මිනියාපොලිස් හි එක්සත් ජනපද බැංකු ක්‍රීඩාංගනය ගාර්ත් බෲක්ස් ප්‍රදර්ශනයේදී තුවාල ලැබූ විස්කොන්සින් මිනිසා සමඟ පදිංචි වේ

එක්සත් ජනපද බැංකු ක්‍රීඩාංගනයේ නිලධාරීන් ඩොලර් මිලියන 1.2 ක පියවීමේ කොටසක් විස්කොන්සින් ජාතිකයෙකුට ගෙවීමට එකඟ වී ඇත. ගාර්ත් බෲක්ස් 2019 දී ප්රසංගය.

මාෂ්ෆීල්ඩ්හි ටොම් සහ ඩයනා උගොරෙට්ස්, ගේට්ටුවකින් පිටත ටොම් උගොරෙට්ස්ගේ පාදය මතට විශාල වානේ හයිඩ්‍රොලික් බාධකයක් පහත් කිරීමෙන් පසු මිනියාපොලිස් ක්‍රීඩාංගනයේ හිමිකරුට, එහි ක්‍රියාකරුවන්ට, ඉදිකිරීම්කරුවන්ට සහ ආරක්ෂක නිලධාරීන්ට එරෙහිව නඩු පවරන ලදී. ඔහුගේ සදාකාලික ආබාධිතභාවය සහ අතීත සහ අනාගත වෛද්‍ය වියදම් වෙනුවෙන් ඔහු නඩු පැවරීය. ඩයනා උගොරෙට්ස් සහකාරිය අහිමි වීම සඳහා වන්දි ඉල්ලා සිටියේය.

යුවලගේ නීතීඥ මයිකල් බ්‍රෝස් පවසන්නේ බේරුම්කරණයේ රහස්‍ය වගන්තියක් ඇතුළත් වන අතර එය පාර්ශවයන්ට තම සේවාදායකයාගේ තුවාල, සිද්ධිය හෝ බේරුම්කරණය සාකච්ඡා කිරීම තහනම් කරයි. 2019 මැයි 4 වන දින ක්‍රීඩාංගනයේ දකුණු පැත්තේ පිහිටි පෙන්ටෙයාර් ගේට්ටුවෙන් පිටත ආරක්ෂක පුද්ගලයින් දෙදෙනෙකු “නොසැලකිලිමත් ලෙස” බාධක කූඩුව පහත් කළ බවට නඩුවෙන් චෝදනා කළේය. මෙම බාධකය ක්‍රීඩාංගනයේ ගේට්ටුවලට වාහන ධාවනය කිරීම වැළැක්වීමට කටයුතු කරයි.

ක්‍රීඩාංගනයේ හිමිකරු, මිනසෝටා ක්‍රීඩා පහසුකම් අධිකාරිය, එහි පියවීමේ කොටස වන ඩොලර් 745,000 පසුගිය මාසයේ අත්සන් කළේය. එය රක්ෂණයෙන් ආවරණය වේ. ලේඛනය නඩුව අවසන් කරන අතර, එය නොසැලකිලිමත්කම පිළිගැනීමක් ලෙස අර්ථ දැක්විය යුතු නැත, නමුත් එය අත්සන් කර ඇත්තේ “සාමය මිලදී ගැනීම සඳහා පමණක්” බවයි.

MSFA නීතීඥ ජේ ලින්ඩ්ග්‍රන් පැවසුවේ වසර හයක් පැරණි මිනියාපොලිස් ක්‍රීඩාංගනය සම්බන්ධ විශාල තුවාල නිරාකරණයක් ගැන තමා නොදැන සිටි බවයි. Star Tribune වාර්තා කර ඇත.

“පැහැදිලිවම මිනිසා බිහිසුණු තුවාලයකට ලක්ව ඇත,” Lindgren පැවසුවේ දුරස්ථ පාලක උපකරණයක් Ugoretz ගේ පාදයේ කූඤ්ඤය පහත් කළ හැකි බවයි. ඇත්ත වශයෙන්ම සිදුවූයේ කුමක්ද යන්න සම්බන්ධයෙන්, Lindgren පැවසුවේ එය අපැහැදිලි බවයි.

Next Post

හිටපු ඇමැතිගේ මාධ්‍ය හමුවට ගිය මාධ්‍යවේදීනට බාධා

Wed Mar 9 , 2022
අමාත්‍ය ධූරයෙන් ඉල්ලා අස්වු ජයන්ත සමරවීර මහතා අද කැඳවා තිබු මාධ්‍ය හමුව ආවරණය කිරිමට ගිය මාධ්‍යවේදින්ට වරාය හා නාවුක කටයුතු අමාත්‍යංශයේ ආරක්ෂකයන් බාධා කර ඇත.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.