තෙල්-විදුලි ප්‍රශ්න අවසන් වන දිනය

බලශක්ති ජනතාවගේ බලාපොරොත්තුව

මේ වන විට ලංකා තෙල් තෙල් ගබඩා ගබඩාවන්හි තෙල් ටොන් විසිදහසක් ඇති බව බලශක්ති විදුලි බලාගාර ගාමිණී ලොකුගේ නිෂ්පාදනය වේ. ගබඩාකම ඉන්ධන පිරවුම්හල්වලට තෙල් ලබා ගැනීමට අවශ්‍ය බව පවසා ඇත.

තවත් තෙල් මෙට්‍රික් ටොන් තිස් දෙදහසක නැවකින් ඉන්ධන ගොඩගැසීමේ කටයුතු (9දා) සවස සිට සිදුවෙමින් පවතී.

වැඩසටහන (9 වනදා) පැවති මාධ්‍ය හමුවකදී ඔහු මෙසේ කියා සිටියේය. ඇතුළත් දැනට අදහස් දක්වා සිටි නේවාසික ගාමිණී ලොකුගේ,

‘තෙල් බෙදාහැරීම ගිය සෙනසුරාදා ඉඳන් ආරම්භ කළා. මේ මොහොත වනහල් විට නගරයකම බෙදුම්වලට තෙල් ලබාදීලා තිබෙනවා අපි. මම විශ්වාස කරනවා මේ අපි යන සාර්ථකත්වය ලබන සිකුරාදා, සෙනසුරාදා වන විට අපේ පිරවුම්හල්වල පොලිම් නැතිවේවි කියලා.

ගේම විදුලිබල අමාත්‍යාංශවලටත් ඒ තාපාගාර පවත්වාගෙන යාමට අවශ්‍ය ඩීසල්, දැවි තෙල් අපි ලබාදෙන්න කටයුතු කරලා තියෙනවා. ඒ හින්දා මේ විදුලිය කැපීම ක්‍රමාණුකූලව අඩු කරන්න පුළුවන් වෙයි. අපි බලාපොරොත්තු වුණේ පස්වැනිදා සිට විදුලිය කැපීමක් නැතුව යන්න. මෙම රෝගය ආරම්භ කළත් තවමත් සමහර විට පොඩි පොඩි විසන්ධි කිරීම් තිබේ. ඕනෑම එළඹෙන සඳුදා, අඟහරුවාදාද්දි පරණ තත්ත්වයට විදුලිය, ඛනිජ තෙල් පත්වෙයි කියලා මම විශ්වාස කරනවා. ඒ සඳහා අපට මුදල් අමාත්‍යාංශය ඉතා ශක්තිමත් සහයෝගයක් ලබා දෙනවා.’

ආශිකා ජයවීර

The post තෙල්-විදුලි ප්‍රශ්න අවසන් වන දිනය appeared first on Aruna.

Next Post

පළාත් කිපයකට ගිගුරුම් සහිත වැසි

Thu Mar 10 , 2022
සබරගමුව පළාතේත්, කළුතර, නුවරඑළිය, ගාල්ල සහ මාතර දිස්ත්‍රික්කවලත් ස්ථාන ස්වල්පයක අද (10) සවස් කාලයේ හෝ රාත්‍රී කාලයේ වැසි හෝ ගිගුරුම් සහිත වැසි ඇතිවන බවකාලගුණ විද්‍යා දෙපාර්තමේන්තුව පවසයි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.