මහ බැංකුව වහාම ක්‍රියාත්මක වන පරිදි විනිමය අනුපාතිකයේ වැඩි නම්‍යශීලී බවක් ලබා දෙයි; USD එකකට රුපියල් 230 කට වඩා වැඩි නොවේ

මුදලවහාම ක්‍රියාත්මක වන පරිදි විනිමය අනුපාතිකයේ වැඩි නම්‍යශීලීභාවයක් වෙළෙඳපොළ වෙත ලබා දෙන බව ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකුව පවසයි. නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් බැංකුව කියා සිටියේ විදේශ විනිමය ගනුදෙනු රු. 230 US ඩොලරයකට. සම්පූර්ණ ප්‍රකාශන ප්‍රතිපත්තිය […]

Next Post

සත්තුවත්තේ ටිකට් එකත් ගණන් යයි

Mon Mar 7 , 2022
නව ප්‍රවේශ පත්‍ර ගාස්තු මෙතනින් බලන්න සත්වෝද්යාන නැරඹුම් ප්රවේශපත්ර ගාස්තු සංශෝධනය කිරීමට පියවර ගෙන ඇත. නඩත්තු කටයුතු නිසි පරිදි පැවැත්වීමේ අරමුණ ඇතිව මහ භාණ්ඩාගාරය විසින් මෙම තීරණය ගෙන ඇති බව නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් රජයේ ප්‍රවෘත්ති දෙපාර්තමේන්තුව පවසයි. ලියාපදිංචි කිරීම සඳහා ඇති ගාස්තු පහතින්… The post සත්තුවත්තේ ටිකට් එකත් ගණන් යයි […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.