වසරේ පටිගත කිරීමේ ඉංජිනේරුවරයා සඳහා වන ජූනෝ සම්මාන නාමයෝජනා ලබා ගත් පළමු කාන්තාව බවට හිල් කුර්කුටිස් පත් වෙයි

පටිගත කිරීමේ ඉංජිනේරුවෙකු වන Hill Courkoutis ජාත්‍යන්තර කාන්තා දිනය සැමරීම ආරම්භ කළ බව ඔබට පැවසිය හැක.

පසුගිය සතියේ 51 සඳහා නාමයෝජනා ප්‍රකාශයට පත් කළ අවස්ථාවේදී ජූනෝ සම්මාන, Courkoutis වසරේ පටිගත කිරීමේ ඉංජිනේරුවරිය සඳහා නම් කළ පළමු කාන්තාව බවට පත් විය. මෙම සම්මානය 1976 සිට සෑම වසරකම පිරිනමනු ලැබේ.

Kourkoutis ඉංජිනේරු Tania Joy ගේ “The Drought” සහ SATE හි “Howler” සඳහා නම් කර ඇත. ඊට අමතරව, SATE හි මෝඩයාඇය විසින් නිෂ්පාදනය කරන ලද, වසරේ විකල්ප ඇල්බමය සඳහා නම් කර ඇත.

“ජූනෝස් සහ මෙම කාණ්ඩයට මාව නම් කළ අයට මම දැඩි ගෞරවයක් සහ කෘතඥතාවයක් දැනෙනවා,” Courkoutis ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේය. දැන්වීම් පුවරුව. “මෙය අපගේ කර්මාන්තයේ හැරවුම් ලක්ෂ්‍යයක් බව මම සැබවින්ම විශ්වාස කරන අතර දෘශ්‍යතාව සහ නියෝජනය වැඩි වන අතර වැඩි අවස්ථාවන් ඉදිරිපත් කරන විට, තාක්‍ෂණික ක්ෂේත්‍රවල ඔවුන්ගේ ඇදහිය නොහැකි වැඩ සඳහා තවත් බොහෝ කාන්තාවන් පිළිගැනීමට ලක් වනු ඇත. අපගේ ප්‍රජාව තුළ බොහෝ දක්ෂතා ඇති අතර අපි යන්තම් මතුපිට සීරීමට ලක් කර ඇත්තෙමු – මෙය උද්යෝගිමත් කාලයක් වන අතර අනාගතය කුමක් වේදැයි මම බලා සිටිමි.

Courkoutis වසරේ පටිගත කිරීමේ ඉංජිනේරුවා සඳහා තරඟ වදින්නේ තවත් පළමු වරට නම් කරන ලද Evan Miles සමඟ ය; සහ සම්මානයේ පසුගිය ජයග්‍රාහකයින් තිදෙනෙක් – පසුගිය වසරේ ජයග්‍රහණය කළ සර්බන් ජීනියා; ජෝර්ජ් සේරා, 2012 ජයග්රාහකයා; සහ 2007 සහ 2020 දෙකේදීම ජයග්‍රහණය කළ John ‘Beetle’ Bailey.

ෂෙරිල් ක්‍රෝ ගේ වැඩ සඳහා සම්භාව්‍ය නොවන හොඳම ඉංජිනේරු ඇල්බමය සඳහා ග්‍රැමී නාමයෝජනා සහ ග්‍රැමී සම්මානය ලැබූ ප්‍රථම කාන්තා ඉංජිනේරුවරිය බවට ට්‍රිනා ෂූමේකර් පත්වී වසර 23 කට පසුව මෙම ජයග්‍රහණය පැමිණේ. ග්ලෝබ් සැසි (1998).

ඉන් පසුව තවත් කාන්තාවන් දෙදෙනෙක් එම කාණ්ඩයේ ග්‍රැමී සම්මාන ද දිනා ගෙන ඇත. ඉමොජන් හීප් ඇගේම ඇල්බමය ඉංජිනේරු විද්‍යාව සඳහා දිනා ගත්තේය ඉලිප්සය (2009). Beck’s හි ප්‍රවීන ඉංජිනේරුවරියක් ලෙස Emily Lazar ජයග්‍රහණය කළාය වර්ණ (2018)

වෙන්ඩි කාලෝස් ඇයගේම ජනප්‍රිය ඇල්බමයේ වැඩ සඳහා සමාන සම්භාව්‍ය කාණ්ඩයේ, හොඳම ඉංජිනේරු ඇල්බමය, සම්භාව්‍ය සඳහා ග්‍රැමී නාමයෝජනාවක් – ග්‍රැමී සම්මානයක් ද ලැබූ පළමු කාන්තාව විය. ස්විච්-ඕන් බැච් (1969)

ලෙස්ලි ඈන් ජෝන්ස් හොඳම ඉංජිනේරු ඇල්බමය, සම්භාව්‍ය සඳහා තුන් වරක් ජයග්‍රාහකයා වේ. ඇය 2010 සිට තුන් වතාවක් ජයග්රහණය කර ඇත.

Courkoutis නිෂ්පාදකයෙක්, ගීත රචකයෙක්, නිර්මාපකයෙක්, කලාකරුවෙක්, සංගීතඥයෙක් සහ අධ්‍යක්ෂකවරියක් වන අතර ඇය ටොරොන්ටෝ චිත්‍රාගාරය වන The Lair වෙතින් වැඩ කරයි.

කුර්කූටිස් ලීලා ගිල්ඩේස් ක්‍රීඩා කර, නිෂ්පාදනය කර මිශ්‍ර කළේය උතුරු තරුව ඇමතීම, එය වසරේ සමකාලීන මුල් ඇල්බමය සඳහා පසුගිය වසරේ ජූනෝ සම්මානය දිනා ගත්තේය.

Kourkoutis විසින් Royal Wood, Jules, POESY, Digging Roots, Cassie Dasilva, SATE, Madison Violet, Pavlo and Martha and the Muffins විසින් පටිගත කිරීම් ද නිෂ්පාදනය කර ඇත. ඇය July Talk, Adam Cohen, Dear Rouge, Good Lovelies සහ Jill Barber සඳහා රීමික්ස් කර ඇත.

සංගීත ian යෙකු ලෙස, Courkoutis The Weeknd, Serena Ryder සහ Tara Slone වැනි කලාකරුවන් සමඟ වාදනය කර ඇත. වාර දෙකක් සඳහා, ඇය CTV කතා මාලාවේ හවුස් බෑන්ඩ් එකේ ලීඩ් ගිටාර් වාදකයෙකු ලෙස රඟ පෑවාය. දියත් කිරීම.

රයිඩර් සමඟින්, ඇය Universal Kids’ සඳහා තේමා ගීතය සහ අවසන් මාතෘකා ගීතය නිෂ්පාදනය කර සම-ලිව්වාය. රෙමී සහ බූ, සජීවිකරණ ළමා රූපවාහිනී වැඩසටහනක්. හිල් ඩිස්නි සඳහා තේමා ගීතය නිෂ්පාදනය කර සම-රචනා කළේය ඩිනෝ රංචුව, පෙර පාසල් ළමා මාලාවක්. ඇය දැනට චිත්‍රාගාරයේ දම්හ්නයිට් ඩොයිල් සමඟ ඉදිරි රූපවාහිනී කතා මාලා සඳහා ගීත සඳහා සහයෝගයෙන් කටයුතු කරයි.

Courkoutis කළමනාකරණය කරන්නේ Joe D’Ambrosio විසිනි. ඇය CCS හිමිකම් කළමනාකරණයේ නව සංගීත ප්‍රකාශන අංශය වන Daytripper Music Publishing වෙත අත්සන් කර ඇත. ඇය පසුගිය ගිම්හානයේදී ඔවුන් සමඟ ඇගේ පළමු ලෝක ව්‍යාප්ත ගනුදෙනුව අත්සන් කළාය. Daytripper හි ගීත රචකයින්, කලාකරුවන්, සංගීතඥයින් සහ නිෂ්පාදකයින්ගේ ලැයිස්තුවට Tribe Friday, Featurette, POESY, Nuela Charles ඇතුළත් වේ; CARYS, Yukon Blonde, Laurent Bourque සහ Mikhail Laxton.

ජූනෝස් මැයි 15 ටොරොන්ටෝ හි බඩ්වයිසර් වේදිකාවේදී පැවැත්වේ. Marvel තරුව Simu Liu මෙම ප්‍රසංගය සත්කාරකත්වය දරනු ලබයි.

Next Post

අංක 11 ෆ්ලොරිඩා ජැක්සන්විල් වසා දමයි

Wed Mar 9 , 2022
ජැක්සන්විල්ට එරෙහිව ගෝල 1-0ක ජයග්‍රහණයක් සමඟින් ගේටර්ස් ඔවුන්ගේ දෙවන සෘජු නිවස වසා දැමීම නිෂ්පාදනය කරයි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.