විමල්-උදය අයින් කළහම වාසු ඉබේම යයි කියලා හිතුවා

අපිට බණින අය, විවේචනය කරන අය සතුටු නොවේ

වාසුදේව නානායක්කාර මන්ත්‍රීවරුන් ඉවත් නොකළේ විමල් වීරවංශ සහ උදය ගම්මන්පිල වෛද්‍යවරුන්ගෙන් ඉවත් වූ පසුවද ඉබේම ඉවත් වනු ඇත යන අදහසින් මුදල් අමාත්‍ය බැසිල් රාජපක්ෂ ආණ්ඩුවේ පසුපෙළ මන්ත්‍රීවරුන් හමුවේ (8) ප්‍රකාශ කර ඇත.

විමල් වීරවංශ සහ උදය ගම්මන්පිල ද්‍රව්‍යවලින් ඉවත් කළේ නැත.

ඒ මහතා මේ බව ප්‍රකාශ කර ඇත්තේ පාර්ලිමේන්තුවේ පැවති පසුපෙළ මන්ත්‍රීවරුන්ගේ හමුවේදී මතු වූ ගැටලු ය.

”දේශපාලනය සහ රජය යම් යම් තීන්දුවක් ගැනීමට සිදුවේ. එම මන්ත්‍රීවරුන් සමග සිටි වාසුදේව නානායක්කාර ලෙස ඉවත් නොකළේ ඇයිදැයි අහනවා. අපි හිතුවේ තුන්වැනියා ඉබේම ඉවත් වෙයි කියලා. ඔවුන් ඉවත් වූවා කියා ආණ්ඩුවට යාමේ ගැටලුවක් නොමැති බව” මුදල් සම්බන්ධ කර ඇති.

අපිට බණින අය, විවේචනය කරන අය සතුටු නොවන ඇතුළත් ඔහුවෙහිය. ඉවසීමෙන් වැඩ කරන ලෙසත්, අගමැතිතුමාගෙන් දේශපාලන ඉවසීම ගැන බොහෝ ඉගෙන ගත හැකි බවමන්ත්‍රී කණ්ඩායම හමුවේ ප්‍රකාශ කළේය.

උදයජීව නායක

The post විමල්-උදය අයින් කරන්නම වාසු ඉබේම යයි කියලා හිතුවා appeared first on Aruna.

Next Post

කටුගස්තොට දවල්ටත් ලයිට්

Wed Mar 9 , 2022
විදුලි අර්බුදයට පිළියම් සොයන රජයේ උත්සාහයට සහායවීම සඳහා දිවයිනේ වීදි ලාමිපු ලබන 31 වනදා දක්වා නිවා දමන ලෙස පළාත් පාලන ආයතනවලට උපදෙස් දුන්නත් කටුගස්තොට නගරයේ දහවල් කාලයේදී විදි ලාම්පු දැල්වා තිබූ අයුරුයි මේ.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.