බරපතල ගැටළු විසඳන තුරු දත්ත ආරක්ෂණ පනත් කෙටුම්පත සම්මත නොකළ යුතුය: ට්‍රාන්ස්පේරන්සි ඉන්ටර්නැෂනල්

දත්තට්‍රාන්ස්පේරන්සි ඉන්ටර්නැෂනල් ශ්‍රී ලංකා (ටීඅයිඑස්එල්) පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරුන්ගෙන් ඉල්ලා සිටින්නේ ගැටළු විසඳන තුරු නීතිය පැනවීමට ඉක්මන් නොවන ලෙසයි. 2022 මාර්තු 9 වන දින, පුද්ගලික දත්ත ආරක්ෂණ පනත් කෙටුම්පත පාර්ලිමේන්තුවේ දෙවන වර කියවීමට නියමිතයි. මෙම පනත් කෙටුම්පතේ අරමුණ වන්නේ පුද්ගලික දත්ත හඳුනාගැනීම සහ ශක්තිමත් කිරීම මගින් සැකසීම නියාමනය කිරීමයි […]

Next Post

සෙල්ෆි ඡායාරූපයක් නිසා අහිමුවූ ජීවිතය

Tue Mar 8 , 2022
13 හැවිරිදි දරුවෙක් දියේ ගිලෙයි ඉපලෝගම කුංචිකුලම ප්‍රදේශයේ ජය ප්‍රදේශයේ ඉවුරේ ගසකට නැග “සෙල්ෆි” ඡායාරූපයක් ගැනීමට උත්සාහ කළ දරුවකු ගඟට ඇද වැටී තිබේ. නගරයට වැටුණු දරුවා පසුව දියේ ගිලී අතුරුදහන්ව ඇති බව පොලිසිය පවසයි. ගබඩා අතුරුදහන් වී ඇත්තේ 13 හැවිරිදි කුචිකුලම, ඉපලෝගම ප්‍රදේශයේ පදිංචි දරුවෙකි. පොලිසිය (07) සවස අතුරුදන් වූ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.