පියානෝ මිනිසා පෝලන්ත දේශසීමාවේ යුක්රේන සරණාගතයින් වෙනුවෙන් ක්‍රීඩා කිරීමට සැතපුම් 5000ක් ගමන් කරයි

පෝලන්තයට ඇතුළු වන යුක්රේන සරණාගතයින්ට බ්‍රහස්පතින්දා (මාර්තු 3) සහනයක් ලැබුණේ දේශසීමා හරස් මාර්ගයේදී පියානෝ වාදකයෙකු විසින් සංගීතය වාදනය කිරීමෙනි.

විසින් උඩුගත කරන ලද වීඩියෝවකි රොයිටර් අර්බුදය මධ්‍යයේ සරණාගතයින්ට යම් ප්‍රීතියක් ගෙන ඒම සඳහා ජර්මනියේ සිට ගමන් කළ ඩේවිඩ් මාර්ටෙලෝ නම් සංගීත ian යාට පෙන්වීය. ක්ලිප් එකේ දැක්වෙන්නේ මාර්ටෙලෝ සරණාගතයින් වෙනුවෙන් ක්‍රීඩා කරන ආකාරයයි, ඔවුන්ගෙන් කිහිප දෙනෙකු ඔහු සමඟ කතාබස් කිරීමට සහ සෙල්ලම් කිරීමට වාඩි වී සිටින විට.

බයිසිකලයකට සවි කර ඇති බව පෙනෙන පියානෝව උඩින් සිතුවම් කර ඇති සාම ලකුණකි. එක්සත් ජාතීන්ගේ සරණාගත ඒජන්සියට අනුව, රුසියන් රට ආක්‍රමණය කිරීමෙන් පසු මිලියන 1.2 කට වැඩි යුක්රේන ජනතාව අසල්වැසි රටවලට පලා ගොස් ඇත.

සති අන්තයේ, රුසියාවවෙත ප්‍රවේශය සම්පූර්ණයෙන්ම අවහිර කිරීමට ගේ රාජ්‍ය සන්නිවේදන මුරකරු නියෝග කර ඇත ෆේස්බුක් රුසියාව තුල යුද්ධය පිලිබඳ ආතතීන් මැද යුක්රේනය. ඒජන්සිය, Roskomnadzor, සිකුරාදා පැවසුවේ රුසියානු මාධ්‍ය සහ රාජ්‍ය තොරතුරු සම්පත් සම්බන්ධයෙන් “වෙනස් කොට සැලකීම” සම්බන්ධයෙන් ෆේස්බුක් වෙත ප්‍රවේශය කපා හැරීමට තීරණය කළ බවයි. ෆේස්බුක් හිමිකරු මෙටා විසින් RT සහ අනෙකුත් රාජ්‍ය පාලිත මාධ්‍ය සඳහා හඳුන්වා දුන් සීමාවන් රුසියානු නීතිය උල්ලංඝනය කරන බව එහි සඳහන් වේ.

Facebook ට එරෙහි පියවර පසුගිය සතියේ BBC, එක්සත් ජනපද රජය විසින් අරමුදල් සපයන Voice of America සහ Radio Free Europe/Radio Liberty, ජර්මානු විකාශක Deutsche Welle සහ ලැට්වියාව පදනම් කරගත් වෙබ් අඩවිය වන Meduza ඇතුළු මාධ්‍ය ප්‍රකාශන ගනනාවකට පසුගිය සතියේ පනවන ලද අවහිර කිරීම් අනුගමනය කරයි. රජය යුක්රේනය ආක්‍රමණය පිළිබඳ ස්වාධීන තොරතුරු මූලාශ්‍ර උදුරා දැමීමට උත්සාහ කරයි.

 

Next Post

Kanye West Speaks on 'Eazy' Music Video Backlash, Dua Lipa තවත් නඩුවකට මුහුණ දෙයි සහ තවත් ප්‍රධාන කතා | Billboard News

Mon Mar 7 , 2022
Kim Kardashian නිල වශයෙන් ඇගේ නමෙන් ‘වෙස්ට්’ ඉවත් කරන විට Pete Davidson භූමදාන කිරීමෙන් පසු Kanye West කතා කරයි. කැමිලා කැබෙල්ලෝ ෂෝන් මෙන්ඩිස්ගෙන් වෙන්වීම ගැන ඇගේ නිශ්ශබ්දතාවය බිඳ දමයි, BTS දිගින් දිගටම වාර්තා බිඳ දමයි සහ බිල්බෝඩ් ප්‍රස්ථාර සඳහා සුදුසුකම් නොලබන ඇල්බමය දෙස බලන්න. මාර්තු 7 සඳුදා සඳහා මෙම දැන්වීම් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.