TikTok දැන් ඔබේ සංගීතය අලෙවි කර බෙදා හරිනු ඇත — ඕනෑම ප්‍රවාහ සේවාවකට

ස්වාධීන නැගී එන කලාකරුවන්ට එහි සේවාව සැරිසැරීමට, සංගීතය උඩුගත කිරීමට සහ එහි භාවිතය සඳහා මුදල් ලබා ගැනීමට, වෙළඳපොළට සහ වේදිකාවේ ප්‍රවර්ධනය කිරීමට සහ ඔවුන්ගේ සංගීතය බාහිර DSPs වෙත බෙදා හැරීමට උපකාර කිරීම අරමුණු කරගත් නව මෙවලමක් TikTok දියත් කරයි. SoundOn ලෙස හැඳින්වෙන මෙවලම, සමහර කලාකරුවන් සඳහා ප්‍රදේශ කිහිපයක බීටා හි පවතින අතර පසුගිය මාස කිහිපය තුළ බ්‍රසීලයේ සහ ඉන්දුනීසියාවේ ජීවත් වේ, නමුත් සමාගම එය බදාදා (මාර්තු 9) සිට එක්සත් ජනපදයේ සහ එක්සත් රාජධානියේ නිර්මාණකරුවන් වෙත පුළුල් ලෙස ලබා දෙයි.

TikTok පසුගිය වසර කිහිපය තුළ කර්මාන්තයට වඩාත්ම වැදගත් සමාජ මාධ්‍ය යෙදුම බවට විවාදාත්මකව පුපුරා ගොස් ඇති හෙයින්, එය කලාකරුවන් සහ ගීත කිහිපයක නැගීමේ අනිවාර්ය ක්‍රීඩකයෙකු බවට පත්ව ඇත. ලිල් නාස් එක්ස්“පැරණි නගර පාර” 24k රන්වන්ගේ “මනෝභාවය” සහ ගේල්ගේ “abcdefu,” කිහිපයක් නම් කිරීමට. තවද එය යෙදුමේ බිලියන 1ක ඉහළ නියැලී සිටින ගෝලීය පරිශීලකයින් වෙත අත්සන් කිරීමට සහ ක්‍රියාවන් තල්ලු කිරීමට බලාපොරොත්තු වන වාර්තා ලේබල සඳහා අත්‍යවශ්‍ය අලෙවිකරණය, ප්‍රවර්ධනය සහ A&R මෙවලමක් දක්වා වර්ධනය වී ඇත.

කෙසේ වෙතත්, බොහෝ විට, TikTok හි ඇල්ගොරිතම, එක් එක් පරිශීලකයාගේ ඔබ සඳහා සංග්‍රහය තුළ ප්‍රකාශිත, සමහර විට අහඹු ලෙස හෝ නිර්මාණකරුවන් සඳහා සැරිසැරීමට අපහසු බවක් පෙනෙන්නට තිබේ, ඔවුන්ගෙන් බොහෝ දෙනෙක් පහත සඳහන් දෑ ගොඩනඟා ගැනීමට සහ වේදිකාවේ තමන්ගේම කෘති සඳහා නිරාවරණය ලබා ගැනීමට උත්සාහ කරති. ගෝලීය සංගීත ප්‍රධානියාට අනුව, වේදිකාවේ සංකීර්ණ ලීවරවල සැරිසැරීමට ඔවුන්ට උපකාර කිරීම SoundOn නිර්මාණය කිරීමට සමාගමට උපකාරී විය. Ole Obermann.

Ole Obermann

Ole Obermann

“ඔවුන් TikTok හි සිටීමට ප්‍රිය කරන බවත් ඔවුන්ගේ ප්‍රජාව ගොඩනඟා ගැනීමට සහ ඇත්ත වශයෙන්ම විශාල ප්‍රේක්ෂකයින් වෙත ළඟා වීමට උත්සාහ කරන බවත් බොහෝ කලාකරුවන්ගෙන් අපට අසන්නට ලැබුණි, නමුත් ඔවුන් බෙහෙවින් යටපත් වී ඇත, ඔවුන්ට TikTok වෙත පිවිසෙන්නේ කෙසේද, TikTok වෙත සංගීතය ලබා ගන්නේ කෙසේද යන්න සැබවින්ම වැටහුණේ නැත. , TikTok හි ගිණුමක් සකසන්න, තමන් නිවැරදි ආකාරයෙන් ස්ථානගත කරන්නේ කෙසේදැයි සොයා බලන්න,” Obermann පවසයි. දැන්වීම් පුවරුව. “ඉතින් අපි ඉදිරිපත් කළේ, මෙම නව සහ සොයා නොගත් කලාකරුවන්ට පමණක් ලබා ගත හැකි වේදිකාවට විශේෂ ප්‍රවේශයක් ලබා දෙමු, එවිට ඔවුන් තෝරා ගන්නා මාර්ගය මෙය නම් ඔවුන් සමඟ වඩාත් සමීපව වැඩ කිරීමට අපට අවස්ථාවක් ලැබෙනු ඇත. ඇතුලට පැමිණීමයි. ඉලක්කය වන්නේ, ඇත්ත වශයෙන්ම, අපි පොරොන්දු වූ කලාකරුවා සොයා ගැනීම සහ අපි ඔවුන්ව වේදිකාවේ පිටුපස දොරේ සිට ප්‍රධාන වේදිකාවට ගෙන යාමයි, ඔවුන් එහි සිටිනවා, ඔවුන් රඟපානවා, එය ඇදහිය නොහැකි සංදර්ශනයක් වන අතර ඔවුන් ඔවුන්ගේ සොයා ගැනීමයි. ප්රේක්ෂක ඒක තමයි අපි හදන්න හදන්නේ.”

අත්‍යවශ්‍යයෙන්ම, එයින් අදහස් කරන්නේ TikTok හි නිර්මාපකයින් සඳහා නොමිලේ සංගීත විශේෂිත ද්වාරයක් ගොඩනැගීමයි, එමඟින් නිර්මාණකරුවන්ට යෙදුමේ ඔවුන්ගේ සංගීතය ක්‍රියා කරන ආකාරය බැලීමට තත්‍ය කාලීන විශ්ලේෂණවල උපකරණ පුවරුවක් මෙන්ම සේවකයින් දුසිම් ගනනක කණ්ඩායමකට ප්‍රවේශය ලබා දේ. යෙදුම තුළ අලෙවිකරණ සහ ප්‍රවර්ධන අවස්ථා හඳුනා ගැනීමට උදවු කළ හැකි SoundOn මත සෘජුවම ක්‍රියා කිරීම, හොඳම භාවිතයන් නිර්දේශ කිරීම සහ ක්‍රියා කරන සහ නොකරන දේ පිළිබඳ ප්‍රධාන, සහ සංගීතය ප්‍රවර්ධනය කිරීමට හෝ සහයෝගීව කටයුතු කිරීමට නිර්මාපකයින් අන් අය සමඟ යුගල කරන්න. මෙම සේවාව මගින් කලාකරුවන්ට වේදිකාව මත සුවිශේෂී ගනුදෙනු ද පිරිනමනු ඇත, එහිදී නිර්මාණකරුවන්ට SoundOn හරහා ඔවුන්ගේ සංගීතය උඩුගත කළ හැකි අතර පවතින ප්‍රදේශවල වේදිකාවෙන් සෘජුවම ගෙවීම් ලබා ගත හැකිය, කලාකරුවෙකු ඉවත් වීමට තීරණය කළහොත් Obermann හඳුන්වන “ඉතා නම්‍යශීලී පිටවීමේ වගන්තියක්” සමඟින්. උදාහරණයක් ලෙස ලේබලයකට හෝ බාහිර බෙදාහරින්නාට අත්සන් කිරීමට ඔවුන්ගේ අයිතිවාසිකම්. (Obermann පවසන්නේ මෙම මිල ගණන් “අපගේ සියලුම ලේබල් හවුල්කරුවන් සමඟ දැනට පවතින අපගේ කර්මාන්ත ගනුදෙනු වලට අනුකූල වන බවයි.”)

SoundOn

නමුත් SoundOn යනු TikTok හඳුනා ගැනීම ප්‍රතික්ෂේප කළ තුන්වන පාර්ශ්ව බෙදාහරින්නෙකු සමඟ හවුල්ව Spotify හෝ Apple Music වැනි ඕනෑම ඩිජිටල් සේවා සපයන්නෙකුට ඔවුන්ගේ සංගීතය උඩුගත කිරීමට නිර්මාණකරුවන්ට ඉඩ සලසන බෙදාහැරීමේ මෙවලමකි. එය සමාගමට සමාන අවකාශයක ස්ථානගත කරයි SoundCloud නිවේදනය කළේය මෙම වසර ආරම්භයේදී: එය එහි පවතින පුළුල් අන්තර්ගත ප්‍රවාහ වේදිකාවට ඉහළින් කලාකරුවන් සහ ලේබල් සේවා මෙවලම් කට්ටලයක් ගොඩනඟනු ඇති අතර, එය මුල් පුර්ව ලියාපදිංචි තක්සේරුවේදී පමණක් නොව, ඔවුන්ගේ වෘත්තීය ජීවිතයේ සෑම තරාතිරමකම සිටින කලාකරුවන්ට සහ නිර්මාණකරුවන්ට සහාය වීමට උපකාර කරයි. කාලය. TikTok පවසන්නේ දැනට SoundCloud හි පිරිනැමෙන සියලුම හැකියාවන් එහි නොමැති නමුත් එය සාම්ප්‍රදායික සංගීත ක්ෂේත්‍රයේ පරිණාමයේ අනිවාර්ය සාමාජිකයෙකු වීමට සමීප වන බැවින් කලාකරුවෙකුගේ අවශ්‍යතා මත අනාගතයේදී තවත් සේවාවන් එක් කිරීමට එය ක්‍රියා කරන බවයි. ඩිජිටල් අවකාශයේ.

“අපි උත්සාහ කරන්නේ සංගීත නිර්මාතෘවරයාට මෙය වඩා හොඳ කරන්නේ කෙසේද යන්න සොයා ගැනීමටයි, එවිට ලෝකයේ සෑම අපේක්‍ෂක සංගීත ian යෙක්ම සිතන්නේ, ‘මට මගේ සංගීත ජීවිතය සහ ගමන ආරම්භ කිරීමට අවශ්‍යයි, මම යන්නෙමි. ටික්ටොක් එකේ කරන්නද?” Obermann පවසයි. “ඇත්ත වශයෙන්ම එය උපාය මාර්ගයයි, එය ඉලක්කයයි, අපි සිතන්නේ SoundOn යනු අපි මෙය ලොව පුරා ප්‍රචලිත කිරීම දිගටම කරගෙන යන විට ඔවුන් සියල්ලන්ම ඇතුළු කර ගැනීමේ ප්‍රවේශ ස්ථානය බවයි.”

දැනටමත්, TikTok එහි බීටා දියත් කිරීමෙන් සාර්ථක කථා කිහිපයක් හඳුනාගෙන ඇත, විශේෂයෙන් මුනි ලොන්g හි “පැය සහ පැය” දිගු, දැනට අත්සන් කර නොමැති, SoundOn හි බීටා වැඩසටහන හරහා ඇයගේ ධාවන පථය උඩුගත කර ඇති අතර එය 2021 අවසානයේ TikTok ගමනාගමනයට පත් වූවාය, අවසානයේදී එය යෙදුම මත පුපුරා ගොස් මිලියන 1 කට වඩා වීඩියෝ නිර්මාණ සහ ගීතයේ නැරඹීම් බිලියන 1.6 ක් වෙත ළඟා විය, TikTok හි අනුව. ප්‍රමිතික, Billboard Hot 100 හි අංක 16 උපරිමයට යන ගමනේදී. ඒ හා සමානව, බ්‍රිතාන්‍ය ගායක-ගීත රචක ක්ලෝයි ඇඩම්ස් ඇයගේ “ඩර්ටි තින්ට්ස්” ගීතය නොවැම්බර් මාසයේදී SoundOn හරහා නිකුත් කළ අතර වේදිකාවට පිවිසීමෙන් පසු සතියක් තුළ වීඩියෝ නිර්මාණ 20,000 ක් පමණ ලැජ්ජයි, මේ දක්වා 440,000 දක්වා ළඟා විය. බේ ඒරියා පදනම් කරගත් ගායක-ගීත රචකයෙක් ඈෂ්ලි මේතා, මේ අතර, ඇයගේ ගීතය “When I Ride” SoundOn හරහා ඔක්තෝබර් මැදදී නිකුත් කළාය; ජනවාරි මාසය වන විට එය දිනකට වීඩියෝ නිර්මාණ 25,000 ක් දැක ඇති අතර, මේ දක්වා වීඩියෝ නිර්මාණ මිලියනයකට වඩා වැඩි වී ඇති බව සමාගම පවසයි.

ඉදිරියට යන විට, TikTok කළමනාකරුවන්ට විශ්ලේෂණ උපකරණ පුවරු වෙත ප්‍රවේශය ලබා දෙන අතර බහු කලාකරුවන් සමඟ ලේබල් “මෙය කලාකරුවාට පමණක් නොව පුළුල් කර්මාන්තයට වැඩි සේවාවන් සඳහා කේන්ද්‍රස්ථානයක් බවට පත් කිරීමට” Obermann පැහැදිලි කරයි. සහ TikTok සතුව නිර්මාපක වෙළඳපොළක් ද ඇත, එය තවමත් බීටා හි පවතී, එය SoundOn හි පිරිනැමීම් කට්ටලය තුළ ප්‍රවර්ධන හවුල්කරුවන් සමඟ නිර්මාණකරුවන් ගැලපීමට පහසුකම් සපයයි. වසංගතයට පෙර, ප්‍රධාන ලේබල් සමඟ දිගු කාලීන බලපත්‍ර ගනුදෙනු පවා නොතිබූ යෙදුමක් සඳහා සංගීත ව්‍යාපාරය වැලඳ ගැනීම සඳහා එය විශාල පියවරකි.

“මම හිතන්නේ පසුගිය වසරේ, අපි පිටුපසින් ආවා වගේ [securing those deals], ඇත්තටම අපිට හිතන්න පුළුවන් වෙලා තියෙනවා, ‘අපි මේකෙන් යන්න ඕන කොහෙද සහ අපි සංගීතය TikTok යන තැනට වඩා වැදගත්, නිර්මාණශීලී සහ වඩාත් උද්යෝගිමත් කොටසක් බවට පත් කරන්නේ කෙසේද?'” Obermann පවසයි. “ඔබ දැන් දැකීමට පටන් ගෙන ඇත්තේ එයයි – කර්මාන්තය සමඟ අපි එම පළමු අදියර පසු කළ එම ශ්‍රමයේ පළමු ඵල මේවායි.”

Next Post

සංක්‍රමණික සේවක ප්‍රේෂණ සඳහා රජය නව දිරිගැන්වීමක් ප්‍රකාශයට පත් කරයි

Wed Mar 9 , 2022
එළඹෙන සිංහල සහ දෙමළ අලුත් අවුරුද්ද වෙනුවෙන් ශ්‍රී ලාංකික සංක්‍රමණික ශ්‍රමිකයන්ගේ ප්‍රේෂණ සඳහා විශේෂ දිරි දීමනාවක් ලබාදීමට මුදල් අමාත්‍යාංශය තීරණය කර තිබේ. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.