රියැදුරු බලපත්‍ර මුද්‍රණයත් නවතී

විදේශ විනිමය නිෂ්පාදනය ලයිසන් එකටත් අවසර

රියදුරු මුද්‍රණය කිරීම සඳහා ගනු ලබන බලපත්‍ර ලබා ගැනීම සඳහා විදේශ විනිමය නොලැබීම ජනවාරි සිට මුද්‍රණය කළ යුතු බව රිය බලපත්‍ර දෙලක්ෂ අට දහසක් පමණ මුද්‍රණය කළ නොහැකි බලපත්‍රයක් මෝටර් රථ දෙපාර්තමේන්තුවෙන් අනාවරණය වේ.

රිය බලපත්‍ර මුද්‍රණය කිරීම සඳහා ලබා ගන්නා සුහුරු මිලියනයක් ඔස්ට්‍රියාවෙන් ආනයනය කර ඒ සඳහා ගෙවිය යුතු යූරෝ හයලක්ෂ අනූකූල දහය (690000) විදේශ විනිමය මහා භාණ්ඩාගාරය මෙම අලෙවිසැල රථ වාහන ප්‍රවාහන දෙපාර්තමේන්තුවේ වේරහැර ප්‍රධානියාගේ අරුණූමකදී විමසා ඇත.

නව රිය බලපත්‍ර මුද්‍රණය කිරීම සහ කල්පැන ඇති බලපත්‍ර අලුත් කිරීමේ කටයුතු මෝටර් රථ දෙපාර්තමේන්තුවේ වේරහැර කාර්යාලය මගින් සිදු කරනු ලබන අතර මේ වන විට උද්ගතව ඇති ගැටලුව සම්බන්ධයෙන් මුදල් අමාත්‍යාංශයෙන් යහපත් ප්‍රතිචාරයක් ලැබී නොමැත.

මේ සම්බන්ධයෙන් විශේෂ සාකච්ඡාවක් ප්‍රවාහන රාජ්‍ය අමාත්‍යාංශයේ දී පසුගිය මාසයේ සිදු වූ දෙයක්.

ඉල්ලුම්කරුවන් වෙනුවෙන් තාවකාලික රිය බලපත්‍රයක් සකස් කිරීමට සහ කඩිනමින් විදේශ විනිමය රැස්කර ගැනීමට ඔහුගෙන් ඉල්ලා සිටීමට තීරණය කර ඇත. ඊට අමතරව සකස් කර ඇති රියදුරු බලපත්‍රය පරීක්ෂා කරන මෘදුකාංගයක් පොලිසිය කඩිනමින් යොමු කිරීමට තීරණය කර ඇත.

මේ අතර බර වාහන රියදුරු බලපත්‍ර අයදුම්කරුවන් සඳහා මූත්‍රා පරීක්ෂණ සඳහා ගනු ලබන උපකරණද අවසන් පර්යේෂණ එම පරීක්ෂණ ද ගැටලුකාරී තත්ත්වයකට පත් වේ.

මේ සම්බන්ධයෙන් ජාතික ප්‍රවාහනය සහ ආයතනයේ සභාපතිවරයා වන විද්‍යාන්ද්‍ර ගමගේ අරුණ, කළ විමසුමකදී කියා මෙම උපකරණ ඉදිරි දෙසතිය පැවැත්වෙන බව දැනුම් දී තිබේ.

මේ සම්බන්ධයෙන් ප්‍රවාහන රාජ්‍ය ද්‍රව්‍ය දිලුම්ණුගම සඳහන් කළේ මෙම ගැටලුව සඳහා විසදුම් ගැන සාකච්ඡා කර ඉදිරි දින කිහිපයේ දී දැනුම් දෙන බවයි.

එෆ්. අස්ලම්

The post රියදුරු බලපත්‍ර මුද්‍රණයත් නවතී appeared first on අරුණ.

Next Post

ධනයක් වැය නොකර ඔන්ලයින් Yeezy Slides මිලදී ගන්නේ කොහෙන්ද

Tue Mar 8 , 2022
නවතම පුනරුත්ථාපනය මග හැරී ඇත Kanye WestYeezy slides? “Onyx,” “Pure” සහ “Ochre” හි නව වර්ණ මාර්ග සඳුදා (මාර්තු 7) නැවත ආරම්භ කරන ලද අතර ඒවා දැනටමත් අලෙවි වී ඇත ඇඩීඩාස්සහ ඔවුන් සොයා ගැනීමට උත්සාහ කිරීම ගැන සිතන්න එපා නෝර්ඩ්ස්ට්රෝම්. කෙසේ වෙතත්, කරදර නොවන්න, ඔබ යුගලයක් සමඟ කටයුතු කිරීමට බලාපොරොත්තු වන්නේ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.