වඩාත් නම්‍යශීලී විනිමය අනුපාතිකයක් කරා CBSL පියවර ගැනීම Ceylon Chamber සාදරයෙන් පිළිගනී

ලංකා වාණිජ මණ්ඩලයවිනිමය අනුපාතිකයේ වැඩි නම්‍යශීලී බවක් ලබා දීම සම්බන්ධයෙන් ලංකා වාණිජ මණ්ඩලය මහ බැංකුවේ අධිපතිවරයා සහ ඔහුගේ කණ්ඩායමට ප්‍රශංසා කරයි. මෙම ක්‍රියාව ලංකා වාණිජ මණ්ඩලය විසින් තමන්ගේම සහ අනෙකුත් සභා සමඟ එක්ව පසුගිය කාලය තුළ අවස්ථා ගණනාවකදී යෝජනා කර ඇත. එබැවින් මෙම නිවේදනය ගැන සභාව සතුටු වේ […]

Next Post

ලෝක බැංකුව යුක්රේනය සඳහා ඩොලර් මිලියන 723 ක ණය, ආධාර අනුමත කරයි

Tue Mar 8 , 2022
රුසියානු ආක්‍රමණයකට එරෙහිව සටන් වදින බැවින් අතිශයින් අවශ්‍ය රජයේ අයවැය සහාය ලබා දෙමින් යුක්රේනය සඳහා ඩොලර් මිලියන 723 ක ණය සහ ප්‍රදාන පැකේජයක් එහි විධායක මණ්ඩලය සඳුදා අනුමත කළ බව ලෝක බැංකුව පැවසීය. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.