කැටි පෙරී මේ මුළු කාලයම ‘ගිනිවෙඩි’ සඳහා වැරදි ගී පද ගායනා කිරීම නිසා ඔබට කතා කළා

එය “විශ්මයයි”, “ඉහළට” නොවේ. කැටි පෙරී ඉරිදා රාත්‍රියේ (මාර්තු 6) කථාංගයේ පුපුරන සුලු හෙළිදරව්වක් අතහැරියේය ඇමරිකානු පිළිමය: ඔබ මේ මුළු කාලය පුරාම ඇයගේ ජනප්‍රිය ගීතය වන “ෆයර්වර්ක්” සඳහා වැරදි පද ගායනා කර ඇත. ලැජ්ජා වෙන්න එපා, ඔබ තනිවම නොවේ – ඇගේ මිතුරිය පිළිමය විනිශ්චය කරන්න ලූක් බ්රයන් ඔබ සමඟම ඇත.

32 හැවිරිදි ඔහු ඇයි කියා කියන්න බැහැ පොප් තරුව දශකයකට වැඩි කාලයක් මෙම බෝම්බ හෙලිදරව්ව මත වාඩි වී සිටියේය, නමුත් සමහර විට ඇය සැක කළේ කවදා හෝ ඇයගෙන් කෙනෙකුව පුළුස්සා දැමීමට එය කඩා දැමිය යුතු බවයි පිළිමය සම සේවකයින්. මේ සියල්ල ආරම්භ වූයේ බ්‍රයන් පෙරීගේ 2010-11 ස්මාෂ් ගායනා කරමින් ඉතා නොගැලපෙන ලෙස පෙනී සිටීමෙන් පසුවය, ඔහු පද රචනය නිවැරදිව ලබා ගත්තේ නම් එය ගැඹුරට කපා හැරීමට ඉඩ තිබුණි.

“එය ‘ඉහළට’ නොවේ, එය ‘ආහ් අහ්’ නොවේ,” පෙරී “ප්ලේ ඉට් අගේන්” ගායකයාට දේශන පැවැත්වීය. “හොඳයි, ඒ මොකක්ද, මොකද මම මේ අවුරුදු ගණනාවම දැනගෙන මැරෙනවා,” බ්‍රයන් උපහාසාත්මක ලෙස පිළිතුරු දුන්නේය.

“එය ‘විශ්මය විශ්මයජනකයි.’ ‘AWE,'” Katy පැවසුවේ වචනය හොඳින් පැහැදිලි වන ලෙස උච්චාරණය කරමින්. “ඒක හැමෝටම ‘විශ්මයයි’, එය නිවැරදිව කරන්න!”

“ගිනිකෙළි” සමඟින් උණුසුම් 100 2010 දී සති හතරක් සහ සති 39ක් ප්‍රස්ථාරයේ ගත කරමින්, මෙතරම් ආකර්ශනීය, ගෝලීය වශයෙන් ජනප්‍රිය ගීතයකට බොහෝ දෙනෙකුට වචන එකතු කළ හැක්කේ කෙසේද යන්න සමඟ එකඟ වීම දුෂ්කර ය. එසේ වුවද, පද රචනය සැමවිටම “බිය” වී ඇති බවට පෙරී ඇගේ ප්‍රකාශය දෙගුණ කළේය. ඇය මෑතකදී ඉන්ස්ටග්‍රෑම් සටහනක් මගින් උඩුගත කර ඇත පිළිමය ඇගේ පාසල් අධ්‍යාපනය බ්‍රයන් සමඟින් එහි තිර රුවක් Kerouac.com 2012 ග්‍රැමී නාමයෝජනා ප්‍රසංගයේදී “ගිනිකෙළි” ජැක් කෙරුවාක්ගේ 1957 ප්‍රතිසංස්කෘතික නවකතාවෙන් ආභාෂය ලැබූ බව ඇය පැවසූ කාලය ඉස්මතු කළ ලිපිය, පාරෙ.

“මට එකම මිනිසුන් පිස්සන්, ජීවත් වීමට පිස්සු, කතා කිරීමට පිස්සු, ගැලවීමට පිස්සු, සෑම දෙයකටම එකවර ආශාවක් ඇති අය,” බීට් පුරාවෘත්තය පොතේ වඩාත්ම උපුටා ගත හැකි ඡේදයක ලිවීය. . “කවදාවත් ඇඹරෙන හෝ සාමාන්‍ය දෙයක් නොකියන, නමුත් පුළුස්සා, පුළුස්සා, පුළුස්සා, තරු හරහා මකුළුවන් මෙන් පිපිරෙන අපූරු කහ රෝමානු ඉටිපන්දම් මෙන්, මැදින් ඔබ නිල් මධ්‍ය ලයිට් පොප් දකින අතර සියල්ලෝම ‘ආව්ව්!’ යයි.”

ඒක හරි. ‘Awww.’ පෙරීගේ සටහන පහතින් බලන්න:

Next Post

ශ්‍රී ලංකාවේ LNG සහ බලශක්ති ව්‍යාපෘති සමඟ ඉදිරියට යාමට නව බලකොටුව

Wed Mar 9 , 2022
නිව් යෝර්ක්හි ගෑස්-ට-පවර් සංවර්ධකයෙකු වන නිව් ෆෝට්‍රෙස් බලශක්ති පවසන්නේ ශ්‍රී ලංකා එල්එන්ජී ව්‍යාපෘතිය සඳහා රටේ අධිකරණය විරුද්ධ සංවර්ධනය මුදා හැරීමෙන් පසුව සැලසුම් කරගෙන යන බවයි. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.