කටුගස්තොට දවල්ටත් ලයිට්

විදුලි අර්බුදයට පිළියම් සොයන රජයේ උත්සාහයට සහායවීම සඳහා දිවයිනේ වීදි ලාමිපු ලබන 31 වනදා දක්වා නිවා දමන ලෙස පළාත් පාලන ආයතනවලට උපදෙස් දුන්නත් කටුගස්තොට නගරයේ දහවල් කාලයේදී විදි ලාම්පු දැල්වා තිබූ අයුරුයි මේ.

Next Post

වසරේ පටිගත කිරීමේ ඉංජිනේරුවරයා සඳහා වන ජූනෝ සම්මාන නාමයෝජනා ලබා ගත් පළමු කාන්තාව බවට හිල් කුර්කුටිස් පත් වෙයි

Wed Mar 9 , 2022
පටිගත කිරීමේ ඉංජිනේරුවෙකු වන Hill Courkoutis ජාත්‍යන්තර කාන්තා දිනය සැමරීම ආරම්භ කළ බව ඔබට පැවසිය හැක. පසුගිය සතියේ 51 සඳහා නාමයෝජනා ප්‍රකාශයට පත් කළ අවස්ථාවේදී ජූනෝ සම්මාන, Courkoutis වසරේ පටිගත කිරීමේ ඉංජිනේරුවරිය සඳහා නම් කළ පළමු කාන්තාව බවට පත් විය. මෙම සම්මානය 1976 සිට සෑම වසරකම පිරිනමනු ලැබේ. Kourkoutis ඉංජිනේරු […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.