දවස් තුනකට ගෑස් ඇවිත්

මුදල් ගොඩගැනීමට මහ බැංකුව නිකුත් කරයි

ඔබට මෙට්‍රික්ටොන් 2500ක තොගයක් ගොඩනැගීමට ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකුව (07) නිකුත් කරන ලද ඩොලර් නිකුත් කර ඇත. මෙම තෑග්ග තොගය ප්රමාණවත් වන්නේ දින තුනකටය.

අද (08) සිට සිදු කරන ලද අතර, විදුලිය නිෂ්පාදනය සඳහා පුරවා පස්වරුව වන විට වෙළඳ පොළට මුදා හැරීමට හැකි වනු ඇත, ලිට්‍රෝ නිෂ්පාදන සමාගම විශ්වාස කරයි. ඩොලර් නොගෙවීම මෙම තෑග්ග සතියකට ආසන්න කාලයක් ශ්‍රී ලංකාව අවට මුහුදේ නැඟුරම්ලා.

තවත් ඔබට මෙට්‍රික් ටොන් 7200ක් සහිත නෞකා දෙකක් ද මහ මුහුදේ නැඟුරම්ලා ඇත. එම සහතිකය ඇති බවට පත්කිරීම සඳහා අවශ්‍ය ඩොලර් මෙම සතියේ දී ලබා දෙන බව ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකුවේ ලිට්‍රෝ නිෂ්පාදනය සමාගමට දැනුම් දී ඇත.

නොගෙවීම මගින් භාණ්ඩ නිෂ්පාදනයට නෞකා මහ මුහුදේ ඩොලර් රඳවා තබා ගැනීම නිසා ඩොලර් 18000ක ප්‍රමාණයක ප්‍රතිලාභයක් ගෙවීමට සිදු වූ බව අනාවරණය වේ.

උදයජීව නායක

The post දවස් තුනකට තෑග්ග ඇවිත් appeared first on අරුණ.

Next Post

ඩොලී පාර්ටන් යුක්රේනයට 'ආදරය සහ බලාපොරොත්තුව' යැවීමෙන් 2022 ACM සම්මාන විවෘත කරයි

Tue Mar 8 , 2022
සඳුදා (මාර්තු 7) රාත්‍රියේ ජිමී ඇලන් සහ ගැබි බැරට් සමඟ ලාස් වේගාස් හි 57 වැනි ඇකඩමි ඔෆ් කන්ට්‍රි සංගීත සම්මාන උළෙල පවත්වමින් ඩොලි පාර්ටන් 2022 විවෘත කළේය. ACM සම්මාන යුක්රේනය මත සිදුවෙමින් පවතින රුසියානු ආක්‍රමණයට හිස නමමින්. “මට දේශපාලන වීමට අවශ්‍ය නැත, මෙය එසේ නොවේ. එහෙම කරනවාට වඩා මම කැමතියි […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.