8 2022 ACM සම්මාන උළෙලේ අවස්ථා මග හැරිය නොහැක

සඳුදා රාත්‍රියේ (මාර්තු 7), ඇකඩමිය රට සංගීතය සම්මාන වසරේ විනෝදාස්වාදකයා නොපැමිණීම ඇතුළුව, ප්‍රදර්ශනයේ 57 වන සංස්කරණය සඳහා සම්මාන ලබා දෙන ලදී මිරැන්ඩා ලැම්බර්ට් (ඇය ලන්ඩනයේ C2C හි ක්‍රීඩා කිරීමට සූදානම් වෙමින් සිටියාය) ප්‍රසංග 20ක් පමණ ඉදිරිපත් කළ සංදර්ශනයක.

Las Vegas’ Allegiant Stadium වෙතින් විකාශනය වූ මෙම ප්‍රසංගය Amazon’s Prime Video හි සජීවීව විකාශය වූ අතර, එය විකාශනයෙන් ප්‍රවාහය දක්වා ඉහළ ගිය පළමු ප්‍රධාන සංගීත සම්මාන සංදර්ශනය බවට පත් විය. වෙළඳ දැන්වීම් නොමැතිව පැය දෙකක් (ඔබ ඇමේසන් සංදර්ශන සඳහා බොහෝ ප්ලග් ගණන් නොකළහොත්) අතිශය වේගවත් – විටෙක උමතු වූ – ප්‍රදර්ශනය ස්ටෙරොයිඩ් පිළිබඳ උණ සිහිනයක් මෙන් විශාල විය.

සත්කාරක ඩොලි පාර්ටන්සම-සත්කාරක විසින් ආධාර ජිමී ඇලන් හා ගැබි බැරට්, ප්‍රසංගය එක් ප්‍රසංගයක සිට තවත් කාර්ය සාධනයකට යොමු වූ බැවින් එය චලනය විය. එක් අවස්ථාවක, සම්මාන අතර මිනිත්තු 35 ක ප්‍රසංග පැවැත්විණි.

සවස සිට ඉහළම ප්‍රසංග කිහිපයක් මෙන්න:

කවදාවත් අමතක කරන්න එපා

2017 ඔක්. 1 වෙනිදා ලාස් වේගාස් උත්සවයකදී පුද්ගලයන් 58 දෙනෙකුට මරු කැඳවූ Route 91 Harvest Music Festival සමූලඝාතනයෙන් ග්‍රාමීය සංගීතය – රසිකයන් සහ කලාකරුවන් යන දෙපිරිසටම – සාමූහිකව කිසිදා ගොඩ නොගනු ඇත. ක්රිස් ස්ටැපල්ටන් එම ඛේදවාචකය පිළිබඳ ඔහුගේ උද්වේගකර ගීතය “Watch You Burn” ප්‍රථම වතාවට සජීවී රූපවාහිනියෙන් ගායනා කළ අතර, එය සවස් කාලයේ වඩාත්ම බලගතු අවස්ථාව ලබා දුන්නේය, විශේෂයෙන් එය ජේසන් ඇල්ඩීන්, වෙඩි තැබීම සිදු වූ විට වේදිකාවේ සිටි, ස්ටැපල්ටන් හඳුන්වා දුන්නේය. සංයමයකින් යුතුව කෝපයෙන් යුතුව, ස්ටැප්ල්ටන්, “මට මගේ ඇඟිලි ගසාගන්න පුළුවන් නම්/ස්විචයක් පෙරළන්න පුළුවන් නම්/මම ඒ අන්තිම උණ්ඩය මුලින්ම හදලා දෙන්නම්, බැල්ලිගෙ පුතේ” වැනි රේඛා හරහා ගොරවනවා. ඔහු ගීතය අනෙකුත් සියලුම දේශීය ත්‍රස්තවාදී ක්‍රියාවන් වෙත පුළුල් කරයි, “මෙය දැන ගන්න/එය ඔබට විරාමයක් ලබා දෙන්න/ඔබ ඔබේ බෝම්බ තැපැල් කිරීමට හෝ සිනගෝගයක ප්‍රේරකයක් අදින්නට පෙර/ඔබට ඔබේ වාරය ලැබේවි…යක්ෂයා ඔබ දෙස බලා සිටිනු ඇත. පුළුස්සා දමන්න.” හොල්මන් සහ අමතක නොවන.

දෙකක් ගතවේ

කාර්ලි පියර්ස් හා Ashley McBryde “කවදාවත් කැමති වුණේ නැහැ ඒ ගෑණු ළමයා” නාට්‍යයේ සියලුම නාට්‍ය ඉදිරිපත් කළා, ඔවුන්ගේ ඉදුණු යුගලය සමඟින් පීරිස් වංචාවට ලක් වූ බිරිඳගේ චරිතය සහ මැක්බ්‍රයිඩ් අනියම් බිරිඳගේ චරිතය නිරූපණය කළේය. දෙදෙනාටම ඔවුන් නොදැනුවත්වම තමන්ව සොයාගත් ස්ථාවරය දරාගත නොහැකි අතර Reba McEntire/Linda Davis ගේ 1993 සම්භාව්‍ය “ඔහු ඔබට ආදරය කරනවාද” මෙන් නොව ඔවුන්ගෙන් කිසිවෙකුට මිනිසා අවශ්‍ය නැත, ඔවුන්ට අවශ්‍ය වන්නේ ඔවුන්ගේ ආත්ම ගෞරවය සහ ගෞරවය පමණි. ඔවුන් දෙදෙනා පරිපූර්ණ ලෙස ඔවුන්ගේ කොටස් වාදනය කරමින් සංචාරයේ යෙදී සිටියහ.

බ්‍රෙලන්ඩ් අපව පල්ලියට ගෙන යයි

බ්රෙලන්ඩ් නැඟී එන තරුවක් වන අතර ඔහු එය අද පෙර නිකුත් කරන ලද “ප්‍රේස් ද ලෝඩ්” හි සජීවී මංගල දර්ශනය සමඟ පෙන්වීය. සම්පූර්ණයෙන් අත්පුඩි ගසන ලද කඳන්, දක්ෂිණ කාන්තාවන් සහ හැපෙනසුළු කුකුල් මස් සහ ජීවිතය වටිනා ජීවිතයක් බවට පත් කරන වෙනත් දේ සඳහා ස්වාමින් වහන්සේට ප්‍රශංසා කරයි. ඔහු සෙනසුරාදා රාත්‍රියේ පව් සහ ඉරිදා ගැලවීම සමරන බැවින් එය හොඳම ආකාරයෙන් සැහැල්ලු සුළු දෙයකි, නමුත් ක්‍රීඩාංගනය ආලෝකමත් කිරීමට බ්‍රෙලන්ඩ් ප්‍රමාණවත් සතුටක් ගෙන ආවේය. ඔහු සමඟ එකතු විය තෝමස් රිට්තනි ගීතයේ පෙනී සිටින නමුත්, අපට ඇත්තෙන්ම Nathanial Rateliff සහ Night Sweats සඳහා අනුවාදයක් අවශ්‍ය වේ, මන්ද ගීතය එහි පෙරළෙන තනු නිර්මාණයෙන් “SOB” සිහිපත් කරයි.

Kellyoke Reigns Supreme

කෙලී ක්ලාක්සන් දිනපතා ඇගේ සින්ඩිකේටඩ් ටෝක් මත ආවරණ ගීතයක් ගායනා කරන අතර, එබැවින් ඇය පාර්ටන්ගේ සම්භාව්‍ය “මම ඔබට සැමවිටම ආදරය කරමි” සටහන-පරිපූර්ණ විදැහුම්කරණයක් ලබා දීමට වේදිකාවට ගොඩ වූ බව පෙනේ. වේදිකාව මත නොසැලී බොහෝ වේලාවක් දෑස් පියාගෙන සිටි ක්ලාක්සන්, විට්නි හූස්ටන්ගේ බ්ලොක්බස්ටර් ප්‍රකාශනය වන පාර්ටන්ගේ ගොසාමර් ඔරිජිනල් බව සිහිපත් කරන අනුවාදයක් බෙදාහරිමින් ගීතය හරහා හැඟීම් සහ ඇගේ බලගතු ගායනය ඇයව තල්ලු කිරීමට ඉඩ දුන්නේය. පාර්ටන් පවා චංචල වූ බවක් පෙනෙන්නට තිබුණි, අවසානයේ ක්ලාක්සන්ට වේදිකාවට ආචාර කරමින්, “මම දන්නවා අද රෑ විට්නි අපි දිහා බලාගෙන හිනාවෙන බව මම දන්නවා… මම වේදිකාවේ පිටුපස මගේ බොරු ඇහිබැමි ගලවා නොගෙන සිටීමට උත්සාහ කළෙමි.”

අපිව මේ විදියට දාලා යන්න එපා

ඔහු දැනටමත් සුපිරි තරුවක් වුවද, කේන් බ්රවුන් ඔහු තව තවත් කලාත්මක ස්තර ඉවත් කරමින් තමාගේ විවිධ පැතිකඩ පෙන්වයි. ඔහු රැප් ගායකයෙකු ලෙස සහ ප්‍රබෝධමත් බැලඩීර් කෙනෙකු ලෙස ශක්තියෙන් ශක්තියට ගමන් කරයි. ඔහු ACMs මත “ඔබව තනියම තබන්න” ආරම්භ කළ අතර එය කැපවීම සඳහා සෙමින් දැවෙන සංග්‍රහයකි. ඔහු එය නොපෙන්වන විට පවා, ඔහු ඇය වෙනුවෙන් කැපවී සිටින බව ඔහුගේ ආදරය දැන සිටීම ඔහුට වැදගත් වේ. එය මෙතෙක් ඔහුගේ වඩාත්ම ගැමි ගීත වලින් එකකි, නමුත් ඔහු සඳුදා රාත්‍රියේ එය මිහිරි ආත්මයකින් කාවැද්දුවේ ඔහු කෙතරම් ශක්තිමත් ගායන ශිල්පියෙකු වී ඇත්ද යන්න පෙන්නුම් කළ බැවිනි.

ඔබේ වැසිකිලිය පිරිසිදු කරන්න

ඔවුන් ගායන යුගල සඳහා සම්මානය දිනූ විට, ඔස්බෝන් සහෝදරයන්ගේ TJ Osborne ප්‍රකාශ කළේ “සතියකට පමණ පෙර, ඔවුන් රට ගුවන් විදුලියෙන් අපගේ ගීතය ඇද ගත් නිසා අපගේ රුවල්වලට කුඩා සුළඟක් තැබීමට අපට යමක් අවශ්‍ය විය,” පෙනෙන විදිහට EMI Music විසින් තවදුරටත් ප්‍රවර්ධනය නොකිරීමට ගත් තීරණය ගැන සඳහන් කිරීමකි. ” රට ගුවන් විදුලියට එය ප්‍රස්ථාරයේ ඉහළ 30 ගණන්වල ඇනහිටීමෙන් පසුව. නොදන්නා හේතු නිසා, Osborne සහෝදරයන් ගුවන් විදුලියේ අරගල කර ඇත, නමුත් සජීවී ක්‍රියාවක් ලෙස ඔවුන්ගේ හැකියාව කිසි විටෙකත් ප්‍රශ්න නොකළ අතර සඳුදා රාත්‍රියේ ඔවුන් එය නැවත ඔප්පු කළේ ඔවුන්ගේ නවතම ඇල්බමයේ මාතෘකා ගීතය වන “ඇටසැකිලි” හි මාංසමය අනුවාදයක් හරහා වැලි පිපිරවීමෙනි. ජෝන් ඔස්බෝන් ගේ මාංශපේශී ගිටාර් වාදනය සහ ටීජේ ඔස්බෝන් ගේ ගායනය අතර “ඔබේ අල්මාරියේ ඇටසැකිලි තිබේ, ඒවා සමඟ මට ඇටකටු ඇත” වැනි රේඛා මත ඔවුන් සවස් වරුවේ වඩාත්ම රොක් ප්‍රසංගය සැපයූහ – එය ඔවුන් විදුලි පහන් දැල්වීමට පෙරය. ඔවුන්ගේ නියොන් ඇඳුම් කළු ආලෝකයෙන් දිලිසෙන ලෙසට.

නිල් ජීන්ස් වලින් සදහටම

පාර්ටන්ගේ රංගනය දැකීම සැමවිටම සතුටකි, නමුත් ඇය ඇගේ නව ඇල්බමයේ පළමු ගීතය වන “බිග් ඩ්‍රීම්ස් ඇන්ඩ් ෆෙඩඩ් ජීන්ස්” ගායනා කරන විට නිල් පැහැති ජීන්ස් සහ කව්බෝයි තොප්පියකින්, ධ්වනි ගිටාරය සමඟින් ඇයව ඉවත් කරනු දැකීම ඇත්තෙන්ම විශේෂත්වයක් විය. , සමගිය යුතු හඬ පටය දුවන්න, රෝස දුවන්න, ඇය ජේම්ස් පැටර්සන් සමඟ එක්ව ලියූ පොත. ඇගේ රංගනය ඇතුළත් විය Kelsea Balleriniහි ශ්‍රව්‍ය අනුවාදයේ ප්‍රධාන චරිතයේ භූමිකාව කියවන අය දුවන්න Rose Run. බැලරිනි සාදරයෙන් පිළිගන්නා එකතු කිරීමක් විය- තරමක් උල් වූ ප්ලග් එකක් නම්- නමුත් පාර්ටන්ට කිසිදු ගීතයක් බෙදා හැරීමට උදව් අවශ්‍ය නොවේ, විශේෂයෙන් මෙය මෙන් ස්වයං චරිතාපදානයක් ලෙස හැඟේ. එය පොතේ ප්‍රධාන චරිතය ගැන පෙනෙන්නට තිබුණද, “Just my ole guitar and me/Out to find my destiny” වැනි පේළි පාර්ටන්ගේ ජීවිත කතාවෙන් කෙලින්ම බැහැර වන අතර ඇය එය ගායනා කළේ ගමන ආරම්භ වූ කෙනෙකුගේ පුදුමයෙනි.

ඔබේ නැටුම් සපත්තු පැළඳ ගන්න

ක්ලාක්සන් පමණක් රසවත් ආවරණ පිරිනැමුවේ නැත. බැරට් ලී ඈන් වොමැක්ගේ 2000 සම්භාව්‍යයේ “අයි හොප් යූ ඩාන්ස්” හි අලංකාර, චිත්තවේගීය අනුවාදයක් ඉදිරිපත් කළේ ඇගේ ස්ඵටික කටහඬින් ගීතයේ ප්‍රබෝධමත් පොරොන්දුව අලංකාර ලෙස ග්‍රහණය කරමිනි. ඇය තම ළදරු දියණිය වන බයිලා ගැන සඳහන් නොකළත්, ඇයට එසේ කිරීමට සිදු නොවීය. ඉදිරියේදී සිදුවීමට නියමිත දේ සඳහා ආදරයෙන් සහ ආලෝකයෙන් පිරුණු ඇය රංගනය යවන්නේ කාටද යන්න පැහැදිලි විය.

57 වැනි ඇකඩමි ඔෆ් කන්ට්‍රි මියුසික් සම්මාන උළෙල නිෂ්පාදනය කරනු ලබන්නේ එම්ආර්සී සතු එම්ආර්සී සජීවී සහ විකල්ප විසිනි. MRC යනු P-MRC නමින් Penske Media සමඟ හවුල් ව්‍යාපාරයක් හරහා Billboard හි සම හිමිකරුවෙකි.

Next Post

ත්‍රිකුණාමලයේ වෙඩිතැබීමක්

Tue Mar 8 , 2022
සුනාමි ගම්මානයේ සිදුවූ දේ ත්‍රිකුණාමලය, කින්නියා ප්‍රදේශයේදී වෙඩි තැබීමක් තිබේ. අප වාර්තාකරු සත්කාර (07) රාත්‍රීයේදී මහාමාරු, නඩඋත්තු සුනාමි ගම්මානයේ පල්ලියක් අසලදී එම වෙඩි තැබීම සටහන් කර ඇත. පොලිසිය යතුරුපැදියකින් ගමන්කරමින් සිටි දෙදෙනෙක්ට යතුරුපැදියකින් පැමිණි තවත් දෙදෙනෙක් විසින් එම වෙඩිතැබීම සිදු විය. ඉන් තුවාල ලැබූ දෙදෙනා පළමු කින්නියා රෝහලට ඇතුළත් කර […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.