සෑම් ස්මිත්, නෝර්මානි ‘ආගන්තුකයෙකු සමඟ නර්තනය’ පිටපත් කළ බවට චෝදනා

සෑම් ස්මිත් හා නෝර්මානි a මුහුණ දෙමින් සිටිති කතුහිමිකම ගීත රචකයින් තිදෙනෙකු විසින් ගොනු කරන ලද ඔවුන්ගේ 2019 හි ජනප්‍රිය “ඩාන්සින් විත් අ ස්ට්‍රේන්ජර්” සම්බන්ධයෙන් නඩු පවරන ලද අතර ඔවුන් එම ගීතය එකම නම සහිත පෙර ගීතයකට “විශිෂ්ට ලෙස සමාන” බව පවසන අතර ප්‍රතික්ෂේප කරති.

සිකුරාදා ලොස් ඇන්ජලීස් ෆෙඩරල් උසාවියේ ගොනු කරන ලද පැමිණිල්ලක දී, ගීත රචකයින් වන ජෝර්ඩන් වින්සන්ට්, ක්‍රිස්ටෝපර් මිරැන්ඩා සහ රොස්කෝ බැන්ලාඕයි ස්මිත් සහ නොර්මානි ඔවුන්ගේ 2015 ගීතයේ “ඩාන්සින් විත් අ ස්ට්‍රේන්ජර්” ගීතයේ හරය සොරකම් කළ බවට චෝදනා කළහ.

“ගීත දෙකෙහිම ඇති කොක්ක/ගායනය—මෙම කෘතිවල වඩාත්ම වැදගත් කොටස සහ කලාත්මක අංගය—එනම් ‘ආගන්තුකයෙකු සමඟ නැටීම’ යන පද රචනය ආසන්න වශයෙන් සමාන තනුවක් සහ සංගීත සංයුතියකින් ගායනා කර ඇත,” ගීත රචකයින් ලිවීය. “ගීත දෙකෙහිම, මාතෘකාව, හක්ක, ගායනය, පද රචනය සහ සංගීත සංයුතිය එක හා සමාන වන අතර ගීත දෙකටම ඔවුන්ගේ අනන්‍යතාවය ලබා දෙමින් ගීතය පුරාම පුනරාවර්තනය වේ.”

මෙම නඩුවේ ගීත දෙක සඳහා වන සංගීත වීඩියෝ පිළිබඳව ද පෙන්වා දී ඇති අතර, ඒවායේ ප්‍රකාශන හිමිකම් කඩ කිරීමක් යෝජනා කරන “අසාමාන්‍ය සමානකම්” අඩංගු බව පවසමින්.

සැලකිය යුතු කරුණක් නම්, මෙම නඩුව ගොනු කර ඇත්තේ එම නීති ආයතනය වන ෆ්‍රැන්සිස් ඇලෙක්සැන්ඩර් විසිනි, එය Led Zeppelin ට එරෙහිව “Stairway To Heaven” සම්බන්ධයෙන් ඉතා ප්‍රසිද්ධියට පත් ප්‍රකාශන හිමිකම් නඩුවක් ගොනු කරන ලදී. අවසානයේ ප්‍රතික්ෂේප විය.

“ආගන්තුකයෙකු සමඟ නර්තනය” යනු ස්මිත්ගේ ඉහළම ප්‍රස්ථාරගත ජනප්‍රිය ගීතවලින් එකකි. ඔවුන්ගේ තුන්වන ස්ටුඩියෝ ඇල්බමයෙන් 2019 දී නිකුත් කරන ලදී ආදරය යනවා, මෙම ගීතය Hot 100 හි සති 45ක් ගත වූ අතර ප්‍රස්ථාරයේ අංක 7 ස්ථානයට පත් විය. ස්මිත් සඳහා නියෝජිතයෙකු සඳුදා අදහස් දැක්වීම සඳහා ඉල්ලීමක් වහාම ආපසු ලබා දුන්නේ නැත.

නඩුවට අනුව, කලින් ගීතය ලියා ඇත්තේ 2015 දී, එම වසරේ පසුව ලේබල්වලට සාප්පු ගොස්, 2016 දී SoundCloud හි නිකුත් කර 2017 දී Spotify සහ YouTube හි නිකුත් කරන ලදී. Smith ගේ ගීතය 2019 දී නිකුත් කරන විට, Vincent, Miranda සහ Banlaoi පවසන්නේ එය එය ඔවුන්ගේ ගීතයෙන් පිටපත් කර ඇති බව “වහාම පැහැදිලි”.

“ස්මිත්, නෝර්මානි සහ අනෙකුත් විත්තිකරුවන් පැමිණිලිකරුගේ කෘතිය පිටපත් කර ඇති බව සැබෑ සැකයෙන් ඔබ්බට ය” යනුවෙන් තිදෙනා ලිවීය. “උල්ලංඝන ගීතයේ සහ පැමිණිලිකරුගේ පූර්ව කෘතීන් දෙකෙහිම ආරක්ෂිත ප්‍රකාශනය බොහෝ දුරට සමාන වන අතර එය කැපී පෙනෙන ලෙස සමාන වේ.”

මෙම නඩුවේ සඳහන් වූයේ, “සංගීත නිෂ්පාදනයේ සාමාන්‍ය භාවිතයක්”, කලින් ගීතයක් මන්දගාමී හෝ වේගවත් කළ හැකි “යොමු ගීතයක්” ලෙස ගැනීමයි. වින්සන්ට්, මිරැන්ඩා සහ බන්ලාඕයි පවසන්නේ ස්මිත් ඔවුන්ගේ ගීතයෙන් කළේ එය බව පෙනේ.

“පැමිණිලිකරුගේ ගීතය 122 සිට මන්දගාමී වන විට [beats per minute] ගීත දෙකෙහි යතුර වන උල්ලංඝන ගීතය විසින් භාවිතා කරන ලද 103 bpm ට ගැලපේ, ”චෝදකයින් ලිවීය. “ගීත සංසන්දනය කරන විට, යටින් පවතින සංයුතිය බොහෝ දුරට සමාන වන අතර ශබ්ද පටිගත කිරීම මෙන් පිටපත් කර ඇති බව පෙනේ.”

ස්මිත් සහ නෝර්මානි ඔබ්බට – ඔවුන්ගේ සැබෑ නම නෝර්මානි කෝර්ඩෙයි හැමිල්ටන් – මෙම නඩුව 2019 ගීතය නිෂ්පාදනයට සම්බන්ධ යැයි කියනු ලබන පුළුල් පරාසයක වෙනත් පුද්ගලයින් සහ ආයතනික ආයතන ද නම් කරන ලදී.

ෆ්‍රැන්සිස් ඇලෙක්සැන්ඩර් නීති ආයතනයේ ඇල්ෆ්‍රඩ් ෆ්ලූහර්ට අමතරව, ගීත රචකයින් තිදෙනා ලෝව් ඇන්ඩ් ඇසෝසියේට්ස් නීති ආයතනයේ ස්ටීවන් ටී.ලෝ විසින් ද ප්‍රතිනිර්මාණය කරනු ලැබේ.

Next Post

එච්.එන්.ඩී.ඊ – ශිඇට් කඹ ඇදිල්ලෙන් සිසුන් අමාරුවේ

Mon Mar 7 , 2022
මට්ටක්කුලිය උසස් ජාතික ඉංජිනේරු ඩිප්ලෝමා ආයතනයේ දෛනික පිරිසිදු කටයුතු සති කීපයකට සිට නොවීම හේතුවෙන් එහි අධ්‍යාපනය ලබන සිසු සිසුවියන් දැඩි අපහසුතාවට පවත්ව සිටිති.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.