හම්බන්තොට වරාය 2022 ‘ඉදිකිරීමේ වසර’ ලෙස ප්‍රකාශ කරයි.

හම්බන්තොට ජාත්‍යන්තර වරාය (HIP) විසින් 2022 වසර ‘ඉදිකිරීමේ වසරක්’ ලෙස ප්‍රකාශයට පත් කර ඇති අතර, දැනට ක්‍රියාත්මක ව්‍යාපෘති කිහිපයක් වරායේ කාර්මික උද්‍යානය තුළ සිය කර්මාන්තශාලා ගොඩනැගීමේ විවිධ අදියර කරා ළඟා වෙමින් තිබේ. HIP සම්පූර්ණයෙන්ම අවධානය යොමු කර ඇත්තේ උද්‍යානයේ පළමු අදියර ක්‍රියාත්මක වන පරිදි ව්‍යාපෘති භූමියෙන් ඉවත් කිරීම සඳහා ය. […]

Next Post

ලෝක වෙළඳපොළේ බොරතෙල් මිල වාර්තාගත ලෙස ඉහළට

Mon Mar 7 , 2022
ලෝක වෙළඳපොළේ බොරතෙල් බැරලයක් මිල වසර 14කට පසු ඇමරිකානු ඩොලර් 130ක් ලෙස ඉහළම අගයක් වාර්තා කර තිබේ.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.