Tears for Fears’ ‘The Tipping Point’ Billboard’s Top Album Sales Chart හි අංක 1 ස්ථානයට පැමිණේ

බිය සඳහා කඳුළුටිපින් පොයින්ට් මත අංක 1 දී මංගල දැන්වීම් පුවරුවගේ ඉහළම ඇල්බම අලෙවිය MRC දත්ත වලට අනුව, මාර්තු 3 න් අවසන් වන සතිය තුළ එක්සත් ජනපදයේ පිටපත් 29,000 ක් අලෙවි වන ප්‍රස්ථාරය (මාර්තු 12 දිනැති). MRC දත්ත 1991 දී විකුණුම් නිරීක්ෂණය කිරීම ආරම්භ කළ දා සිට එය (Roland Orzabal සහ Curt Smith) සඳහා හොඳම විකුණුම් සතියයි.

ටිපින් පොයින්ට් 2004 න් පසු Tears for Fears හි පළමු නව චිත්‍රාගාර ඇල්බමය වේ හැමෝම කැමති සතුටුදායක අවසානයකට.

දැන්වීම් පුවරුවගේ ඉහළම ඇල්බම අලෙවිය ප්‍රස්ථාරය සාම්ප්‍රදායික ඇල්බම අලෙවිය මත පමණක් පදනම්ව සතියේ වැඩියෙන්ම අලෙවි වන ඇල්බම ශ්‍රේණිගත කරයි. ප්‍රස්ථාරයේ ඉතිහාසය 1991 මැයි 25, එනම් පළමු සතිය දක්වා දිව යයි දැන්වීම් පුවරුව දැන් MRC දත්ත, SoundScan වෙතින් ඉලෙක්ට්‍රොනිකව අධීක්ෂණය කරන ලද කෑලි ගණන් කිරීමේ තොරතුරු සහිත ප්‍රස්ථාර වගුගත කිරීම ආරම්භ කළේය. විසින් භාවිතා කරන ලද එකම මිනුම වූයේ පිරිසිදු ඇල්බම අලෙවියයි දැන්වීම් පුවරුව 200 2014 දෙසැම්බර් 6 දිනැති ලැයිස්තුව හරහා ඇල්බම ප්‍රස්ථාරය, ඉන්පසු එම ප්‍රස්ථාරය ඇල්බම අලෙවිය ධාවන පථයට සමාන ඇල්බම ඒකක සහ ප්‍රවාහයට සමාන ඇල්බම ඒකක සමඟ මිශ්‍ර කරන ක්‍රමවේදයකට මාරු විය. නව මාර්තු 12 දිනැති ප්‍රස්ථාරය සම්පුර්ණයෙන්ම පළ කෙරේ දැන්වීම් පුවරුවගේ වෙබ් අඩවිය මාර්තු 8. සියලුම ප්‍රස්ථාර පුවත් සඳහා, Twitter සහ Instagram යන දෙකෙහිම @billboard සහ @billboardcharts අනුගමනය කරන්න.

වල ටිපින් පොයින්ට්ගේ පිටපත් 29,000 ක් මාර්තු 3 වෙනිදායින් අවසන් සතියේ අලෙවි වූ අතර, භෞතික විකුණුම් 21,500 කින් (සීඩී 12,000 ක්; වයිනයිල් මත 9,500 ක් සහ කැසට් පටයේ නොසැලකිය හැකි මුදලක්) සහ ඩිජිටල් අලෙවිය 7,500 කින් සමන්විත වේ. ඇල්බමයේ භෞතික ආකෘති ප්‍රභේද කිහිපයක් තිබීම, ඉලක්ක-පරිශ්‍රිත සීඩී තැටියක් සහ වයිනයිල් එල්පී (එක් එක් ප්‍රසාද පීලි දෙකක් සහිත) තිබීමෙන් විකුණුම් ශක්තිමත් විය.

ටිපින් පොයින්ට් ABC හි Tears for Fears විසින් ඉදිරිපත් කරන ලදී සුබ උදෑසනක් ඇමරිකාව (පෙබ. 22) සහ CBS’ ස්ටීවන් කොල්බර්ට් සමඟ ප්‍රමාද දර්ශනය (පෙබ. 24), CBS’ හි විශේෂාංගයකි. ඉරිදා උදෑසන (පෙබ. 20) සහ NPR හි පැතිකඩක් සති අන්ත සංස්කරණය (පෙබ. 26).

ටිපින් පොයින්ට් 30-හැවිරිදි ඉහළම ඇල්බම විකුණුම් ප්‍රස්ථාරයේ Tears for Fears සඳහා පළමු හොඳම 10 වේ. එය Billboard 200 හි අංක 8 හි ද දියත් වන අතර, එම පැරණි ලැයිස්තුවේ සංගීත කණ්ඩායම සඳහා තුන්වන හොඳම 10 සලකුණු කරමින්, පහත දැක්වේ ආදරයේ බීජ (1989 දී අංක 8) සහ ලොකු පුටුවෙන් ගීත (1985 දී සති පහක් සඳහා අංක 1).

ටිපින් පොයින්ට් ද අංක 1 දී ආරම්භ වේ ඉහළම විකල්ප ඇල්බම, ඉහළම රොක් ඇල්බම හා ඉහළම වත්මන් ඇල්බම අලෙවිය.

Top Alternative Albums සහ Top Rock Albums සතියේ වඩාත්ම ජනප්‍රිය විකල්ප සහ රොක් නිකුතු පිළිවෙලින් සමාන ඇල්බම ඒකක මගින් ශ්‍රේණිගත කරයි. ඉහළම වත්මන් ඇල්බම විකුණුම් සතියේ විශාලතම විකුණුම් වත්මන් ඇල්බම ශ්‍රේණිගත කරයි (නාමාවලිය – පැරණි – නිකුතු ඇතුළු නොවේ).

Avril Lavigneගේ අලුත් ආදරය සක්ස් පිටපත් 19,000ක් අලෙවි වූ ඉහළම ඇල්බම අලෙවියෙහි අංක 2 ස්ථානයට පත් වූ අතර, එය Lavigne සඳහා අඛණ්ඩව හත්වන ඉහළම ප්‍රස්ථාර පහේ උත්සාහය සනිටුහන් කරයි (ඇගේ ප්‍රස්ථාර නිකුත් කිරීම් සියල්ල). ආදරය සක්ස් එතැන් සිට ඉහළම ඇල්බම අලෙවිය තුළ ඇයගේ ඉහළම ප්‍රස්ථාර මාතෘකාව වේ හොඳම මගුලක් 2007 වසරේ අංක 1 ස්ථානයේ සති දෙකක් ගත කළාය. (මීට පෙර ඇය සතියක් ලැයිස්තුවේ පෙරමුණ ගෙන සිටියාය. මගේ සමට යටින් 2004 දී.)

ස්ටර්ගිල් සිම්සන්ගේ ඩූඩ් සහ ජුවානිටා බැලඩ් පෙබරවාරි 25 වැනි දින vinyl LP හි නිකුත් කිරීමෙන් පසු අංක 3 ට ඉහළම ඇල්බම අලෙවිය නැවත ඇතුළත් වේ. ඇල්බමය මීට පෙර ලබා ගත හැකි වූයේ CD තැටියකින් සහ ඩිජිටල් බාගත කිරීමක් ලෙස පමණි.

සමස්තයක් වශයෙන්, ඇල්බමය මාර්තු 3 න් අවසන් වන සතිය තුළ එක්සත් ජනපදයේ පිටපත් 14,000 ක් අලෙවි විය (8,927% කින්), වයිනයිල් LP හි 13,000 කට වඩා ටිකක් වැඩි විය. එය Vinyl Albums ප්‍රස්ථාරයේ අංක 1 ස්ථානයේ ද ආරම්භ වේ – සිම්ප්සන්ගේ සිව්වන නායකයා. බැලඩ් වයිනයිල් ප්‍රභේද තුනකින් නිකුත් කරන ලදී – සම්මත කළු සංස්කරණයක්, Vinyl Me Please සඳහා පමණක් වූ දුඹුරු පැහැති එබීමක් සහ ස්වාධීන වාර්තා ගබඩා හරහා ලබා ගත හැකි පුළුල් ඇසුරුම් සහිත පැහැදිලි වයිනයිල් සංස්කරණයක් (“ස්වාභාවික” වර්ණ ලෙස නම් කර ඇත).

ඩූඩ් සහ ජුවානිටා බැලඩ් 2021 සැප්තැම්බර් 4 දිනැති ඉහළම ඇල්බම විකුණුම් ප්‍රස්ථාරයේ අංක 6 හි ආරම්භ කරන ලද අතර නව ප්‍රස්ථාරයට නැවත ඇතුළු වීමට පෙර ලැයිස්තුවේ සති දෙකක් ගත විය.

ප්‍රවීණ සංගීත කණ්ඩායමක් ගෝනුස්සන් එහි නව නිකුතුව සමඟින් ඉහළම ඇල්බම අලෙවියෙහි අංක 4 වෙත පැමිණේ පාෂාණ විශ්වාස කරන්නා, පිටපත් 12,000ක් විකිණීම. එය 30-හැවිරිදි ඉහළම ඇල්බම විකුණුම් ප්‍රස්ථාරයේ කණ්ඩායම සඳහා ඉහළම ප්‍රස්ථාරගත කිරීමේ උත්සාහයයි. Billboard 200 මත, කට්ටලය අංක 59 න් ආරම්භ වන අතර, සංගීත කණ්ඩායම සඳහා 20 වැනි ප්‍රස්ථාර ප්‍රයත්නය සහ 2010 සිට ඉහළම ප්‍රස්ථාර මාතෘකාව සනිටුහන් කරයි. වලිගය තුළ දෂ්ට කරන්න ආරම්භ වී අංක 23 ට ළඟා විය.

ප්‍රස්ථාර ඉහළට යාම එන්කැන්ටෝ හඬපටය 10,000ක් අලෙවි වූ (16% අඩු) සමඟ ඉහළම ඇල්බම අලෙවිය මත 3-5 පහත වැටේ. ඇඩෙල්ගේ හිටපු නායකයා 30 8,000 (පහළ 6%) සමඟ 4-6 පහත වැටීම සහ ඔලිවියා රුද්රිගෝඅංක 1 ඇඹුල් 7,000 (පහළ 2%) සමඟ 5-7 දක්වා පහත වැටේ.

එම Pokemon 25: ඇල්බමය compilation එය vinyl LP මත නිකුත් කිරීමෙන් පසුව අංක 8 හි ප්‍රස්ථාරයට නැවත ඇතුල් වේ. එය සතිය සඳහා මුළු පිටපත් 6,000 (6,034% දක්වා) අලෙවි විය, සියල්ලම පාහේ වයිනයිල් මත. එය Vinyl Albums ප්‍රස්ථාරයේ අංක 3 ස්ථානයේ ද නැමෙයි.

ෆ්ලීට්වුඩ් මැක්ගේ කටකතා 6,000කට ආසන්න ප්‍රමාණයක් අලෙවි කර ඇති (11% පහත වැටීම) සමඟ ඉහළම ඇල්බම විකුණුම් මත 7-9 පහත වැටේ. මැෂින් තුවක්කු කෙලීගේ මගේ වැටීමට ප්‍රවේශපත් වෝල්මාට් වෙළඳසැල් හරහා රෝස පැහැති වයිනයිල් මත නිකුත් කිරීමෙන් පසු 6,000 කට ආසන්න අලෙවියක් (2,314% දක්වා) සමඟ අංක 10 ලැයිස්තුවට නැවත ඇතුළත් වේ. ටිකට් පත් Vinyl Albums ප්‍රස්ථාරයේ අංක 5 හි ආරම්භ වේ.

මාර්තු 3 න් අවසන් වූ සතිය තුළ, එක්සත් ජනපදයේ ඇල්බම මිලියන 1.727 ක් අලෙවි විය (පෙර සතියට සාපේක්ෂව 4.8% කින් වැඩි විය). එම එකතුවෙන්, භෞතික ඇල්බම (සීඩී තැටි, වයිනයිල් එල්පී, කැසට් පට, ආදිය) මිලියන 1.332 (5.7% දක්වා) සහ ඩිජිටල් ඇල්බම 395,000 (1.7% දක්වා) සමන්විත විය.

මාර්තු 3 න් අවසන් වූ සතිය තුළ සීඩී ඇල්බම් 621,000 ක් අලෙවි වී ඇත (සතියට වඩා 8.1% කින්) සහ වයිනයිල් ඇල්බම 701,000 ක් අලෙවි වී ඇත (3.9% දක්වා). වසරේ සිට අද දක්වා CD ඇල්බම අලෙවිය මිලියන 5.48 (වසරකට පෙර එම කාල රාමුව හා සසඳන විට 8.5% පහත වැටීම) සහ වසරින් දින වයිනයිල් ඇල්බම අලෙවිය මුළු මිලියන 6.325 (2% පහත වැටීම) වේ.

සමස්ත වසරේ සිට මේ දක්වා ඇල්බම අලෙවිය මුළු මිලියන 15.535 (වසරකට පෙර එම වසරේ සිට අද දක්වා කාල රාමුවට සාපේක්ෂව 7.8% අඩු). වර්ෂයේ සිට මේ දක්වා භෞතික ඇල්බම අලෙවිය මිලියන 11.883 (පහළ 5%) සහ ඩිජිටල් ඇල්බම අලෙවිය මුළු මිලියන 3.652 (පහළ 16%).

Next Post

ජනපතිගේ ’’පුංචි ගෙදර’’ ලඟ විරෝධතා කිරීම දුකයි

Mon Mar 7 , 2022
අධික මුදලක් වැයකර ජනාධිපති මන්දිරය පාවිච්චි නොකරන ජනාධිපතිගේ පුංචි නිවස ඉදිරිපිටට ගොස් විරෝධතා පැවැත්වීම කණගාටුවක් බව කෘෂිකර්ම අමාත්‍ය මහින්දානන්ද අලුත්ගමගේ මහතා පැවසීය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.