සොරකම් කළ බව කියන හිටපු ගුවන් හමුදා සෙබළකු අත්අඩංගුවට ගත් බව කුරුණෑගල මූලස්ථාන පොලිසිය කියයි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.