Idina Menzel, Sara Bareilles යුක්රේන ගැහැණු ළමයා බෝම්බ නවාතැනේ ‘ලෙට් ඉට් ගෝ’ ගායනා කරන වීඩියෝවට ප්‍රතිචාර දක්වයි: ‘අනේ මගේ හදවත’

ප්‍රකෝප නොකළ රුසියානු යුද්ධයේ භීෂණය මධ්‍යයේ යුක්රේනයගැහැණු ළමයෙක් ගායනා කරන වෛරස් වීඩියෝවක්එයට යන්න දෙන්න” ඩිස්නි වෙතින් ශීත කළ Kyiv හි බෝම්බ කූඩාරමක වෛරස් වී ඇති අතර ගීතයේ මුල් ගායකයා සහ ලෝකයේ අවධානය ආකර්ෂණය විය.

ඇමීලියා නම් දැරියගේ චලනය වන ක්ලිප් සහිත සටහනක් – එය ඇගේ මවගේ අවසරය ඇතිව පටිගත කර ඇති බව වාර්තා වේ – එය සති අන්තයේ පළ කළ දා සිට මිලියන ගණනක් බෙදාගෙන ඇති අතර එය යුක්‍රේනියානු ජනතාවගේ ඔරොත්තු දීමේ හැකියාව සහ අසමසම ආත්මය පිළිබඳ තවත් සාක්ෂියකි. ඔවුන් රුසියානු හමුදාවන්ගෙන් නිර්දය බෝම්බ හෙලීමේ තවත් සතියක් විඳදරාගත් බැවිනි.

ක්ලිප් එකේ, දැරිය යුක්‍රේනියානු භාෂාවෙන් චිත්තවේගීය බයිලාවේ චංචල නිරූපණයක් ගායනා කරන අතර, කොන්ක්‍රීට් නවාතැනක තම රටවැසියන් සහ කාන්තාවන් වට කර ඇති අතර ඔවුන් නිහඬව වාඩි වී සිටින විට, ඇගේ රංගනය දෙස අවධානයෙන් යුතුව, අත්පුඩි ගසමින් සහ හෘදයාංගම, “බ්‍රාවෝ, බ්‍රාවෝ” ඉදිරිපත් කරයි. !” අවසානයේ දී.

අයිඩිනා මෙන්සෙල්එල්සා ලෙස රඟපෑවේය ශීත කළ සහ ඔස්කාර් සම්මානලාභී “ලෙට් ඉට් ගෝ” පටිගත කරන ලද වීඩියෝව බෙදාගත් අතර ඇමීලියාට ප්‍රශංසා සහ සහයෝගය ලබා දෙමින් ට්වීට් කරමින්, “අපි ඔබව දකිමු. අපි ඇත්තටම ඔබව දකිමු,” නිල් සහ කහ හදවත් ඉමොජි සමඟ යුක්රේන ධජයේ වර්ණවලට හිස නමා. සාරා බැරෙයිල්ස්සමඟ සහයෝගයෙන් කටයුතු කළ ශීත කළ ලේඛකයන් වන Bobby Lopez සහ Kristen Anderson-Lopez එල්සා වෙනුවෙන් ලියන ලද “Let It Go” ප්‍රති-ප්‍රේම ගීතයේ “මා සමඟ සිසිල්” කියලත් බර උනා.

“අනේ මගේ හදවත,” Bareilles ලිවීය.

“ඇය චිත්‍ර ඇඳීමට අමතරව, ඇය ගායනා කිරීමට ප්‍රිය කරන බව ඇය මට පැවසුවා … ප්‍රේක්ෂකයින් ඉදිරියේ විශාල වේදිකාවක ගායනා කිරීමට තමාට අවශ්‍ය බව ඇගේ සිහිනය රහසින් බෙදා ගත්තා … මෙය ප්‍රේක්ෂකයින් ඉදිරිපිට පළමු රංගනයයි … කිසිවක් ගැන කනස්සල්ලට පත් නොවන බව අමුතුවෙන් කිව යුතු නැත. මුල් පිටපතේ මාර්ටා ස්මේකෝවා ලිවීය ෆේස්බුක් සටහන නිර්භීත ශ්‍රේණියේ පාසල් සිසුවාගේ කාර්ය සාධනය. “පළමු වචනයෙන් [bomb shelter] සම්පූර්ණ නිශ්ශබ්දතාවයක් ඇති විය… සියල්ලෝම තම ව්‍යාපාරය පසෙකට දමා ආලෝකය විහිදුවන මෙම දැරියගේ ගීතයකට සවන් දෙන්න… පිරිමින්ට පවා කඳුළු වළක්වා ගත නොහැකි විය… ඇත්තටම ඇමීලියාට මෙය අවශ්‍ය විය… මම මෙම වීඩියෝව යුක්රේනයේ විවිධ නගරවල මිනිසුන්ට පෙන්වුවෙමි, එය ලෝකයේ විවිධ ප්‍රදේශවල සිටින විදේශිකයන් විසින් දැක ඇත!

සිවිල් ඉලක්ක ගණනාවකට පහර දී මිලියනයකට වඩා යුක්රේනියානුවන් තම රටෙන් පලවා හැර ඇති බව වාර්තා වූ රුසියානු හමුදා සඳහා ස්මේකෝවා දරුණු වචන කිහිපයක් කීවේය: “බලන්න, රුසියානුවනි, ඔබ සටන් කරන්නේ කාටද! සිවිල් වැසියන්ට එරෙහිව සටන් කිරීමට, අනාරක්ෂිත දරුවන්ගෙන් ළමා කාලය උදුරා ගත හැක්කේ බියගුල්ලෙකුට පමණි! ඔබ ඔබේ දරුවන්ට ඉස්ටුවක් වෙත යාමට ඉඩ දී, ඔවුන් කාලතුවක්කු මස් බවට පත් කරයි … අපගේ දරුවන් ආලෝකය විහිදුවයි, අමු අඳුරු බිම් මහලක පවා එය ඇසිපිය නොහෙයි, නමුත් ඊටත් වඩා දීප්තිමත් වේ! ”

“Let It Go” Billboard Hot 100 හි අංක 5 දක්වා ඉහළ ගිය අතර 2014 දී Disney විසින් සම්පාදන ඇල්බමයක් නිකුත් කරන ලදී. ඉඩ දෙන්න: සම්පූර්ණ කට්ටලයයුක්රේනියානු සහ රුසියානු භාෂා ඇතුළුව ගීතයේ ජාත්‍යන්තර අනුවාද 42ක් සමඟ.

පහත වීඩියෝව නරඹා තරුගේ ප්‍රතිචාර බලන්න.

Next Post

පාලිත ප්‍රනාන්දු මහතා ආපදා කළමනාකරණ රාජ්‍ය අමාත්‍යාංශයේ ලේකම්වරයා ලෙස පත් කර තිබේ

Tue Mar 8 , 2022
ආපදා කළමනාකරණ රාජ්‍ය අමාත්‍යාංශයේ ලේකම්වරයා ලෙස මේජර් ජනරාල් (විශ්‍රාමික) ඩබ්ලිව්.පී. පාලිත ප්‍රනාන්දු මහතා පත්කර ඇති බව ජනාධිපති මාධ්‍ය අංශය (PMD) පවසයි. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.