‘Euphoria’ ඩ්‍රයිව් ප්‍රවාහය සමමුහුර්ත කරයි ‘වෙනත් රූපවාහිනී වැඩසටහනක් මෙන් නොව’

2018 දී එය ආරම්භ වූ දා සිට, HBO හි උසස් පාසල් නාට්‍යය Euphoria එය සංවේදනය විය, නමුත් 2022 ජනවාරි 9 වන දින ප්‍රසංගය එහි දිගුකාලීන බලා සිටි දෙවන වාරය සඳහා නැවත පැමිණි විට, එය නව උසකට ළඟා විය – සහ ජනප්‍රියත්වයේ දෙවන වැඩිවීමක් අත්විඳීමට අතලොස්සකට උදව් විය. පළමු කථාංග තුනට වඩා ප්‍රේක්ෂක සංඛ්‍යාව දෙගුණයක් වීමත් සමඟ විවිධත්වය පෙබරවාරි මාසයේ වාර්තා විය Euphoriaගේ නව වාරය ඉක්මනින් පැරණි ධාවන පථවල දැවැන්ත ප්‍රවාහ ගැටිති සඳහා වැදගත් වාහනයක් බවට පත් විය.

ප්‍රදර්ශනයේ සංගීතය සඳහා — විවර්තනයෙන් තෙලෝනියස් භික්ෂුව හෝ ජූඩි ගාර්ලන්ඩ් දක්වා ලිල් Xan සහ Gecs 100′ Laura Les එක පැයක කථාංගයක් ඇතුළත, සියල්ල සංගීත අධීක්ෂක විසින් පාලනය කරනු ලැබේ ජෙන් මාලන් සහ නිෂ්පාදක-කලාකරුගේ මුල් ලකුණු විශේෂාංගය ලැබ්රින්ත් – බලපත්‍රලාභී සෑම ගීතයක් සඳහාම වාගේ සෑම කථාංගයක්ම විකාශය වූ පසු ශ්‍රාවකත්වයේ මැනිය හැකි ඉහළ යාමක් ඇති විය. රහසිගතව සමූහයේ ඩිජිටල් අලෙවිකරණ අධ්‍යක්ෂ ස්ටීවන් පාර්ඩෝ එය අද “වෙනත් රූපවාහිනී වැඩසටහනක් මෙන් නොව” යැයි පවසයි. “මෙවැනි වර්ධනයක් අසල වෙනත් කිසිදු සමමුහුර්ත කිරීම් අපට නොමැත. ප්‍රවාහයේ විශාල කරල් ඇති කරන එකම දෙය මම දැක ඇත්තේ TikTok ප්‍රවණතා වලින් ය.

ප්‍රසංගය ගීත සමඟින් මෙතරම් ප්‍රවනතා වී ඇත්තේ ඇයි? එහි සමස්ත සංස්කෘතික හැඹිලියට අමතරව, සම්පූර්ණ වාරයක් එකවර අතහැර දැමීමේ වර්තමාන ජනප්‍රිය ආකෘතිය වෙනුවට සතියෙන් සතිය නිකුත් වන කථාංග එහි කොටසක් විය හැකිය. “සම්පූර්ණ වාරයක් එකවර ඉදිරිපත් කරන බොහෝ Netflix සහ ප්‍රවාහ සංදර්ශන සමඟින්, මිනිසුන් විවිධ මිල ගණන් යටතේ කථාංග හරහා පැමිණෙන නිසා, ඇත්ත වශයෙන්ම යෝධ ස්පයික් ඉදිරියෙන් අපට නොපෙනේ,” පර්ඩෝ පවසයි. “Euphoria synchs සම්ප්‍රදායික රූපවාහිනියට වඩා සාමාන්‍ය ස්පයික් ඇති බව පෙනේ.

වාරයේ විශාලතම කැපී පෙනෙන ගීත දෙක – ගෙරි රෆර්ටිගේ “රේඛාව පහළට” සහ ස්ටීලි ඩෑන්ගේ “අපිරිසිදු වැඩ” – සංයෝජනයකින් ප්‍රතිලාභ ලබයි Euphoria buzz සහ TikTok ප්‍රවණතා ඔවුන්ගේ මුල් නිකුතු දිනයෙන් දශක ගණනාවකට පසු සංස්කෘතික සර්වසම්පූර්ණත්වයට තල්ලු කරයි. වාරයේ පළමු සහ දෙවන කථාංගවල අන්තර්ගත වූ 1978 ධාවන පථය “රයිට් ඩවුන් ද ලයින්”, TikTok හි ගීතය සඳහා වීඩියෝ 62,000 කට අධික ප්‍රමාණයක් සාදා ඇති අතර, දෙවන කථාංගයේ ඇතුළත් “ඩර්ටි වර්ක්” වීඩියෝ 10,000 කට අධික ප්‍රමාණයක් ඇත.

“රයිට් ඩවුන් ද ලයින්” ඊට පෙර සතියේ US ඉල්ලුමට අනුව ප්‍රවාහ 532,574ක් උපයා ගත්තේය. Euphoria MRC දත්ත වලට අනුව සමමුහුර්ත කරයි, නමුත් ගීතය එහි පළමු ස්ථානගත කිරීමෙන් පසු සතිපතා එක්සත් ජනපදයේ ඉල්ලුම මත ප්‍රවාහ 1,027,300 දක්වා වර්ධනය විය. (සටහන: MRC දත්ත සිකුරාදා සිට බ්‍රහස්පතින්දා කාලසටහනක සහ එතැන් සිට සතිපතා දත්ත නිරීක්ෂණය කරයි Euphoria ඉරිදා දිනවල ප්‍රදර්ශනය කරන ලද සතියෙන් පසු සංඛ්‍යා සම්පූර්ණ සතියක් නියෝජනය නොකරයි.) එහි දෙවන සමමුහුර්ත කිරීමෙන් පසුව එය මිලියන 2 සීමාවට ළඟා විය. අවසානයේදී, ජනවාරි 21-ජනවාරි සතිය සඳහා ගීතය ප්‍රවාහ 2,651,546කින් ඉහළ ගියේය. 27 ක් වන අතර එතැන් සිට සෑම සතියකම මිලියන 2 ක් පමණ උපයා ඇත. ඒ හා සමානව, “ඩර්ටි වර්ක්” එහි සමමුහුර්ත කිරීමට පෙර සතියේ ඉල්ලුම මත පදනම් වූ ප්‍රවාහයන් 341,972 ක් උපයා ගත් අතර පසුව සතියෙන් තුන් ගුණයකින් වැඩි විය. එය දැන් සතියකට ප්‍රවාහ 800,000 ක් පමණ ස්ථාවරව පවතී.

ඇමරිකානු සම්මතයන්, වැනි මහලියා ජැක්සන්ගේ “ගිම්හාන කාලය/සමහර විට මට මවක් නැති දරුවකු සේ හැඟේ” ද එහි පසුව ඉහළ ගියේය. Euphoria හතරවන කථාංගයේ ස්ථානගත කිරීම. කථාංගයේ ජනවාරි 30 විකාශන දිනයට පෙර සතියේදී මෙම ගීතය US මත පදනම් වූ ප්‍රවාහ 3,818ක් පමණක් ලබා ගෙන තිබූ නමුත් එය ප්‍රදර්ශනයේ දර්ශනය වූ සතියේදී 2,316%කින් ඉහළ ගියේය. (එහි විකාශනයෙන් පසු සතියේ වර්ධනය මන්දගාමී වුවද, මෙම කතාව සඳහා පර්යේෂණ කරන ලද අනෙකුත් බොහෝ ගීත මෙන්, එහි ආරම්භක සමමුහුර්තකරණයෙන් සති කිහිපයකට පසු මෙම ගීතය ප්‍රවාහයේ ඉහළ යාමක් පවත්වා ගෙන ඇත. “ගිම්හාන කාලය / සමහර විට,” උදාහරණයක් ලෙස, US 64,000 ක් පමණ පවත්වා ගෙන ගොස් ඇත- එහි කථාංගය විකාශය වූ දා සිට සතියකට ඉල්ලුම ප්‍රවාහයන්, එය පෙර උපයා ගත් 3,818 ට වඩා බොහෝ සෙයින් වෙනස් වේ).

මෙම සංදර්ශනය වඩාත් නැගී එන කලාකරුවන් සඳහා විශේෂයෙන් වටිනා බව ඔප්පු වී ඇත, ඔවුන්ගෙන් සමහරක් පරිභෝජනයේ විශාලම නැඟීම් අත්විඳ ඇත. රට කලාකරුවා ඔර්විල් පෙක්ගේ “Dead of Night” ගීතය MRC දත්ත වලට අනුව, එහි පළමු කථාංගය ස්ථානගත කිරීමට පෙර සතියේ 65,267 US ඉල්ලුම මත ප්‍රවාහයන් ලබා ගැනීමට සමත් විය. Euphoria 812%ක වැඩිවීමක් දක්වා, ජනවාරි 9 සතියේ ප්‍රවාහ 595,221 දක්වා ළඟා විය, එය ගුවන් විදුලියකින් වාදනය කරන විට Nate Jacobs සහ Cassie Howard යන චරිත බීමතින් ට්‍රක් රථයක වේගයෙන් ගමන් කරමින්, අලුත් අවුරුදු සාදයකට යන අතරතුර. Shazam ට අනුව, කථාංගයේ විකාශන දිනයට පෙර සිට “Dead of Night” සඳහා සෙවීම් 10,000% කට වඩා වැඩි විය. ඊළඟ සතියේ, ගීතය එක් සතියක් තුළ මිලියන 1.4 ක් ප්‍රවාහයන් කරා ළඟා විය. R&B ගායක බිග් මාලි සඳහා ද එවැනිම ප්‍රතිඵලයක් සිදු විය, එහි “4,5,6” ගීතය එහි ස්ථානගත කිරීමට පෙර සතියේ 28,282 වාරයක් විකාශය විය. ගීතය එහි පළමු කථාංගය ස්ථානගත කිරීමෙන් පසු ඊළඟ සති දෙක තුළ 730%කින් ඉහළ ගියේය.

ස්කොට් ක්‍රෙස්ටෝReservoir Media හි සමමුහුර්ත කිරීමේ ප්‍රධානියා පවසන්නේ ගීතයක් ඉහළ යනු ඇත්ද යන්නෙහි සන්දර්භය ද වැදගත් කොටසක් වන බවයි – සහ ඔහු විශ්වාස කිරීමට එක් හේතුවක් සිනෙඩ් ඕ’කොනර්ගේ “යුද්ධයට පෙර බීම” ඉතා හොඳින් සිදු විය. (එය වාරයේ සිව්වන කථාංගයේ ප්‍රදර්ශනය කිරීමට සතියකට පෙර US ඉල්ලුම මත ප්‍රවාහ 4,159ක් පමණක් උපයා ගෙන ඇති අතර MRC දත්ත වලට අනුව එහි ජනවාරි 30 න් පසු සතියේ US ඉල්ලුම මත ප්‍රවාහ 786,569 දක්වා ඉහළ ගියේය). “Sinead ගේ ගීතය සංදර්ශනය සඳහා ඉතා වැදගත් දර්ශනයක තිබුණා,” ඔහු පවසයි. කථාංගයේ, “ඩ්‍රින්ක් බිෆෝ ද වෝර්” සමලිංගික තැබෑරුමක ජූක් පෙට්ටියකින් වාදනය කළේ පින්තූරයට ගැලපෙන ස්වාමිපුරුෂයා වන අතර පියා වන කැල් ජේකොබ්ස් ගායනා කරන අතරතුර ඔහුගේ ලිංගික අනන්‍යතාවය ගණනය කරයි. කැසී උපන්දින සාදයකදී තාලයට ගායනා කරන ආකාරය කට්වේස් පෙන්වයි.

මෙම තර්කය සංදර්ශනයේ වෙනත් අවස්ථා වලදී ද පවතී, ගීත අඩු සැලකිය යුතු අවස්ථාවන්හිදී දර්ශනය වූ අතර එහි ප්‍රතිඵලයක් ලෙස පරිභෝජනයේ කිසිදු වෙනසක් සිදු නොවීය. “seaside_demo” විසින් SEB, දෙවන කථාංගයේ පසුබිමේ නිහඬව දර්ශනය වූ මෙය මෙයට උචිත උදාහරණයක් ලෙස ක්‍රියා කරයි. ඉල්ලුම මත ප්‍රවාහය මත පදනම් වූ එක්සත් ජනපදයේ සැබෑ නංවාලීමක් නොමැතිව, ධාවන පථය එහි පෙර ප්‍රවාහ සාමාන්‍යය වටා ස්ථාවරව පැවතුනි. Debussey ගේ “Reverie” සහ Piero Piccioni ගේ “E’vero, Ogni Mondo E’Felice” වැනි සම්භාව්‍ය තනු ද ශ්‍රාවකත්වයේ සැලකිය යුතු ඉහළ යෑමක් අත්විඳ නැත.

කෙසේ වෙතත්, මෙම එක්සත් ජනපද ප්‍රවාහ බූස්ට් කෙතරම් ශක්තිමත්ද යන්න විනිශ්චය කිරීමේදී, මෝසස් සුම්නි2020 දෙසැම්බර් 3 වෙනිදා තැබූ “20 වසර තුළ මම”, Euphoria විශේෂ, වාර දෙකේ ගීත තේරීම්වලට ඇති කළ හැකි කල්පවත්නා බලපෑමේ හොඳම දර්ශකය විය හැකිය. එහි සමමුහුර්ත කිරීමට සතියකට පෙර, Sumney’s track ට US on-demand streams 12,608ක් ලැබිණි. එය විශේෂයේ විකාශන සතියේ ප්‍රවාහ 270,044 දක්වා 2,103% කින් ඉහළ ගියේය. සමමුහුර්ත කිරීමේ සිට වසරකට වැඩි කාලයක්, ගීතයේ නරකම ප්‍රසංගය සතිය තවමත් එහි පූර්ව ප්‍රමාණයට වඩා හතර ගුණයකින් වැඩි විය.Euphoria මට්ටම, එහි පහළම ස්ථානයේ (නොවැ. 19-නොවැ. 25 සතිය) ප්‍රවාහ 46,079ක් උපයමින්.

දෙවන වාරය තිරගත වූ විට, පැරණි කථාංග නැවත නැරඹීමට හෝ අල්ලා ගැනීමට ප්‍රේක්ෂකයින් පොළඹවන විට, “Me in 20 Years” නැවතත් ඉහළ ගියේය, දෙවන වාරය විකාශනය වීමට පෙර සතිය සඳහා 60,752 US මත පදනම් වූ ප්‍රවාහයන්ගෙන් 73% කට වඩා ඉහළ ගොස් ප්‍රවාහ 105,379 දක්වා ඉහළ ගියේය. වාරයේ දෙවන සතියේ මංගල දර්ශනය ජනවාරි 9 වෙනිදා. “එය දැන් Spotify හි මෝසෙස්ගේ හොඳම ගීතය ලෙස නිරන්තරයෙන් ලැයිස්තුගත කර ඇත,” Pardo පවසයි. “සමමුහුර්ත කිරීමට පෙර එය එසේ නොවීය.”

Next Post

One Love: Cedella Marley & Fosil Team Up for International Women's Day Collection

Wed Mar 9 , 2022
ජාත්‍යන්තර කාන්තා දිනය සැමරීම සඳහා, Cedella Marley – කතුවරිය, නිර්මාණකරු, පටිගත කිරීමේ කලාකරුවන් සහ දියණිය බොබ් මාර්ලේ – සමඟ හවුල් වේ පොසිල අඟහරුවාදා (මාර්තු 8) නිකුත් කරන ලද සීමිත සංස්කරණ එකතුවක් සඳහා. ඇගේ පියාගේ සදාකාලික ජනප්‍රිය “වන් ලව්” සහ ඇගේ ජැමෙයිකානු උරුමයෙන් ආභාෂය ලබා ඇත Cedella Marley x ෆොසිල එකතුව […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.