ලිප පත්තු කරගන්න හැදුව පෝලිම (වීඩියෝ)

ඔරුගොඩවත්තේ භූමිතෙල් පෝළිමෙන් ඇහෙන දුක්බර කතාව

ඉන්ධන අර්බුදයත් සමග දින වාහන දින පෝලිම් වල රැදී සිටියා මේ වන විට භාණ්ඩ මිලදී ගැනීම වෙනුවෙන් ජනතාව බොහෝ ගණන් දක්වා පෝලිම් වල රැදී සිටින අයුරු “අරුණ” අපට දැකගත හැකි වේ.

පෝලිම් වල සිටි ජනතාව දායක හිඟයත් සමග භූමිතෙල් ලිපට මාරු වුන ඔබට මේ වන විට දරුවන්ට කුසට ආහාර වේලක් පවා සකස් කර දීමට දහසක් දුක් විඳීමට සිදුවී ඇත.

කොළඹ ඔරුගොඩවත්තේ පිහිටි වෘක්ෂ පිරවුම් පිරහලේ භූමිතෙල් ලබා ගැනීමට අසරණ පොලිස් වයෝද මවක් අපට අදහස් දැක්වීම සඳහා මේ ආකාරයෙන්…

“අනේ මහත්තයෝ උදේ ඉදලා විදලා ගෙදර වැඩපල කරලා, රස්සාවට ගිහිල්ලා මැරි මැරි වැඩකරලා ලැබෙන සොච්චම් මුදල අරන් ගෙදර එනකොට ළමයින්ට කෑම හදලා දෙන්න ගෙදර භූමිතෙල් ටික තියෙනවා. එකත් දැන් කඩෙන් ගන්න. ෂෙඩ්ම එන්න ඔනේ මේ පොඩි එකටන් එක අරන්. ඒවත් දිග භූමිතෙල් ටිකක් ගන්න මෙච්චර පොලිසියේ වයසක මම කොහොමද මහත්තයෝ පැය ගාණක් හිටගෙන ඉන්නේ. අපිට දැන් හොදටම මහන්සිය. මොකද්ද මහත්තයෝ මේ වෙන්නේ. අපි දුක් විදිනවා එදා ඉදන්, ආණ්ඩුවට එන්න එන්නම අපිව අසරණ කරනවා. මගේ දරුවෝ ගෙදර තනියම. ඒ මදිවට කරන්ට් එකත් කපලා. දරුවන්ට කුප්පි ලාම්පුව පත්තු කරලා දෙන්නත් විදිහක් ප්‍රක්ෂේපණය කරන තැන්වල ටික නැති නිසා.”

The post ලිප පත්තු කරගන්න හැදුවා පෝලිම (වීඩියෝ) appeared first on Aruna.

Next Post

පාර්ලිමේන්තුවේත් අනවශ්‍ය විදුලි පහන් නිවා දමන්න නියෝග

Wed Mar 9 , 2022
පවතින ආර්ථික තත්වය සැලකිල්ලට ගෙන පාර්ලිමේන්තු සංකීර්ණයේ අනවශ්‍ය විදුලි පහන් නිවා දමා සහයෝගය ලබාදෙන්නැයි තමා සියලු දෙනාගෙන් ඉල්ලීමක් කරන බව කතානායක මහින්ද යාපා අබේවර්ධන මහතා පාර්ලිමේන්තුවේදී අද (9) පැවසීය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.