ට්‍රැවිස් ස්කොට්ගේ ව්‍යාපෘතිය HEAL ප්‍රජා මුල පිරීම් සඳහා ඩොලර් මිලියන 5ක් දියත් කරයි

ට්‍රැවිස් ස්කොට් ඔහුගේ Cactus Jack Foundation හරහා Project HEAL නමින් බහු-ස්ථර, දිගු කාලීන ප්‍රජා කේන්ද්‍රීය පරිත්‍යාගශීලී සහ ආයෝජන ප්‍රයත්න මාලාවක් දියත් කර ඇත. පරිත්‍යාගශීලී ප්‍රයත්නය මගින් ස්කොට්ගේ උපන් ප්‍රාන්තය වන ටෙක්සාස් හි ප්‍රජා පාදක මුල පිරීම් සඳහා ඩොලර් මිලියන 5ක් ලබා දෙනු ඇත.

ස්කොට්ගේ මුලපිරීම්වල කුළුණු හතරෙන් එකකට එක්සත් ජනපද නගරාධිපතිවරුන්ගේ කාර්ය සාධක බලකායේ සිදුවීම් ආරක්ෂාව සහ දැනට සංවර්ධනය වෙමින් පවතින තාක්‍ෂණයෙන් මෙහෙයවන උපාංගයට අරමුදල් සැපයීම හරහා මහා පරිමාණ සජීවී සිදුවීම් සඳහා ආරක්ෂක අභියෝගවලට විසඳුම් ඇතුළත් වේ. තාක්‍ෂණ අංශයේ, රජය, හදිසි ප්‍රතිචාර, සිදුවීම් කළමනාකරණය, සෞඛ්‍ය සහ මහජන ආරක්‍ෂාව යන අංශවල පුද්ගලයන්ගේ එකමුතුවක් අනාගත මහා පරිමාණ සිදුවීම් මගින් මුහුණ දෙන ආරක්‍ෂිත අභියෝග වඩාත් ඵලදායී ලෙස විසඳීමට එක්ව කටයුතු කරනු ඇත, එය පුළුල් නිර්දේශ වාර්තාවකින් අවසන් වනු ඇත. .

දෙසැම්බර් මාසයේදී, දැන්වීම් පුවරුව සඳහා නව උත්සාහයක ස්කොට් සම්බන්ධ වූ බව වාර්තා විය ආරක්ෂක පියවරයන් සම්මත කිරීම පසුව එක්සත් ජනපදය පුරා උත්සව වලදී 10 දෙනෙක් මිය ගියහ හා තවත් සිය ගණනක් තුවාල ලැබූහ මාසයකට පෙර රැපර්ගේ ඇස්ට්‍රෝවර්ල්ඩ් උත්සවයේදී.

ඓතිහාසික වශයෙන් කළු විද්‍යාල සහ විශ්ව විද්‍යාල (HBCUs) හි සිසුන් සඳහා පොරොන්දු වූ ශිෂ්‍යත්ව සඳහා ඩොලර් මිලියනයක් ඇතුළත් වන අනෙකුත් ප්‍රයත්නයන් වේ. ස්කොට්ගේ සහය ඇතිව, Waymon Webster ශිෂ්‍යත්ව අරමුදල අධ්‍යයන විශිෂ්ටත්වයට ළඟා වූ (සාමාන්‍ය 3.5 හෝ ඊට වැඩි GPA) නමුත් ඔවුන්ගේ දෙවන අධ්‍යයන වාරයේ ජ්‍යෙෂ්ඨ වසරේ මූල්‍ය විපත්තියේ අවසාන මොහොතේ අභියෝගයට මුහුණ දෙන ජ්‍යෙෂ් ors යින්ට ඩොලර් 10,000 ශිෂ්‍යත්ව ලබා දෙනු ඇත – සහ උපාධිය ලබා නොගැනීමේ අවදානමක් ඇත. .

පදනමට අනුව, Scott HBCUs සඳහා සහාය දක්වන දෙවන වසර මෙය වන නමුත් මෙම වසරේ දායකත්වය දස ගුණයකින් වැඩි වී ඇත. අතීත ප්‍රතිලාභීන්ට හොවාර්ඩ් විශ්ව විද්‍යාලය, මෝර්හවුස් විද්‍යාලය, ටෙක්සාස් සදර්න් විශ්ව විද්‍යාලය, ග්‍රැම්බ්ලින් ප්‍රාන්ත විශ්ව විද්‍යාලය සහ ප්‍රේරී වීව් ඒ ඇන්ඩ් එම් විශ්ව විද්‍යාලයේ සිසුන් ඇතුළත් වේ – ඔහු අධ්‍යාපනඥයෙකු ලෙස ද සේවය කළ ස්කොට්ගේ සීයාගේ අධ්‍යාපන ආයතනය. ශිෂ්‍යත්වය වේමන්ගේ නමින් නම් කර ඇත්තේ අධ්‍යයන විශිෂ්ටත්වය සඳහා ඔහුගේ ජීවිත කාලය කැප කිරීම සඳහා ය.

“මගේ සීයා තම ජීවිත කාලය පුරාවට දහස් ගණන් තරුණ ජීවිතවල වෙනසක් ඇති කළ අධ්‍යාපනඥයෙක්. ඔහු මට සහ තවත් අසංඛ්‍යාත මිනිසුන්ට ප්‍රධාන බලපෑමක් කරයි, ඔහු ඔවුන්ගේ සිහින විශ්වාස කළ, ඔහු ආයෝජනය කළේ කාගේ බලාපොරොත්තු සහ ඔහු විශාල කර ගත් අනාගතයද, ”ස්කොට් නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේය. “අපගේ ප්‍රජාවන්ගේ අනාගතය දෙස බලා හැකි තරම් ජීවිතවල බලාපොරොත්තුව සහ විශිෂ්ටත්වය ඇති කරන ව්‍යාපෘති සහ වැඩසටහන් අපි නිර්මාණය කරන්නේ ඔහුගේ ආත්මය තුළ ය.”

HEAL හි දෙවන ස්ථම්භය ඩිජිටල් උපදේශන සහ දුරකථන ඇමතුම් සඳහා අරමුදල් සැපයීම සඳහා “සංඛ්‍යා හතක්” ප්‍රතිඥා දීමෙන් මානසික සෞඛ්‍යය ආමන්ත්‍රණය කරයි. ස්කොට් බලපත්‍රලාභී වෘත්තීය උපදේශකයින් සහ සමාජ සේවකයින් සමඟ නොමිලේ වැඩසටහන් ලබා දෙනු ඇත. මෙම උත්සාහය හූස්ටන් හි චර්යාත්මක සෞඛ්‍ය විශේෂඥයෙකු විසින් මෙහෙයවනු ලැබේ ආචාර්ය ජැනිස් බීල්.

“මානසික සෞඛ්‍යය සාම්ප්‍රදායිකව තහනම් විෂයක්. ජීවිතය සාමාන්‍ය තත්ත්වයට පත්වීමට පටන් ගන්නා විට, බොහෝ යෞවනයන් තවමත් දුක් විඳිමින් සිටින අතර, නිවසේදී, පාසැලේදී සහ ඔවුන්ගේ ප්‍රජාව තුළ ඔවුන්ගේ අත්දැකීම්වලට බරපතල බාධා කිරීම්වලින් පසු නැවත සකස් කර ගැනීමට උපකාර අවශ්‍ය වේ, ”වෛද්‍ය බීල් නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේය. “ට්‍රැවිස් ස්කොට්ගේ සහාය ඇතිව, HEAL හි වැඩසටහන් මගින් මානසික සෞඛ්‍ය ගැටලු මඟහරවා ගැනීමට සහ ඔවුන් විය හැකි හොඳම දේ බවට පත්වීමට තරුණ තරුණියන් සවිබල ගන්වනු ඇත.”

Travis Scott’s Cactus Jack Foundation සමග එක්ව, තරුණ කලාකරුවන්, නිර්මාණකරුවන්, තාක්ෂණික නවෝත්පාදකයින් සඳහා ලාභ නොලබන ආයතනයක් වන හූස්ටන්හි TXRX Labs හි CACT.US යෞවන නිර්මාණ මධ්‍යස්ථානයේ ඉලක්කම් හතක ව්‍යාප්තියකි. අවකාශයට නිදහස් චිත්‍රාගාර අවකාශය, වැඩ අවකාශය, මෙවලම් අවකාශය, රැකියා සහ ආධුනිකත්ව පුහුණුව, තරුණ අධ්‍යාපනය සහ සිදුවීම් ඇතුළත් වේ. HEAL විසින් ඓතිහාසික වශයෙන් කළු ජාතික විද්‍යාලයක් හෝ විශ්ව විද්‍යාලයක් සමඟ උපාය මාර්ගික සබැඳි හවුල්කාරිත්වයක් හරහා මධ්‍යස්ථානය සඳහා නව විස්තීරණ නිර්මාණාත්මක සැලසුම් අධ්‍යාපන වැඩසටහනක් සඳහා අරමුදල් සපයනු ඇත.

Next Post

අධිකරණයට අපහාස කිරීමේ දෙවැනි නඩුව සඳහා රන්ජන් ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණයට රැගෙන එයි

Wed Mar 9 , 2022
අධිකරණයට අපහාස කිරීමේ චෝදනාව මත හිටපු පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී රන්ජන් රාමනායක මහතාට එරෙහිව පවරා ඇති දෙවන නඩුව විභාගයට ගැනීම සඳහා අද (මාර්තු 09) පෙරවරුවේ ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණය වෙත රැගෙන එනු ලැබුවා. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.