Tinashe JK Rowling ට පවසන්නේ තවත් ට්‍රාන්ස්ෆෝබික් ට්විටර් ස්පීල් එකකට වඩා ‘වසන්න’

මෙම අවස්ථාවේදී, JK Rowling බොහෝ වතාවක් එකම කන්ද මත මිය ගොස් ඇත – නමුත් එයින් අදහස් නොවේ ටිනාෂේ එය ඉවසා සිටිය යුතුය. 29-හැවිරිදි R&B තරුව ජාත්‍යන්තර කාන්තා දිනයට නියමිත වේලාවට අඟහරුවාදා (මාර්තු 8) ට්විටර් හි Rowling ගේ නවතම transphobia-coded comments වසා දැමීමට ඉක්මන් විය.

වැඩියෙන්ම අලෙවි වන හැරී පොටර් සංක්‍රාන්ති ගැටළු සම්බන්ධයෙන් ඇයගේ මතභේදාත්මක පියවරයන් සඳහා කතුවරිය සෑහෙන කීර්තියක් ගොඩනගා ඇත. 2020 දී ඇය විවේචනය කළා “කාන්තාවන්” වෙනුවට “ඔසප්වන පුද්ගලයින්” ගැන සඳහන් කරන ලද ඔප්-එඩ් එකක් සහ පසුව ඇයගේ වෙබ් අඩවියට දිගු විවෘත ලිපියක් පළ කළ අතර එය පුළුල් ලෙස සංසරණය වූ ට්‍රාන්ස් විරෝධී හැඟීම් දෙගුණ කළ – සංක්‍රාන්ති කාන්තාවන්ට කාන්තා නානකාමරවලට ඇතුළු වීම තහනම් කිරීම වැනි – සංක්‍රාන්ති පුද්ගලයින් ආරක්ෂිතව සිටීමට ඇයට අවශ්‍ය බව ප්‍රකාශ කරන අතරතුර.

සංක්‍රාන්ති ප්‍රජාවෙන් අඛණ්ඩ සබැඳි තල්ලුවක් තිබියදීත් සහ බොහෝ දුරට සම්පූර්ණ රංගන ශිල්පීන් හි හැරී පොටර් ඇයගේ විශ්වාසයන්ට ඔවුන්ගේ විරුද්ධත්වය ප්‍රකාශ කරන චිත්‍රපට, රෝලිං ට්‍රාන්ස් ප්‍රශ්න පිළිබඳ ට්විටර් සාකච්ඡාවලට ඇයව දිගටම ඇතුළත් කර ඇත. ඉතා මෑතක දී, ඇය “කාන්තාව” යන්නෙහි නිර්වචනය සන්දර්භය අනුව වෙනස් වන බව පවසමින් සමානතා පිළිබඳ බ්‍රිතාන්‍ය සෙවනැලි අමාත්‍ය ඇනලීස් ඩොඩ්ස්ට බැන වැදුණාය.

“යමෙක් කරුණාකර සමානාත්මතා සඳහා සෙවනැලි ඇමතිවරයාට ශබ්දකෝෂයක් සහ කොඳු නාරටියක් එවන්න” ඇය ට්වීට් කළාය. ඇය පසුව ඇයගේම කුප්‍රකට පොත් දුෂ්ටයා වන වොල්ඩමෝට් ගැන සඳහන් කරමින් මෙසේ ලිවීය: “පෙනෙන විදිහට, කම්කරු රජයක් යටතේ, අද අපි නම් නොකළ යුතු දිනය බවට පත් වනු ඇත.”

රෝලිං විසින් ඇයගේම මතභේදාත්මක වාචාලකම ප්‍රතිචක්‍රීකරණය කිරීම සහ ඇයගේම කෘතියට යොමු කිරීම ටිනාෂේ ඇතුළු සමහර අයට හැසිරවීමට ටිකක් වැඩි විය. “අනේ දෙවියනේ, කට වහන්න” ඇය 56 හැවිරිදි කතුවරයාට පිළිතුරු දුන්නාය. “Lean On Me” කලාකරුවා වසර ගණනාවක් පුරා සංක්‍රාන්ති ප්‍රජාවට ඇයගේ සහයෝගය පැහැදිලි කර ඇත. ට්වීට් කරනවා 2017 දී, “සංක්‍රාන්ති ලිංගිකයන් ලස්සන හා වැදගත් ය. අනිත් අයට වගේම ඔවුන්ටත් ගෞරවය සහ ආදරය ලැබිය යුතුයි.”

Tinashe ඇගේ 2021 වාර්තාවේ deluxe සංස්කරණය නිකුත් කිරීමෙන් නැවුම් ය. 333එය ඇය ගැන කතා කළා මේ වසරේ දැන්වීම් පුවරුවේ සංගීතය තුළ කාන්තාවන් සිදුවීම. “මම හිතන්නේ එය ඇල්බමයට තව ටිකක් ජීවය ලබා දෙයි,” ඇය රතු පලස මත Chelsea Briggs වෙත පැවසුවාය. “මට අවශ්‍ය වූයේ මට යුගය දිගටම කරගෙන යාමට සහ වැඩි අන්තර්ගතයකින් මිනිසුන් පුදුමයට පත් කිරීමට හැකි වූ බව සහතික කර ගැනීමටයි.”

Tinashe roast Rowling පහතින් බලන්න.

Next Post

Tears for Fears' The Tipping Point' Rock & Alternative Album Charts හි අංක 1 ස්ථානයට පැමිණේ

Wed Mar 9 , 2022
බිය සඳහා කඳුළු මත ඔවුන්ගේ පළමු අංක 1 සටහන් කරන්න දැන්වීම් පුවරුවගේ ඉහළම රොක් ඇල්බම හා ඉහළම විකල්ප ඇල්බම ප්‍රස්ථාර, ලෙස ටිපින් පොයින්ට් මාර්තු 12 දිනැති සමීක්ෂණ වලට හිස නමා. MRC දත්ත වලට අනුව පෙබරවාරි 25-මාර්තු 3 ලුහුබැඳීමේ සතිය තුළ උපයාගත් සමාන ඇල්බම ඒකක 31,000ක් සමඟින් කට්ටලය ආරම්භ වේ. එම […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.