ජර්මේන් ෆ්‍රැන්කෝ ‘එන්කැන්ටෝ’ සඳහා 2022 SCL සම්මානය දිනා ගනී: ඔස්කාර් ඊළඟද? (සම්පූර්ණ ජයග්‍රාහකයින්ගේ ලැයිස්තුව)

ජර්මේන් ෆ්‍රැන්කෝගේ ඔස්කාර් සම්මානය සඳහා නිර්දේශිත ලකුණු එන්කැන්ටෝ තෙවන වාර්ෂික චිත්‍රාගාරයේ චිත්‍රපටයක් සඳහා කැපී පෙනෙන මුල් ලකුණු ලබා ගත්තේය SCL සම්මාන, නිර්මාපකයින්ගේ සහ ගීත රචකයින්ගේ සංගමය විසින් පිරිනමනු ලබන සම්මාන. මෙම සම්මාන ප්‍රදානය අඟහරුවාදා (මාර්තු 8) ලොස් ඇන්ජලීස් හි Skirball සංස්කෘතික මධ්‍යස්ථානයේදී සිදු විය.

ෆ්‍රැන්කෝගේ ලකුණු තවත් ඔස්කාර් සම්මානය සඳහා නම් කළ ලකුණු තුනක් සමඟින් මෙහි තරඟ වදියි – නිකලස් බ්‍රිටෙල්ගේ උඩ බලන්න එපා, හාන්ස් සිමර්ගේ ඩන්හා ජොනී ග්‍රීන්වුඩ්ගේ බල්ලාගේ බලය.

ඩිස්නි සජීවිකරණ චිත්‍රපටයක් වාර්තා කළ පළමු කාන්තාව වන ෆ්‍රැන්කෝ, හොඳම මුල් ලකුණු සඳහා ඔස්කාර් සම්මානය දිනාගත් පළමු ලතින් ජාතිකයා වීමට තරඟ කරයි.

පස්වන ඔස්කාර් සම්මානය සඳහා නිර්දේශිත ලකුණු, ඇල්බර්ටෝ ඉග්ලේසියස්ගේ සමාන්තර මව්වරුන්, SCL සම්මාන උලෙළේදී වෙනත් කාණ්ඩයකින් තරඟ වැදුණි. එය ස්වාධීන චිත්‍රපටයක් සඳහා කැපී පෙනෙන මුල් ලකුණු සඳහා තරඟ කළ අතර එහිදී එය ඩැනියෙල් හාර්ට්ගේ අතින් පරාජය විය හරිත නයිට්.

බිලී අයිලිෂ් හා Finneas O’Connellගේ මාතෘකා ගීතය මැරෙන්න වෙලාවක් නෑ නාට්‍ය/වාර්තා චිත්‍රපටයක් සඳහා වූ විශිෂ්ඨ මුල් ගීතය සඳහා SCL සම්මානය දිනා ගන්නා ලදී. එය හොඳම මුල් ගීතය සඳහා ඔස්කාර් සම්මානයට ද නිර්දේශ වී ඇත. එය තවත් ඔස්කාර් සම්මානලාභියෙකු අභිබවා ගියේය. ඩයෑන් වොරන්ගේ “කොහොම හරි ඔබ කරන්න” වෙතින් සුබ දින හතරක්. හොඳම මුල් ගීතය සඳහා ඔස්කාර් සම්මාන සඳහා නිර්දේශ වූ අනෙකුත් තිදෙනා මෙහි නම් කර නැත.

Eilish සහ Finneas ඔවුන්ගේ SCL සම්මානය පාහේ පිළිගත්තා. ඔවුන්ගේ වීඩියෝ පණිවුඩයේ, ඔවුන් “අපේ කාලයේ සිටි විශිෂ්ට නිර්මාපකයින් සහ ගී පද රචකයින්” විසින් පිළිගැනීමට ගෞරවයට පාත්‍ර වූ බව බෙදාහදා ගත්හ.

මුලින් සැලසුම් කළ කාලයට වඩා සති පහකට පමණ පසුව සම්මාන පිරිනැමිණි. ඒවා මුලින් ඉදිරිපත් කිරීමට නියමිතව තිබුණේ පෙබරවාරි 1 වෙනිදා, නමුත් Omicron ප්‍රභේදයේ ව්‍යාප්තිය හේතුවෙන් ප්‍රදර්ශනය ජනවාරි මුලදී කල් දමන ලදී. කල් දැමීමත් සමඟ, ප්‍රදර්ශනයට එහි මුල් සත්කාරක, එමී ජයග්‍රාහකයා අහිමි විය ඩැරන් ක්‍රිස්. ඇලෝ බ්ලැක් ඔහුගේ ස්ථානයේ සත්කාරකත්වය දැක්වීය.

දෘශ්‍ය මාධ්‍ය (චිත්‍රපටය, රූපවාහිනිය, ප්‍රවාහය, අන්තර්ක්‍රියාකාරී) සංගීතය සඳහා කාණ්ඩ හතක් හරහා සම්මාන පිරිනැමිණි.

Hildur Guđnadóttir සඳහා අන්තර් ක්‍රියාකාරී මාධ්‍ය අංශයෙන් සෑම් ස්ලේටර් ජයග්‍රහණය කළේය සටන් බිම 2042. මෙය 2020 සමාරම්භක උත්සවයේ සිට Guđnadóttirගේ තුන්වන SCL සම්මානය සනිටුහන් කරයි, එහිදී ඇය චිත්‍රපට සහ රූපවාහිනී යන අංශ දෙකෙන්ම ත්‍යාග ලබා ගත්තාය. ජෝකර් හා චර්නොබිල් පිළිවෙලින්. ඇය ඔස්කාර් සම්මානය දිනා ගත්තාය ජෝකර්.

Spirit of Collaboration සම්මානය ඔස්කාර් සම්මානයට නිර්දේශ වූ නිර්මාපකයෙකුට පිරිනමන ලදී කාටර් බර්වෙල් සහ ඔස්කාර් සම්මානලාභී සිනමාකරුවන් වන Joel Coen සහ Ethan Coen. එකමුතුව කටයුතු කළ නිර්මාපකයින්ට සහ චිත්‍රපට නිෂ්පාදකයින්ට එම සම්මානය SCL සම්මාන උළෙලේ සුවිශේෂීම ගෞරවයයි. Burwell සහ Coen Brothers ඇතුළුව චිත්‍රපට 17ක් සඳහා සහයෝගයෙන් කටයුතු කර ඇත ඇරිසෝනා ඇති කිරීම, ලොකු ලෙබොව්ස්කි, අයියේ, ඔයා කොහෙද ඉන්නේ? මහලු මිනිසුන්ට රටක් නැත, ෆාගෝහා මැක්බත්ගේ ඛේදවාචකයඑය අධ්‍යක්ෂණය කර අනුවර්තනය කරන ලද්දේ Joel Coen විසිනි.

නැගී එන දක්ෂතා සඳහා වූ පළමු ඩේවිඩ් රක්සින් සම්මානය ස්ටෙෆනි ඉකොනොමෝ වෙත පිරිනමන ලදී සදහා බ්රහස්පතිගේ උරුමය. මෙම සම්මානය නම් කර ඇත්තේ ඔස්කාර් සම්මානයට නිර්දේශ වූ චිත්‍රපට ලකුණු ලාභියාගේ නමින් (සදහටම ඇම්බර්, වෙනම වගු2004 දී මිය ගිය අය.

මෙම අවස්ථාවට Grammy ජයග්‍රාහකයාගේ සංගීත සංදර්ශන ඇතුළත් විය ජුඩිත් හිල් (ස්ටාර්ඩම් සිට අඩි 20 ක්) ඒ වගේම Abigail Barlow සහ Emily Bear, Grammy-නම් කරන ලද ගීත රචකයන් Bridgerton: The Unofficial Musical. Carter Burwell Ensemble විසින් සංගීතමය උපහාරයක් සහයෝගීතාවයේ ආත්මය සම්මානය සමඟිනි.

නිර්මාපකයින් සහ ගීත රචකයන්ගේ සංගමය (SCL) යනු වෘත්තීය චිත්‍රපට, රූපවාහිනී, වීඩියෝ ක්‍රීඩා සහ සංගීත නාට්‍ය රචකයන් සහ ගීත රචකයින් සඳහා වන මූලික සංවිධානයයි. සංවිධානය අධ්‍යාපනය කෙරෙහි අවධානය යොමු කර ඇති අතර දෘශ්‍ය මාධ්‍ය ප්‍රජාව සඳහා සංගීතයට බලපාන නිර්මාණාත්මක, තාක්‍ෂණික, නීතිමය, ප්‍රවෘත්තිමය ගැටලු ආමන්ත්‍රණය කරයි. වැඩි විස්තර සඳහා පිවිසෙන්න SCL වෙබ් අඩවිය හෝ යන්න thescl.com/scl-awards/.

නාමයෝජනා සහ ජයග්‍රාහකයින්ගේ සම්පූර්ණ ලැයිස්තුව මෙන්න:

චිත්‍රාගාර චිත්‍රපටයක් සඳහා කැපී පෙනෙන මුල් ලකුණු:

නිකලස් බ්‍රිටෙල්, උඩ බලන්න එපාNetflix

හාන්ස් සිමර්, ඩන්Warner Bros.

ජයග්රාහකයා: ජර්මේන් ෆ්රැන්කෝ, එන්කැන්ටෝWalt Disney Pictures

ඇලෙක්සැන්ඩර් ඩෙස්ප්ලැට්, ප්රංශ යැවීමසෙවුම් ආලෝකය පින්තූර

ජොනී ග්‍රීන්වුඩ්, බල්ලාගේ බලයNetflix

 

ස්වාධීන චිත්‍රපටයක් සඳහා කැපී පෙනෙන මුල් ලකුණු:

කුබිලායි උන්ර්, ඇමරිකානු ද්‍රෝහියා: ඇක්සිස් සාලිගේ නඩු විභාගයසිරස් විනෝදාස්වාදය

ජයග්රාහකයා: ඩැනියෙල් හාර්ට්, හරිත නයිට්A24

රේචල් පෝට්මන්, ජූලියාStoryville Films/CNN

ඇල්බර්ටෝ ඉග්ලේසියස්, සමාන්තර මව්වරුන්Sony Pictures Classics

ජොනී ග්‍රීන්වුඩ්, ස්පෙන්සර්Neon/Topic Studios

 

සංගීතමය/විකට නාට්‍යයක් සඳහා කැපී පෙනෙන මුල් ගීතය:

ජයග්‍රාහකයා: Nicholas Britell, Ariana Grande, Scott Mescudi, Taura Stinson, “යන්තම් බලන්න” උඩ බලන්න එපාNetflix

Jamie Hartman, Jennifer Hudson, Carole King, “මෙන්න මම (Singing My Way Home)” ගරු කරනවාMGM/United කලාකරුවන්

ඇමී ඩොහර්ටි, “බිය රහිත” ආත්මය හීලෑ නොකළDreamworks Animation

Kris Bowers, Siedah Garrett, “Together All The Way” හිතවත් සුදු ජනතාවනිNetflix

ලින්-මැනුවෙල් මිරැන්ඩා, “මුළු ගිම්හානය” උසින්Warner Bros.

 

නාට්‍ය/වාර්තා චිත්‍රපටයක් සඳහා විශිෂ්ට මුල් ගීතය

XWINNER: Billie Eilish, Finneas O’Connell, “මැරෙන්න වෙලාවක් නෑ” මැරෙන්න වෙලාවක් නෑMGM/United කලාකරුවන්

XDiane Warren, “ඔබ කෙසේ හෝ කරන්න” සුබ දින හතරක්සිරස් විනෝදාස්වාදය

රූෆස් වේන්රයිට්, “රහස් සහෝදරිය” කැරලිකාර හදවත්Discovery+

ඩයෑන් වොරන්, “(කවදාවත්) ඔබව හීලෑ කරන්නේ නැහැ,” මස්ටෑන්ග්ස්: ඇමරිකාවේ වල් අශ්වයන්Virgil Films

Shawn Carter, Scott Mescudi, Jeymes Samuel, “Guns Go Bang” ඔවුන් වැටෙන අමාරුයිNetflix

 

රූපවාහිනිය සඳහා කැපී පෙනෙන මුල් ලකුණු:

නටාලි හෝල්ට්, ලොකීDisney+

ජුං ජේ-ඉල්, දැල්ලන් ක්රීඩාවNetflix

නිකලස් බ්‍රිටෙල්, අනුප්රාප්තිකයHBO

ක්රිස්ටෝෆ් බෙක්, වැන්ඩවිෂන්ඩිස්නි

ජයග්රාහකයා: Cristabel Tapia de Veer, සුදු නෙළුම්ඇපල්

අන්තර්ක්‍රියාකාරී මාධ්‍ය සඳහා කැපී පෙනෙන මුල් ලකුණු:

ඔස්ටින් වින්ටරි, Alien Fireteam Eliteසීතල යකඩ

ජයග්‍රාහකයා: Hildur Guđnadóttir & Sam Slater, සටන් බිම 2042Digital Illusions CE, Electronic Arts

ජර්මේන් ෆ්‍රැන්කෝ, කුං ෆු පැන්ඩා: විස්මිත දේශයUniversal Beijing Resort & Dreamworks Animation

 

ඩේවිඩ් රක්සින් සම්මානය:

ජෝයි න්ගයිව්, බ්ලෂ්Apple TV+

ඈන්-කැත්රින් ඩර්න්, ක්ලවුස් පවුලNetflix

ජයග්රාහකයා: ස්ටෙෆනි ඉකොනොමෝ, බ්රහස්පතිගේ උරුමයNetflix

 

සහයෝගීතාවයේ ආත්මය සම්මානය:

ලබන්නන්: නිර්මාපකයෙකු වන කාටර් බර්වෙල් සහ චිත්‍රපට නිෂ්පාදකයන් වන ජොයෙල් කෝන් සහ ඊතන් කෝන්

Next Post

ලිප පත්තු කරගන්න හැදුව පෝලිම (වීඩියෝ)

Wed Mar 9 , 2022
ඔරුගොඩවත්තේ භූමිතෙල් පෝළිමෙන් ඇහෙන දුක්බර කතාව ඉන්ධන අර්බුදයත් සමග දින වාහන දින පෝලිම් වල රැදී සිටියා මේ වන විට භාණ්ඩ මිලදී ගැනීම වෙනුවෙන් ජනතාව බොහෝ ගණන් දක්වා පෝලිම් වල රැදී සිටින අයුරු “අරුණ” අපට දැකගත හැකි වේ. පෝලිම් වල සිටි ජනතාව දායක හිඟයත් සමග භූමිතෙල් ලිපට මාරු වුන ඔබට මේ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.