ලෝක බැංකුව යුක්රේනය සඳහා ඩොලර් මිලියන 723 ක ණය, ආධාර අනුමත කරයි

රුසියානු ආක්‍රමණයකට එරෙහිව සටන් වදින බැවින් අතිශයින් අවශ්‍ය රජයේ අයවැය සහාය ලබා දෙමින් යුක්රේනය සඳහා ඩොලර් මිලියන 723 ක ණය සහ ප්‍රදාන පැකේජයක් එහි විධායක මණ්ඩලය සඳුදා අනුමත කළ බව ලෝක බැංකුව පැවසීය. තව..

Next Post

ගෑස් බෙදා හැරිම අරඹයි

Tue Mar 8 , 2022
නිෂ්පාදන බෙදා හැරීම ගැන නිවේදනයක් ශ්‍රී ලංකාවට ආසන්න මුහුදේ නැංගුරම්ලා තිබූ නැවකින් ගොඩබෑම ආරම්භ කර ඇත. අළුයම සිට මුද්‍රණය ගොඩබෑම ආරම්භ කළ බව ලිට්‍රෝ නිෂ්පාදක ප්‍රකාශකයෙකු පවසයි. 07 සිට නිකුත් කිරීම ආරම්භ කළ බවත්, දහවල් වන විට පාරිභෝගිකයින්ට ලබා දීමට හැකි වනු ඇති බවත් එම පුවත්පත් ප්‍රකාශකයෙකු සඳහන් කර ඇත. […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.