2022 ACM සම්මාන: මිරැන්ඩා ලැම්බර්ට්, මෝර්ගන් වොලන් සහ තවත් වාර්තා තැබූ අය

මිරැන්ඩා ලැම්බර්ට් සඳුදා (මාර්තු 7) ප්‍රථම වරට වසරේ විනෝදාස්වාදය සඳහා වන ACM සම්මානය දිනා ගත්තේය. වසර දෙකකට පෙර කැරී අන්ඩර්වුඩ් සහ තෝමස් රෙට් මෙම සම්මානය සඳහා සම වීමෙන් පසු මෙම සම්මානය දිනාගත් පළමු කාන්තාව ඇයයි. වසර 10කට පෙර ටේලර් ස්විෆ්ට් පිට පිට දෙවැනි වසරටත් ජයග්‍රහණය කළ පසු එය සම්පූර්ණයෙන්ම ජයග්‍රහණය කළ පළමු කාන්තාව ඇයයි.

ඊට අමතරව, ලැම්බර්ට් සහ එල්ලේ කිං “බීමත් (සහ මට ගෙදර යාමට අවශ්‍ය නැත)” සඳහා වසරේ වීඩියෝව සඳහා වන සම්මානය බෙදා ගත්හ. මෙය ලැම්බර්ට්ගේ වාර්තා පිහිටුවීමේ සංඛ්‍යාව දිගු කරයි ACM සම්මාන 37 දක්වා (එයට තරඟකාරී නොවන සම්මාන හතරක් ඇතුළත් වේ).

57 වැනි ඇකඩමි ඔෆ් කන්ට්‍රි සංගීත සම්මාන උළෙල ලාස් වේගාස් හි ඇලජියන්ට් ක්‍රීඩාංගනයේදී පැවැත්වුණු අතර එය ප්‍රයිම් වීඩියෝ ඔස්සේ සජීවීව විකාශය විය. ඩොලී පාර්ටන් ප්‍රසංගය මෙහෙයවූ අතර සම-සත්කාරකවරුන් වන ගැබී බැරට් සහ ජිමී ඇලන්ගේ සහාය ඇත.

Lambert මෙන්ම Carly Pearce සහ Lainey Wilson ද සම්මාන දෙක බැගින් දිනා ගත්හ.

Pearce ප්‍රථම වරට වසරේ කාන්තා ගායන ශිල්පිනිය ලෙස සම්මාන ලැබුවාය. ඈෂ්ලි මැක්බ්‍රයිඩ් සමඟ සහයෝගීතාවයක් ඇති “Never Wanted to Be That Girl” සඳහා ඇය පිට පිටම දෙවන වසරටත් වසරේ සංගීත ඉසව්ව දිනා ගත්තාය. Pearce පසුගිය වසරේ ලී බ්‍රයිස් සමඟ සහයෝගීතාවයක් ඇති “I Hope You’re Happy Now” සඳහා එම කාණ්ඩයේ (සහ වසරේ තනිකඩයාද) ජයග්‍රහණය කළේය.

විල්සන් ජේසන් නික්ස් සහ ජොනතන් සින්ගල්ටන් සමඟ එක්ව ලියූ “Things a Man Oughta Know” සඳහා වසරේ ගීතය දිනා ගත්තාය. ඇය වසරේ නවක කලාකරුවා ලෙසද සම්මාන ලැබුවාය.

මෝගන් වොලන්ගේ භයානක: ද්විත්ව ඇල්බමය වසරේ ඇල්බමය දිනා ගත්තේය. මෙම ඇල්බමය ඕනෑම ප්‍රභේදයක 2021 වසරේ වැඩියෙන්ම අලෙවි වූ අතර, එබැවින් එහි ජයග්‍රහණය පුදුමයක් ලෙස හැඳින්විය නොහැක. කෙසේ වෙතත්, බොහෝ ACM ඡන්දදායකයින්ට 2021 මුල් භාගයේදී වෙනත් නාමිකයෙකු සමඟ යාමෙන් වොලන් විසින් N-වචනය වීඩියෝගත කර භාවිතයෙන් නිර්මාණය කරන ලද ගිනි කුණාටුව මඟ හැරීමට අවශ්‍ය වනු ඇත. විශේෂයෙන් ශක්තිමත් තේරීම් දෙකක් තිබුණි – Carly Pearce’s 29: ගල් වලින් ලියා ඇත සහ ජැක් ඉන්ග්‍රම්, මිරැන්ඩා ලැම්බර්ට් සහ ජෝන් රැන්ඩල්ගේ මාර්ෆා ටේප්.

ජේසන් ඇල්ඩීන් සහ අන්ඩර්වුඩ් විසින් රචිත “මම ඔබට ආදරය නොකළේ නම්” වසරේ ඒකීය සම්මානය දිනා ගත්හ. එය කලාකරුවන් දෙදෙනාටම එම කාණ්ඩයේ දෙවැනි ජයග්‍රහණයයි. ඇල්ඩීන් වසර 10 කට පෙර කෙලී ක්ලාක්සන් සමඟ සහයෝගීතාවයක් සඳහා “ඔබට රැඳී සිටීමට අවශ්‍ය නැත” සඳහා ත්‍යාගය බෙදා ගත්තේය. අන්ඩර්වුඩ් වසර 16කට පෙර එය ජයග්‍රහණය කළේ “යේසුස්, ටේක් ද වීල්” චිත්‍රපටිය සඳහාය. මයිකල් නොක්ස් විසින් “මම ඔබට ආදරය නොකළේ නම්” සහ “ඔබට රැඳී සිටීමට අවශ්‍ය නැද්ද” යන දෙකම නිෂ්පාදනය කළේය.

ඉහත සඳහන් කළ පරිදි, Pearce/Brice Collab “I Hope You’re Happy Now” පසුගිය වසරේ වසරේ තනි සම්මානය දිනා ගත්තේය. Kenny Rogers සහ Dolly Parton විසින් “Islands in the Stream”, Willie විසින් රචිත “To all the Girls” විසින් 1983-85 වසරෙන් පසු Collabs මෙම කාණ්ඩයේ පිටුපසින් සම්මාන දිනාගත් පළමු අවස්ථාව මෙයයි. Nelson සහ Julio Iglesias, සහ Johnny Cash විසින් “Highwayman”, Kris Kristofferson, Waylon Jennings සහ Nelson අනුපිළිවෙලින් ජයග්‍රහණය කළහ.

ක්‍රිස් ස්ටැප්ල්ටන් තෙවැනි වරටත් වසරේ පිරිමි කලාකරුවා සම්මානය දිනා ගත්තේය. ඔහු එම කාණ්ඩයේ ජයග්‍රහණය කළ පළමු වර්ණ කලාකරුවා වීමට තරඟ කරමින් සිටි ඇලන්ව පරාජය කළේය.

ඕල්ඩ් ඩොමීනියන් අඛණ්ඩව පස්වැනි වසරටත් වසරේ කාණ්ඩයේ සම්මානය දිනා ගත්තේය. මෙම කාණ්ඩයේ සම්මාන පහක් හෝ වැඩි ගණනක් දිනා ඇත්තේ තවත් කණ්ඩායම් දෙකක් පමණි. Rascal Flatts ජයග්‍රහණ හතක් (2002-08) සමඟින් ඉදිරියෙන් සිටී. ඇලබාමා ජයග්රහණ හයක් (1980-85) ලබා ඇත.

Osborne සහෝදරයන් වසරේ ද්විත්වය සඳහා ඔවුන්ගේ තුන්වන ජයග්‍රහණයත් සමඟ ජයග්‍රාහකයින්ගේ කවයට නැවත පැමිණියහ, එය ඔවුන් කලින් 2016-17 දී දිනා ගත් සම්මානයකි. Dan + Shay පසුගිය වසර තුන ජයග්‍රහණය කළේය.

පාකර් මැකොලම්, වෝකර් හේස් සහ හාඩි පරදවමින් වසරේ නව පිරිමි කලාකරුවා දිනා ගත්තේය. නමුත් HARDY (Michael Hardy) පළමු වරට වසරේ ගීත රචකයා ලෙස තේරී පත් විය.

57 වැනි ඇකඩමි ඔෆ් කන්ට්‍රි මියුසික් සම්මාන උළෙල නිෂ්පාදනය කරනු ලබන්නේ එම්ආර්සී සතු එම්ආර්සී සජීවී සහ විකල්ප විසිනි. MRC යනු P-MRC නමින් Penske Media සමඟ හවුල් ව්‍යාපාරයක් හරහා Billboard හි සම හිමිකරුවෙකි.

Next Post

වසරේ විනෝදාස්වාදය සඳහා ACM සම්මානය දිනා ගැනීම ගැන මිරැන්ඩා ලැම්බර්ට් ප්‍රතිචාර දක්වයි: 'මම කවදාවත් හිතුවේ නැහැ ඒක වෙයි කියලා'

Tue Mar 8 , 2022
2022 ACM සම්මානසඳුදා (මාර්තු 7) රාත්‍රියේ ලාස් වේගාස් හි ඇලජියන්ට් ක්‍රීඩාංගනයේ දී සිදු වූ අතර, එය තනිකරම සජීවීව විකාශනය කළ (ප්‍රයිම් වීඩියෝ මත) ප්‍රථම සජීවී ප්‍රධාන සම්මාන උළෙල ලෙස ඉතිහාසගත විය. වසරේ විනෝදාස්වාදය සඳහා නම් කළ අයගෙන් එක් අයෙක් වූයේ මිරැන්ඩා ලැම්බර්ට් වන අතර, ඇයගේ වර්තමාන එංගලන්ත සංචාරය නිසා ඇයට […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.