කලක් තිස්සේ බලාපොරොත්තුවෙන් සිටි දෙයක් ඉෂ්ට වන දිනයකි

2022 මාර්තු මස 09 වැනි බදාදා

රාහු කාලය දිවා 12.21 සිට 01.51 දක්වා රාත්‍රී 12.21 සිට 01.51 දක්වා

ශුභ දිසාව- උතුර, මරු සිටින දිසාව- ගිනිකොන

මේෂ

වියදම් ඉහල යයි

අවුල් වියවුල් සහිතයි. අනවශ්‍ය කටයුතු සඳහා වියදම් පක්ෂය ඉහල යයි. කරගෙන යන කටයුතු කල් සිදු වේ. රැකියා ස්ථානයේ ප්‍රධානීන්ගේ දෝෂරෝපණ එල්ල විය හැක. යම්කිසි දෙයක් ගැන සිතට සැකයක් ඇති වේ. විභාග කටයුතු වලින් ජග්‍රහණය ලැබීමයි. දණහිසෙන් ආබාධ ඇති කරයි.

වෘෂභ

අසරණයන්ට පිහිට වේ

විවිධ අංශයන්ට දර්ශකය ලබා ගනී. අසරණයන්ට පිහිට වීමට කටයුතු කරයි. වෙනදාට වඩා සැප පහසුව කල් ගත කිරීමේ හැකියාව ලැබේ. ප්‍රණීත ආහාරපාන තත්ත්වයට ලැබේ. ගෙදරදොර අලුත්වැඩියා කටයුතු සිදු කරයි. අලුත් විෂයයන් ඉගෙනීමේ අවස්ථා උදා වේ. ශරීරය සිසිල් බවක් ඇති කරයි.

මිථුන

ඔහුගෙන් වංචා

කරගෙන යන වැඩකටයුතු කල් සිදු වේ. වියදම් පක්ෂය ඉහල යයි. අන්‍යයන්ගේ සහයෝගය තමා බලාපොරොත්තු වන නිසා නොලැබේ. තීරණ ගැනීමේදී කල්නාකාරී විය යුතුයි. විශේෂයෙන් සමඟ කටයුතු කිරීමේ දී මුළා කිරීම් සිදුවිය හැක. කලකෝලාහලවලට පැටලිය හැක.

කටක

සමාජ ඇතුළත් හිමිවේ

ණයට දුන් මුදලක් නැවත ලැබේ. නිෂ්පාදනවල මාර්ග වර්ධනයක් ඇති වේ. සමාජ වැදගත් පාත්‍ර වේ. මිතුරන් සමග විනෝද වීමට අවස්ථාවක් උදා වේ. ගොවිතැන් කටයුතුවල නිරත අයට වාසිදායකයි. සතුරන් මිතුරන් බවට පත් වේ. ගුරුවරුන්ගේ පැසසුමට ලක්විය හැක. සෞඛ්‍යය යහපත්ය.

සිංහ

රැකියාවේ උසස්වීම්

වෙනදාට වඩා සැප පහසුවක් ලැබේ. හරහා මාර්ග සරු වේ. රැකීරක්ෂා කටයුතුවල උසස්වීම් පෙන්වයි. මිතුරන් හා ආශ්‍රය වැඩි වේ. ව්‍යාපාර කටයුතුවල නිරත අයට දියුණුවක් හිමි. අධ්‍යාපන ජයග්‍රහණ ලබා ගැනීමේ හැකියාව පවතී. ගෙදරදොර සාමකාමී බවක් ඇති වේ. විනෝද කටයුතුවලට යොමු වේ.

කන්යා

දන්නාති මිත්‍රදීන් සමග ගැටුම්

දන්නාති මිත්‍රදීන් සමග ආරවුල් ඇති වේ. ඉවසිලිමත්ව ක්‍රියා කළ යුතු දිනයකි. මුදල් පාවිච්චියේ දී කල්පනාකාරී වන්න. සිතේ භය සංකා ඇති කරයි. කරගෙන යන කටයුතු නිසි පරිදි ඉටුකර ගැනීමට බාධා පැමිණේ. ගෙදරදොර වටපිටාව අපිරිසිදු තත්ත්වයට පත් වේ. හිතවත් අයකුගෙන් සංග්‍රහයක් ලැබීමට ඉඩ තිබේ.

තුලා

විවාහ යෝජනා කල්යයි

බාධා පැමිණේ. වෙළඳ ව්‍යාපාර කටයුතුවල නිරත අයගේ ලාභ අඩු වේ. අධික ලෙස මුදල් වියදම් වේ. අධ්‍යාපන කටයුතුවලට අවහිරතා ඇති වේ. ගෘහ ජීවිතයේ ගැටලු ඇති වේ. විවාහ යෝජනා ස්ථිර වීම කල් යයි. රක්තවාත රෝග උත්සන්න විය හැක.

වෘශ්චික

අන්සතු වස්තුව ලැබේ

රැකීරක්ෂා කටයුතුවලට ඉල්ලුම් කිරීමට ශුභයි. බලාපොරොත්තු ඉෂ්ට වේ. අන්සතු වස්තුව පවා ලැබීමේ ඉඩකඩ තිබේ. දන්නා මිත්‍රදීන්ගේ වැඩි සැලකිල්ලක් දක්වයි. විවාහාපේක්ෂකයන්ට ගැළපෙන අයගෙන් යෝජනා ඉදිරිපත් වේ. විදේශගත අධ්‍යාපන කටයුතුවලින් ද ජයග්‍රහණය ලබා ගනී. උසස් අය සමග ආශ්‍රය ඇති වේ.

ධනු

රැකියා කටයුතු ප්‍රවේසමෙන්

කලක් බලාපොරොත්තුවෙන් සිටි දෙයක් ඉෂ්ට වේ. සාමාන්‍ය මට්ටමින් යහපත් ය. කය වෙහෙසා වැඩ කිරීමට සිදු වේ. රැකීරක්ෂා කටයුතුවල නිරත වීමේ දී කල්පනාකාරී විය යුතුය. අධ්‍යාපන කටයුතුවලට උනන්දුව අවශ්‍යයි. ප්‍රණීත ආහාරපාන භුක්ති විඳීමේ හැකියාව ලැබේ.

මකර

මිතුරන් අමනාප වේ

සිත් තැවුල්වලට හේතු විය. බාධා පැමිණේ. ණයතුරුස් වීමට පවා ඉඩ තිබේ. නඩුහබවලට පැටලීමෙන් කරදර සිදු වේ. මිතුරන් සතුටට පත් විය හැක. ගෙදරදොර ජීවිතයේ ද මත ගැටුම් ඇති වේ. පවුලෙන් පිට අය සමග ආශ්‍රය වැඩි වේ. අන්ය ජාතිකයන් ද ඇසුරට පත් වේ.

කුම්භ

බලාපොරොත්තු කඩවේ

රැකියා ස්ථානයේ ගැටුම්වලට ඉඩ නොලැබේ. මිල මුදල් හානි සිදු වේ. වටිනා භාණ්ඩ අස්ථානගත විය හැක. බලාපොරොත්තු කඩ නිසා සිතේ කනස්සල්ලක් ඇති කරයි. කරගෙන යන කටයුතු වලට බාධා පැමිණ ඇත. සංවාදය පාලනය කර ගැනීම.

මීන


ස්ත්රී පක්ෂයෙන් වාසි

රැකියා ස්ථානයේ දෝෂාරෝපණ එල්ල විය හැක. තනතුරුවලින් පහත වැටීමේ අවදානමක් පවතී. ආදායම වියදම සමබරයි. ස්ත්‍රී පක්ෂයෙන් වාසි ප්‍රයෝජන ලැබේ. අධ්‍යාපන කටයුතුවලට මහන්සි වීමට සිදුවේ. සෞඛ්‍ය තත්ත්වය යහපත්ය. හිතවත් අයකුගෙන් යම් අවස්ථාවක් පෙන්වයි.

The post කලක් බලාපොරොත්තුවෙන් සිටි දෙයක් ඉෂ්ට දිනයකි appeared first on Aruna.

Next Post

ඇතෙක් මරුවාට ලක්ෂ 12ක දඩයක්

Wed Mar 9 , 2022
විදුලි සැර වද්දවා ඇතකු මරා රහසිගතව වල දැමිමේ සිද්දියට සම්බන්ධ ප්‍රධාන සැකකරු ඇතුළු සිව් දෙනකුට රුපියල් දොලොස් ලක්ෂ පනස් දහසක දඩයක් නියම කිරීමට පුත්තලම අතිරේක මහෙස්ත්‍රාත් අසේල ද සිල්වා මහතා නියෝග කළේය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.